Zasilanie Pixhawk z PDB Matek FCHUB-6S

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

LeśneEcho
Posty: 81
Rejestracja: środa 01 maja 2019, 14:08
Lokalizacja: Częstochowa

Zasilanie Pixhawk z PDB Matek FCHUB-6S

Post autor: LeśneEcho »

Cześć.

Planuję wymianę PDB na Matek FCHUB-6S.
W porównaniu do starego PDB, ten Matek nie ma gniazda zasilającego dla Pixhawka.
Dodam, że silniki mam 4x30A.

Moje pytanie brzmi, w jaki sposób mógłbym zasilić Pixhawka (wersja z logiem Radiolink) z PDB Mateka?
Czy mogę zasilać Pixhawka podczas lotu z USB robiąc przejściówkę i całkowicie olać gniazdo POWER?
Ostatnio zmieniony niedziela 05 lip 2020, 15:31 przez LeśneEcho, łącznie zmieniany 1 raz.
roniin
Posty: 46
Rejestracja: piątek 22 lip 2011, 17:34
Lokalizacja: Poznań

Re: Zasilanie Pixhawk z PDB Matek FCHUB-6S

Post autor: roniin »

Hej,

ja też używam FCHUB-6S dla Pixhawk, wykorzystałem jednak PowerModule. Problem jest taki, że FCHUB-6S nie ma dzielnika napięć do pomiaru napięcia baterii przez Pixhawk. Oczywiście możesz mierzyć to napięcie przez minimOSD, ale dla mnie to nie jest dobry pomysł. Nie pamiętam czy telemetria aparatury mierzy napięcie, chyba nie (odpytuje Pixhawk o to). Możesz też zrobić prosty dzielnik napięcia.
Więcej info masz w moim wątku http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=42&t=45646&start=45

Druga sprawa to maksymalny prąd, ile będzie warzył Twój model? Mój warzy 1,37kg, prąd zawisu to około 10A. Przyspieszenie w 5,5 sekundy od 0 do 77km/h potrzebowało około 40A (na wszystkie silniki). Dla pilota racerów, to słabiutki wynik, dla mnie to już ostry lot ;-) Mam wrażenie, że powyżej 90A, silniki rozerwałyby moją ramę. Oczywiście to wrażenie kogoś kto nie ma doświadczenia i problemy z wibracjami...
LeśneEcho
Posty: 81
Rejestracja: środa 01 maja 2019, 14:08
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Zasilanie Pixhawk z PDB Matek FCHUB-6S

Post autor: LeśneEcho »

Hmm nie pamiętam dokładnie ile waży (jestem na Słowenii od 4miesięcy), ale na pewno nie mniej niż 2,5kg..
Ogólnie to chce zmienić PDB na mniejsze, żeby lepiej się przewody układały, a co do prądu, to pewnie nawet 90A wystarczy,
bo silniki nigdy tyle nie osiągną przy śmigle 1555, patrząc na tabele...
Bardziej mi zależy na monitorowaniu stanu baterii podczas lotu, a do tego musze mieć czujnik napięcia.
Zaraz przeczytam wątek, który podesłałeś.

Co do Power Module, to ma chyba zarówno czujnik napięcia jak i prądu, więc może go też użyje.
ODPOWIEDZ