Kabel do odbiornika FrSky R XSR

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

bak.kuba
Posty: 25
Rejestracja: wtorek 03 mar 2020, 23:11
Lokalizacja: Warszawa

Kabel do odbiornika FrSky R XSR

Post autor: bak.kuba »

Nie mogę połączyć odbiornika R XSR z nadajnikiem X9 Lite.
Po wciśnięciu przycisku bindowania wszystkie diody (czerwona, zielona i niebieska) świecą się ciągle.
Jedyny trop jaki mam to to, że odbiornik może mieć firmware FCC a nie LBT (nadajnik ma LBT).

Odbiornik kupiłem w zestawie z quadem a chinol nie dawał wyboru wersji i nie dołączył do zestawu kabla...

Potrzebuje kabla łączącego odbiornik z nadajnikiem:
https://pl.banggood.com/Frsky-5P-5-Pin- ... rehouse=CN

Tylko nie mam ochoty czekać na niego 1,5 miesiąca, aż przyjdzie z Chin... Dzwoniłem do lokalnych sklepów, szukałem w necie i dupa.

Ma ktoś pomysł gdzie mogę taki kupić w necie, albo w Warszawie?
Może ktoś ma o jeden za dużo i chce się pozbyć?

Z innej beczki, jest może jakiś sposób, żeby sprawdzić jaki mam firmware w odbiorniku przez betaflight, żeby potwierdzić moje podejrzenia?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kabel do odbiornika FrSky R XSR

Post autor: pawelsky »

bak.kuba pisze:Odbiornik kupiłem w zestawie z quadem a chinol nie dawał wyboru wersji i nie dołączył do zestawu kabla...
Wykorzystaj kabel ktorym odbiornik jest podlaczony do quada...

Ew. kup kabel w Polsce: https://allegro.pl/oferta/konektory-jst ... 8179933152
bak.kuba pisze:Z innej beczki, jest może jakiś sposób, żeby sprawdzić jaki mam firmware w odbiorniku przez betaflight, żeby potwierdzić moje podejrzenia?
Nie
bak.kuba
Posty: 25
Rejestracja: wtorek 03 mar 2020, 23:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kabel do odbiornika FrSky R XSR

Post autor: bak.kuba »

Dzięki za poszlakę!

Kabel do połączenia się z kładem odpada. Są trzy przewody, ale jeden nie z tego styku co potrzeba.

Końcówkę jst-sh (1,25) kupiłem w rcmaniak.pl - odbiór osobisty w wwa, więc bajeczka.

Drugą stronę, która wchodzi do smartportu w kontrolerze kupiłem w nobshop.pl - też odbiór osobisty w wwa.


Po sfleshowaniu odbiornika na wersję LBT v2.1.0 była lipa i dalej nie bindowało.
Zszedłem wersję niżej na v191128 i jest gicior.

Pierwsze loty iflight Nazgul za mną :) Czułem się jakbym latał jumbojetem w porównaniu do emax tinyhawk freestyle.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kabel do odbiornika FrSky R XSR

Post autor: pawelsky »

bak.kuba pisze:Kabel do połączenia się z kładem odpada. Są trzy przewody, ale jeden nie z tego styku co potrzeba.
Przewody w tych wtyczkach mozna przekladac.
bak.kuba pisze:Po sfleshowaniu odbiornika na wersję LBT v2.1.0 była lipa i dalej nie bindowało.
Zszedłem wersję niżej na v191128
Zamiast tego mogles rowniez zaktualizowac modul nadajnika X9 Lite do wersji 2.1.x (oczywiscie wszystkie inne odbiorniki ktore masz rowniez misialbyc zaflasowac wersja 2.1.x).
bak.kuba
Posty: 25
Rejestracja: wtorek 03 mar 2020, 23:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kabel do odbiornika FrSky R XSR

Post autor: bak.kuba »

Ni w ząb nie wpadłem na to, że wtyczkę można rozebrać :D
Myślałem, że to bardziej "jednorazowa" konstrukcja.

Dzięki za info!

Drugi dzień latany nową zabawką! Na koniec poszło pierwsze ramie i odprysk na kamerze :)))
Ale warto było!!!! :))))

Miałem jedno zapasowe! i kupiłem już arkusz karbonu u chinoli! 5mm 200x300. Z szybki obliczeń powinienem mieć z tego ok. 12 ramion :)))
Jak ktoś chce to macie nagranie! Czadowa hala!
Jeszcze się przyzwyczajam do maszyny, ale mocy ma pod dostatkiem.
Zmieniłem reakcję na drążki z tego schematu jaki miał EMAX i NAZGUL zyskał odrobinę na żywotności.
https://www.youtube.com/watch?v=6SaCZA8 ... e=youtu.be
ODPOWIEDZ