Eachine e013

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

rmaya
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 13 sie 2019, 15:30
Lokalizacja: WWL

Eachine e013

Post autor: rmaya »

Posiadam zabawkę jak w tytule i powiem szczerze, że mnie denerwuje. Quad jest niestabilny, tzn nawet po kalibracji żyroskopu (drążki przeciwległe rogi w dół - jest też sygnał dźwiękowy) po wznosie znosi go w którąś ze stron.
Zdaję sobie sprawę z tego że to tylko tania zabawka i nie ma się spodziewać po nim cudów ale...
Jest jakiś sposób żeby go precyzyjnie skalibrować do stabilnego zawisu?
Chce głębiej wejść w temat i kupić na początek taranisa x7 + symulator więc pytanie czy dalej się bawić tą 013 czy odstawić na półkę i czekać na aparaturę?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Eachine e013

Post autor: Verid »

Sprecyzuj to "znoszenie". Czy jest to stopniowy dryf w losowo wybraną stronę, czy może ucieka zdecydowanie zawsze w jednym kierunku, a może wreszcie kierunek jest losowy ale ucieczka zdecydowana i agresywna, wybitnie utrudniająca kontrolę nad kopterem?
Pierwszy przypadek - TTTM (ten typ tak ma). Te zabaweczki nie posiadają żadnej formy kontroli pozycji więc choćbyś nie wiem jak próbował, stopnowa zmiana pozycji w tę czy inną stronę zawsze będzie.
Drugi przypadek - źle skalibrowany akcelerometr. Niweluje się przez podłożenie czegoś cienkiego pod nogi koptera od strony kierunku w który ucieka i ponowienie kalibracji.
Trzeci przypadek - wibracje. Krzywe śmigło, zużyty lub luźno osadzony silnik itp powodują wibracje mające negatywny wpływ na IMU koptera co skutkuje trudną do opanowania ucieczką w losowo wybranym kierunku, z reguły w kilka chwil po starcie.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Eachine e013

Post autor: Adrián »

Zapewne jest z nim wszystko ok, tylko musisz nauczyć się precyzyjnie latać.
Zapomnij o stabilnym zawisie z puszczeniem drążków, trzeba cały czas delikatnie korygować pozycję.
Znam to z autopsji jak dawałem do zabawy (podobne zabawki) domownikom, którzy nigdy nie latali.
rmaya
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 13 sie 2019, 15:30
Lokalizacja: WWL

Re: Eachine e013

Post autor: rmaya »

Przejrzałem dziś quada i okazało się że problem był banalny. Aż mi głupio że o tym pisałem.
Przyczyną było uszkodzone i nie do końca wciśnięte jedno śmigło. Teraz może nie jest to stabilny kopter do zdjęć ale różnica na plus jest znaczna. Teraz jeszcze wyćwiczyć swoje niezgrabne paluchy i będzie lepiej. Już powoli umiem nawet przelecieć pod krzesłem
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Eachine e013

Post autor: Verid »

rmaya pisze:Aż mi głupio że o tym pisałem
Niepotrzebnie. Każdy kiedyś zaczynał. Fajnie że udało ci się ogarnąć temat bezkosztowo.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ