Gogle fatshark lub skyzone, a wada wzroku

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

jacek001
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 05 cze 2018, 18:12
Lokalizacja: Warszawa

Gogle fatshark lub skyzone, a wada wzroku

Post autor: jacek001 »

Czołem,

Mam już trochę dość swoich dużych gogli i chcę kupić coś małego, a mianowicie fatsharka lub skyzone. Ostatnio miałem na głowie skyzone i niestety z wadą wzroku L=+0,75 i P=+1,25 obraz nie zlał mi się w jeden mimo usilnych prób regulacji wszystkimi znanymi mi dostępnymi metodami. Dodatkowo obraz z prawej strony był od góry przycięty :/ Latało się fatalnie. Widzę, że soczewki są tylko minusy dostępne, a plusy to samoróbki. Zanim wydam 1500 sto dziewięćset chciałbym Was zapytać:
1. Gdzie w Warszawie mógłbym przymierzyć się do fatsharków i skyzonów?
2. Czy ktoś z Was miał może podobne doświadczenie związane z wadą wzroku i coś może poradzić?

Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Re: Gogle fatshark lub skyzone, a wada wzroku

Post autor: Gmeracz »

Tak, mam podobny problem, dlatego latam na Cinemizerach, bo mają pełną regulację focusa.
Nie wiem, dlaczego Fatshark podszedł tak marginalnie do ludzi, którzy na całym świecie w większości mają wady dodatnie, a nie ujemne?

Jest wyjście, albo dwa.
- kupić Fatsharki, potem plastikowe okulary i je dotnij na wymiar, aby wlazły w szyny goggli dla dodatkowych wkładek,
albo
- zamówić specjalne akrylowe szkła najlepszej jakości, robione konkretnie pod twoje oczy.
Trochę to kosztuje, no ale??? To twój wybór.

Obrazek
https://rho-lens.com/rho-lens-fpl-v2/

Nie da się zrobić dobrej i bez jakiś abberacji optyki, która będzie też tania, jak w Chinach. Masz plastiki dopasowane DOKŁADNIE do twoich oczu.

Polatałem w gogglach kolegi, który miał zbliżony problem. Ma tylko plusy do czytania. Ja mam plusy tu i tam.
Obraz był po prostu kosmiczny. I lepszy, niż z okularami, a Cinemizer ma zajebiste OLEDy od wielu lat, co niektórzy producenci goggli dopiero teraz wprowadzają.
Zanim Fatshark pomyślał, ja już je miałem haha...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ale mają małe pole widzenia i to mnie już męczy.

I tyle powiem. Reszta to twoja decyzja.
Od śmigła...
ODPOWIEDZ