Przesiadka na skrzydło

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

bartekr
Posty: 84
Rejestracja: środa 13 kwie 2016, 10:22
Lokalizacja: Rzeszów

Przesiadka na skrzydło

Post autor: bartekr »

Panowie od 2 lat mam ten sam sprzęt. I postanowiłem się przesiąść na skrzydło. I tak się zastanawiam. Chciał bym zrobić fpv49 V2 tylko przeskalować w taki sposób żeby miało 600 mm szerokości. I teraz pytanie. Czy poleci to z silnikiem z koptera? Latam na 2204 ESC 12A 3s.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Przesiadka na skrzydło

Post autor: Verid »

Temat o FPV49 i zabawach związanych z jego przeróbkami masz tu: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=26&t=19310
"Czy poleci" zależy od tego jak je wykonasz. 2204 z tego co widzę mają maksymalny ciąg na poziomie 460g czyli w bardzo dużym uproszczeniu:
-jak zrobisz skrzydło o masie całkowitej w okolicach 460g to będzie szło jak szatan.
-jak lżejsze to będziesz miał "unlimited vertical" i będzie szło jak stado szatanów
-jak cięższe to będziesz musiał dobrze machnąć przy starcie
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: Przesiadka na skrzydło

Post autor: Majk99 »

Aktualnie można znaleźć 2207/8 z ciągiem ~1200/1300g więc no jest trochę marginesu :-P
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
bartekr
Posty: 84
Rejestracja: środa 13 kwie 2016, 10:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Przesiadka na skrzydło

Post autor: bartekr »

Majk99 chodzi o to że ja chcę zrobić na klamotach z mojego obecnego koperta.
Zacząłem się zastanawiać nad kupnem SONIC MODELL RC mini. Z aliexpress wysyłka z Pl. I to będzie chyba najlepsza opcja. Z resztą tak myślę. Bo nigdy nie budowałem czegoś co nie ma 4 silników.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Przesiadka na skrzydło

Post autor: Verid »

Tutaj akurat jestem zdania że przesiadając się wiertalotów na parapety, bez żadnego doświadczenia w tych drugich to skrzydło jest kiepskim wyborem. A małe skrzydło jest bardzo kiepskim wyborem. Skrzydła z zasady są czułe na prawidłowe wyważenie a im mniejsze tym bardziej upierdliwe do opanowania (nerwowe) i tu nie ma jak w kopterze że dasz mu level i się zatrzymasz dla złapania oddechu. To leci ZAWSZE, do momentu spotkania z glebą lub czymś co z niej wystaje.
Także jak koniecznie chcesz zaczynać od mikrusa to od razu rozważ jakieś choćby podstawowe FC bo inaczej to będzie bardzo traumatyczne przeżycie.
Ten wredny...
bartekr
Posty: 84
Rejestracja: środa 13 kwie 2016, 10:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Przesiadka na skrzydło

Post autor: bartekr »

Może napiszę przejrzyście. Skrzydło ma dostać graty z koptera. Między innymi fc od naze.
Przesiadając się na skrzydło nie oczekuje małej nerwowości. Raczej wolę szybkość i wariacje. Mam coś doświadczenia lataniem samolotem 3d. Więc tak do końca nie jestem laik. Oczywiście samolot 3d bez żadnych wspomagaczy.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Przesiadka na skrzydło

Post autor: Verid »

No to najtaniej wyjdzie ci wizyta w Casto lub pokrewnym i zakup paczki paneli podpodłogowych, kilku rolek taśmy pakowej i dużej butelki Dragona lub Soudalu do drewna.
Zrobisz sobie od razu kilka skrzydeł - w razie jak zamęczysz jedno to od razu możesz się pakować z gratami w kolejne.
Ten wredny...
bartekr
Posty: 84
Rejestracja: środa 13 kwie 2016, 10:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Przesiadka na skrzydło

Post autor: bartekr »

Verid właśnie wszystko już mam. Dokupie jeszcze serwa 9g. I mogę brać się za klejenie. Wysunąłem że zrobię sobie na początek rozpiętość 600 może 700 mm.
I raczej zrezygnuje przy początkach z fpv. Sam napęd i serwa. Tyle. I mam ochotę to zasilić 3s z li-ion 3000mah. Bo takie posiadam. Mam też tattu 1550. Ale nigdy nie latałem na li-ion. A są 20 amperowe. Zobaczę jeszcze jak będzie z wagą. Bo waga tattu 138gr a li-ion wychodzi ciut mniej ale 2 x większa pojemnosc.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Przesiadka na skrzydło

Post autor: Verid »

Pamiętaj że samolot to nie kopter - nie musisz go cały czas chechłać na gazie. Jak te li-iony mają dość wydajności prądowej to czemu nie.
A co do rozpiętości to daj maksa na ile ci wymiary paneli pozwalają. Skrzydło które mi najlepiej za ręką chodziło miało 1,5m.
Ten wredny...
bartekr
Posty: 84
Rejestracja: środa 13 kwie 2016, 10:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Przesiadka na skrzydło

Post autor: bartekr »

Ja wiem. Że z tą szerokością to małego bąbla chce zrobić. Ale cały czas trzymam się tego że silniki itd będzie z kopterka. Nie chcę inwestować w coś co nie wiem czy mi się spodoba.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Przesiadka na skrzydło

Post autor: Adrián »

Latałem trochę większym, ale praktycznie na tym co Ty chcesz składać.
Ze stabilizacją takie skrzydło lata jak po sznurku (aż za nudno). Oczywiście trzeba poświęcić trochę czasu na wiedzę i ustawienia, ale do ogarnięcia.
Mam wersję na silniku od koptera emax rs2205, ciągu jest aż nadto. Waga do startu z fpv i kamerą runcam 2 550g
Spokojnie możesz robić.
Też to było moje pierwsze skrzydło. Możesz potrenować na jakimś symulatorze, żeby nabrać prawidłowe odruchy.
bartekr
Posty: 84
Rejestracja: środa 13 kwie 2016, 10:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Przesiadka na skrzydło

Post autor: bartekr »

Adrian czyli przeskalowanie fpv49 nie ważne która wersja do szerokości 60/70 cm uważasz za dobry pomysł w moim wypadku?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Przesiadka na skrzydło

Post autor: Adrián »

Tego nie powiem, bo nigdy tym skrzydłem nie latałem.
Ale ogólnie warto zrobić. Są tanie gotowe kity o tej rozpiętości. Zobacz np na BG
Chyba, że chcesz samemu sobie zrobić.

Tylko mam większy esc, bo jest w środku i nie chciałem żeby się ugotował.
Ostatnio zmieniony niedziela 08 gru 2019, 20:50 przez Adrián, łącznie zmieniany 1 raz.
bartekr
Posty: 84
Rejestracja: środa 13 kwie 2016, 10:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Przesiadka na skrzydło

Post autor: bartekr »

Nie chcę zasrywac forum. Czy Gogle Aomway Commander V1 3D to dobry wybór?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Przesiadka na skrzydło

Post autor: Verid »

Ten wredny...
ODPOWIEDZ