Emulowania napięcia pomiarowego dla Esc 40A

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

downdd
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 18 sie 2019, 11:21
Lokalizacja: Polska

Emulowania napięcia pomiarowego dla Esc 40A

Post autor: downdd »

Witam serdecznie mam mały problem z odcinaniem zasilania regulatora zwykłego lotniczego 3f i wymyśliłem taki myk , że jakbym np znalazł na jego mikrokontrolerze pin z którego czerpie on pomiar napięcia aku to mógłbym w to miejsce wstawić diodę zenera i dobrać dzielnik napięcia tak odpowiednio żeby regulator nie wiedział jakie jest napięcie baterii więc nie odetnie mi zasilania.
Co o tym sądzicie
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Emulowania napięcia pomiarowego dla Esc 40A

Post autor: Verid »

Jeżeli to zwykły lotniczy to cutoff powinien być programowalny, jak nie kartą (bo zakładam że nie masz) to z aparatury na podstawie popiskiwania.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
zeman0
Posty: 684
Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2012, 22:07
Lokalizacja: łódzkie

Re: Emulowania napięcia pomiarowego dla Esc 40A

Post autor: zeman0 »

A nie lepiej kupić taki regulator ,który można programować... (np Turnigy Plusz i problem z głowy).
Po odpowiednim ustawieniu wyssa akumulator do zera... ;-)
Verid pierwszy... ;-)
Taranis 9XD, eLeRes, GS, OSD i AP by Zbig & Pitlab, FOX 800 1,2GHz, Talon.
downdd
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 18 sie 2019, 11:21
Lokalizacja: Polska

Re: Emulowania napięcia pomiarowego dla Esc 40A

Post autor: downdd »

Mam regulator programowalny i karte do niego ale niestety cut off powoduje ,że śmigło nagle całkowicie przestaje się kręcić a opcja druga cut soft powoduje , że śmigło silnik zwalnia ledwo zipie jakiś czas działa ledwo ledwo i dopiero się wyłącza.
Aczkolwiek problem rozwiązał się inaczej ponieważ okazało się , że wystarczy zmienić typ akumulatorów z litowych na nixxx.
Teraz mam tak ustawione i w instrukcji regulatora wyczytałem , że są 3 tryby odcięcia napięcia dla akumulatorów nixxx.
1. Wysoki 60 procent napięcia początkowego.
2. Sredni 40 procent napięcia początkowego .
3. Niski 0 procent napięcia początkowego.

Po przetestowaniu wszystko działa jak chciałem , ale dzięki za zainteresowanie tematem.
ODPOWIEDZ