ZESTAW NA POCZATKI Z FPV

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adriee
Posty: 253
Rejestracja: środa 21 wrz 2016, 15:45
Lokalizacja: Sierpc
Kontakt:

Re: ZESTAW NA POCZATKI Z FPV

Post autor: Adriee »

Prawda jest taka, że dla początkującego w FPV - nie ma co polecać wszystkiego z górnej półki. Dlaczego?
Bo później koszty naprawy booolą, że się odechciewa latać takiej osobie.
RTF nie są złe. Dlaczego tyle osób lata/uczy się na Eachinach x220/220S, mimo, że jakość ich elementów nie zawsze jest super i można mieć do wielu rzeczy zastrzeżenia? Bo naprawa nie jest droga, a części dostępne w wieelu sklepach (nie tylko Chiny)... Tak samo jak się sobie samemu buduje... Lepsze części można kupić, jak już się ktoś dobrze czuje w lotach acro i będzie mniej upadków.
Preludek28
Posty: 13
Rejestracja: sobota 25 maja 2019, 08:24
Lokalizacja: WLKP

Re: ZESTAW NA POCZATKI Z FPV

Post autor: Preludek28 »

Nie wierzę....
Awatar użytkownika
Adriee
Posty: 253
Rejestracja: środa 21 wrz 2016, 15:45
Lokalizacja: Sierpc
Kontakt:

Re: ZESTAW NA POCZATKI Z FPV

Post autor: Adriee »

Preludek28, podałeś zbyt dużo ogólników, by Tobie jednoznacznie odpowiedzieć.
Dron wyścigowy może być na śmigłąch 5-cali, a może być też na 4-calach.
Jeżeli jesteś pewny, że celujesz w gotowy model (RTF), to zobacz Eachine Wizard X220S, bądź X220HV.
Ewentualnie Tyro109. Podaję oczywiście propozycje niezbyt drogie w tym przypadku.
Kolega wcześniej także pisał o Diatonach - niektóre ich modele też są całkiem dobre - np. M540.
Gogle - tutaj już na forum było ostatnio dużo o tym w dziale 250.
Niestety, nikt gotowego przepisu Tobie nie będzie mógł podać. Każdy ma inne predyspozycje, zasób portfela, czasu, upodobania.
Musisz włożyć także chociaż trochę własnej inwencji.
Wiedząc, co masz na pokładzie drona - łatwiej będzie Tobie go później naprawić.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: ZESTAW NA POCZATKI Z FPV

Post autor: Adrián »

Preludek28 pisze: pasujących do niego goggli
Nie ma czegoś takiego jak pasujące gogle do koptera, czy czego kolwiek innego. To gogle mają pasowac do Ciebie i Twoich upodobań, preferencji.

Najpierw wybierz, czy chcesz mieć gogle typu fatshark, czy z jednym ekranem tzw" wiadro". Nie wiesz które wybrac? Obejrzyj filmiki, a co najwazniejsze, przymierz jedne i drugie.

Jak masz 2k, to zainwestuj w aparaturę np frsky x7, do tego dobre gogle (np fatshark), bo to Ci zostanie, nawet jak koptera rozwalisz, czy zgubisz. W ten sposób zaoszczedzisz pieniądze, bo to się tak szybko nie wymienia, a ma Duże znaczenie podczas latania.

Za resztę, kup koptera, ładowarkę i kilka baterii.
noman1
Posty: 94
Rejestracja: piątek 23 cze 2017, 10:19
Lokalizacja: Wrocek

Re: ZESTAW NA POCZATKI Z FPV

Post autor: noman1 »

Preludek28 pisze:Nikt mi nie poleci dobrego recera i pasujących do niego goggli? ?
Ja polecę chociaż wiem że zostanę zjechany:
1. Mobula7 - kupując wybierasz czy flysky czy frsky - w komplecie ładowarka i aku
2. Aparatura w zależności co wybrałeś wczesniej-- flysky to np Turnigy Evolution
3. Gogle- eachine ev100- wiem wiem.... ale po kublach okazało się że ev100 wcale nie są takie złe

Taki przykład bo fachowiec ze mnie żaden, ale niedawno też miałem ten problem, bo zaczynałem na Parrocie Bebop

Takich maluchów teraz wysyp, minus że nie może wiać ale plus że można indoor latać i ćwiczyć

Opcji jest wiele to tylko przykład jak samemu skonfigurować zestaw
Awatar użytkownika
Adriee
Posty: 253
Rejestracja: środa 21 wrz 2016, 15:45
Lokalizacja: Sierpc
Kontakt:

Re: ZESTAW NA POCZATKI Z FPV

Post autor: Adriee »

noman1 pisze:Ja polecę chociaż wiem że zostanę zjechany
No przestań... Mobula7 to też całkiem przyjemny mikrus do nauki na silnikach bezszczotkowych.
Tylko, że Preludek28, nie określił co ma na myśli, mówiąc RACER :D
Adrián, praktycznie nic dodać - nic ująć.
ODPOWIEDZ