pomysł na skrzydełko fpv o fajnym zasięgu

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
sajgon
Posty: 482
Rejestracja: piątek 17 lut 2012, 17:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: pomysł na skrzydełko fpv o fajnym zasięgu

Post autor: sajgon »

Majk99 pisze:W sumie śmieszne jest to, że ludzie za jakieś dopałki, powodujące różne nieciekawe rzeczy potrafią płacić dość gruby hajs zamiast kupić crossfire albo eleres
ale poproszę o testy i rzeczowe przykłady typu: używałem dopału i u sąsiada gasły światła... bo legalność jeśli chodzi o moc obu systemów jest dość dyskusyjna ;)
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: pomysł na skrzydełko fpv o fajnym zasięgu

Post autor: PiotrSz »

sajgon pisze:legalność jeśli chodzi o moc obu systemów jest dość dyskusyjna ;)
Tu się mylisz, jeśli nie przekraczasz mocy dozwolonej ustawowo czyli 100mW wypromieniowane z anteny to nie łamiesz przepisów używając LRS a możesz zrobić na tej mocy naprawdę dużą odległość, 2W z kupą harmonicznych jest złamaniem prawa, jeśli mi nie wierzysz to sprawdź w ustawie. Widzę że nie do końca wiesz co prawo dopuszcza w naszym kraju a czego zabrania ;-) EOT
Awatar użytkownika
sajgon
Posty: 482
Rejestracja: piątek 17 lut 2012, 17:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: pomysł na skrzydełko fpv o fajnym zasięgu

Post autor: sajgon »

PiotrSz pisze:
sajgon pisze:legalność jeśli chodzi o moc obu systemów jest dość dyskusyjna ;)
Tu się mylisz, jeśli nie przekraczasz mocy dozwolonej ustawowo czyli 100mW wypromieniowane z anteny to nie łamiesz przepisów używając LRS a możesz zrobić na tej mocy naprawdę dużą odległość, 2W z kupą harmonicznych jest złamaniem prawa, jeśli mi nie wierzysz to sprawdź w ustawie. Widzę że nie do końca wiesz co prawo dopuszcza w naszym kraju a czego zabrania ;-) EOT
I oczywiście latasz Elersem 100mW ;) do tego transmisja pewnie w 5,8.... 100mW i oczywiście w zasięgu wzroku modelem 600gram... Padłem
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: pomysł na skrzydełko fpv o fajnym zasięgu

Post autor: skazi »

sajgon pisze:
PiotrSz pisze:
sajgon pisze:legalność jeśli chodzi o moc obu systemów jest dość dyskusyjna ;)
Tu się mylisz, jeśli nie przekraczasz mocy dozwolonej ustawowo czyli 100mW wypromieniowane z anteny to nie łamiesz przepisów używając LRS a możesz zrobić na tej mocy naprawdę dużą odległość, 2W z kupą harmonicznych jest złamaniem prawa, jeśli mi nie wierzysz to sprawdź w ustawie. Widzę że nie do końca wiesz co prawo dopuszcza w naszym kraju a czego zabrania ;-) EOT
I oczywiście latasz Elersem 100mW ;) do tego transmisja pewnie w 5,8.... 100mW i oczywiście w zasięgu wzroku modelem 600gram... Padłem
Na 5.8 było dozwolone 25mW, chyba że coś się zmieniło ;-)
Awatar użytkownika
sajgon
Posty: 482
Rejestracja: piątek 17 lut 2012, 17:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: pomysł na skrzydełko fpv o fajnym zasięgu

Post autor: sajgon »

25mW ale anteny takie że sygnał na księżyc idzie :)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: pomysł na skrzydełko fpv o fajnym zasięgu

Post autor: Verid »

sajgon pisze:I oczywiście latasz Elersem 100mW
Oczywiście. 6,5km w wydzielonej strefie z anteną zrobioną na kolanie i zasięg ciągle był. Także nie truj kochanieńki na temat legalności i "padania" bo to że ty nie dajesz rady nie znaczy że nie jest to możliwe. BTW - jak jeszcze nie zapomniałeś jak się używa szukajki to był na forumie swego czasu "konkurs" 1mW czyli ile można polecieć w microMode. Możesz się zdziwić ile można wycisnąć z wydawałoby się wręcz śmiesznej mocy jeżeli tylko przyłożyć się do instalacji w modelu.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
sajgon
Posty: 482
Rejestracja: piątek 17 lut 2012, 17:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: pomysł na skrzydełko fpv o fajnym zasięgu

Post autor: sajgon »

Nie chodzi o to że się nie da, ale o hipokryzje bo raczej loty na 6,5km są, były, nie bardzo legalne, zabierający głos włącznie z Tobą raczej nie używają, używali nadajników o dozwolonej prawem mocy i częstotliwości.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: pomysł na skrzydełko fpv o fajnym zasięgu

Post autor: pawelsky »

sajgon pisze:raczej loty na 6,5km są, były, nie bardzo legalne
A dlaczego zakladasz ze lot na 6,5km w wydzielonej strefie byl nielegalny?

Zostales skarcony za proponowanie niezgodnych z prawem dopalek (tak przy okazji klania sie pkt. 15 regulaminu forum) i teraz z braku lepszych argumentow stosujesz zasade "a u Was bija Murzynow"? :-)
Awatar użytkownika
sajgon
Posty: 482
Rejestracja: piątek 17 lut 2012, 17:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: pomysł na skrzydełko fpv o fajnym zasięgu

Post autor: sajgon »

A używany popularny i szeroko opisywany na tym forum nadajnik fox 800 1,2ghz jest legalny? Jeżeli jedynym argumentem przeciwko dopałowi 2,4ghz jest waszym zdaniem jego nielegalność to ja wam mówię, że to jest hipokryzja..
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: pomysł na skrzydełko fpv o fajnym zasięgu

Post autor: pawelsky »

sajgon pisze:Jeżeli jedynym argumentem przeciwko dopałowi 2,4ghz jest waszym zdaniem jego nielegalność to ja wam mówię, że to jest hipokryzja..
Czytasz widze co drugi wyraz chyba? Napisano Ci przeciez ze poza tym ze nielegalne stosowanie takiej dopalki jest szkodliwe (dla Ciebie i otoczenia) i niepotrzebne (bo rownie dobry zasieg mozna uzyskac stosujac legalne nadajniki).
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: pomysł na skrzydełko fpv o fajnym zasięgu

Post autor: Verid »

A my ci mówimy że fakt łamania prawa przez kogokolwiek innego nie daje ci podstawy ani moralnej ani prawnej do robienia lub nakłaniania do tego samego vide wytknięty przez Pawelsky'ego sofizmat. Szczególnie że istnieją sprawdzone metody na osiągnięcie identycznego efektu bez pakowania się w szarą strefę także radosny bełkot o hipokryzji możesz sobie darować.

EDIT Pawelsky był szybszy.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ