NAV PosHold INAV - długi ślizg/powolny powrót do pozycji GPS

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

sirdevon
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 25 lut 2019, 19:39
Lokalizacja: Zabrze

NAV PosHold INAV - długi ślizg/powolny powrót do pozycji GPS

Post autor: sirdevon »

Witajcie Mirki :)
mam pytanko jak mam włączony magiczną opcję poshold to w sumie na fabrycznych pidach śmiga ładnie i trzyma się pozycji też ładnie ale...

1. Jak go przesuwam to robi taki ślizg i spokojnie powolutku wraca do miejsca, w którym ma trzymać pozycję. Powoduje to, że jak puszczam drążek pitch albo roll to taki ślizg mu się dość mocny robi i wraca powoli na pozycję, którą ma trzymać. Wiem że nie będzie stawał jak skała w miejscu ale wydaje mi się że ten ślizg jest za mocny. Czy w pidach można ustawić mocniejszą kontrę dla powrotu do pozycji GPS jak puszczę drążek pitch/roll.
Sam skręt jak mu karzę na drążkach robi dość sprawnie, ale automatyczny powrót nie działa już tak żwawo.

2. No i druga sprawa, jak obniża wysokość (dość szybko) to wpada w oscylację. W innych przypadkach brak jest oscylacji i trzyma się stabilnie. Za te oscylacje przy obniżaniu wysokości odpowiada bardziej P czy D?

Proszę o wyrozumiałość, bo jestem świeżak w kwestiach modeli rc, nie mam wykształcenia technicznego a traktuje to jako hobby. Za wszelkie odpowiedzi będę wdzięczny

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: NAV PosHold INAV - długi ślizg/powolny powrót do pozycji

Post autor: Verid »

sirdevon pisze:Za te oscylacje przy obniżaniu wysokości odpowiada bardziej P czy D?
Za to odpowiada VRS (Vortex Ring State) i można przez to stracić maszynę. Przy schodzeniu kopter wpada we własne turbulencje, zaczyna się kołysać i traci moc dlatego generalnie nie należy gwałtownie schodzić pionowo w dół tylko, jeżeli już musisz ostro zjechać z wysokością, staraj się to robić w połączeniu z lotem postępowym w dowolnym kierunku.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ