Wybór bezszczotkowego drona, najtaniej jak się da.

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Wybór bezszczotkowego drona, najtaniej jak się da.

Post autor: Adrián »

Jak w opisie sprzedawanego koptera widzę takie zdanie "Flight distance: About 300 -500 meters
FPV distance: About 200 meters"
To nie wróżę nic dobrego.. Poszukaj na yt testy, będziesz wiedział jak daleko lata i co to warte.
Nie kupuj żadnych vr po wifi. Strata pieniędzy.

Tyle mogę poradzić, bo na oczy tego modelu nawet nie widziałem.
seba840
Posty: 30
Rejestracja: piątek 24 paź 2014, 12:42
Lokalizacja: Poland

Re: Wybór bezszczotkowego drona, najtaniej jak się da.

Post autor: seba840 »

hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Wybór bezszczotkowego drona, najtaniej jak się da.

Post autor: hornet2 »

Miałem koptera zasilanego aku 7,4V . Gdy podpiąłem mu gimbala wraz z kamerą to ledwie latał . Czort go wie jaki ten Eachine ma udźwig ? By się nie okazało że 5min i po locie . ;-) Te 15min co piszą to nie patrz na to . Może poleci tyle ale bez żadnego wyposażenia. WiFi to nie dobry pomysł . Nie napisałeś o co Ci konkretnie chodzi? Chcesz filmować czy tylko oglądać sobie Ziemię z góry ? Jeżeli zamierzasz latać w goglach to byle jaki kopter ? Bo co można dobrego kupić za 3 stówy ?
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
seba840
Posty: 30
Rejestracja: piątek 24 paź 2014, 12:42
Lokalizacja: Poland

Re: Wybór bezszczotkowego drona, najtaniej jak się da.

Post autor: seba840 »

hornet2 pisze:Miałem koptera zasilanego aku 7,4V . Gdy podpiąłem mu gimbala wraz z kamerą to ledwie latał . Czort go wie jaki ten Eachine ma udźwig ? By się nie okazało że 5min i po locie . ;-) Te 15min co piszą to nie patrz na to . Może poleci tyle ale bez żadnego wyposażenia. WiFi to nie dobry pomysł . Nie napisałeś o co Ci konkretnie chodzi? Chcesz filmować czy tylko oglądać sobie Ziemię z góry ? Jeżeli zamierzasz latać w goglach to byle jaki kopter ? Bo co można dobrego kupić za 3 stówy ?
Najlepiej to oglądać i filmować ;-) . Bo gogle odpadają bo to nie ten przedział cenowy.
Już patrzyłem na ph3 standard (używka ok. 1 tyś pln, tylko te drogie baterie) lub bebop+skycontlorer z 3bateriami (nowy też 1 tyś pln)
Tylko żona mi się nie chce zgodzić na taką kwotę i razie szukam tańszego rozwiązania
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Wybór bezszczotkowego drona, najtaniej jak się da.

Post autor: hornet2 »

seba840 pisze: Najlepiej to oglądać i filmować ;-) . Bo gogle odpadają bo to nie ten przedział cenowy.
Już patrzyłem na ph3 standard (używka ok. 1 tyś pln, tylko te drogie baterie) lub bebop+skycontlorer z 3bateriami (nowy też 1 tyś pln)
Tylko żona mi się nie chce zgodzić na taką kwotę i razie szukam tańszego rozwiązania
Nie bardzo rozumiem . Czyli chcesz mieć podgląd na żywo tylko na monitorze ? Jeżeli tak to coś 5,8GHz z wyświetlaczem obrazu na żywo . Ale za 300zł będzie problem znaleźć coś sensownego .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Wybór bezszczotkowego drona, najtaniej jak się da.

Post autor: Adrián »

Musisz wiedzieć, że wbrew pozorom, to nie tanie hobby. Za taką cenę nie ma nic sensownego na dłuższa metę.
Po małym doświadczeniu w tym hobby, żal by mi było pieniędzy na wszystko co ma podgląd w tej kwocie bo i tak nie spełniało by moich oczekiwań.
Zwykle coś co jest tanie na starcie, później wychodzi drogo, lub jakość jest adekwatna do ceny i tak kupujesz drugi, lepszy, albo się zniechęcasz i tracisz kasę.

Tani jest ok, jak chcesz się Tylko nauczyć latać i nie rozwalić droższego koptera. To się nie nadaje (jest nieopłacalne) do dalszej rozbudowy.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Wybór bezszczotkowego drona, najtaniej jak się da.

Post autor: hornet2 »

Dla przykładu masz film kopterem za 400zł



Za 1000zł



I za 2200zł ( cena używanego bo nowy kosztuje prawie jeszcze raz tyle )



Druga sprawa , tańsze modele nie są wyposażone w różne udogodnienia które czasami się przydają . Tryb Headless Mode . Przydaje się gdy model jest na tyle daleko by móc określić którą stroną jest zwrócony do operatora . Tryb autopowrotu . Ale modele wyposażone w GPS . Automatyczny powrót w razie utraty zasięgu albo niskiego napięcia aku . Jak widzisz dobra kamera i dobry gimbal to podstawa . Chyba że nie zależy Ci na jakości tylko aby cokolwiek pooglądać z góry .

Ale jakbyś się upierał to masz np. tutaj tani zestaw FPV https://www.banggood.com/Eachine-EX2min ... mds=search . Masz taniego koptera z silnikami bezszczotkowymi, kamera 720P , monitor FPV 5,8GHz zasięg 200m , gogle FPV . Czyli wszystko co potrzebne do latania FPV . ;-)
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
seba840
Posty: 30
Rejestracja: piątek 24 paź 2014, 12:42
Lokalizacja: Poland

Re: Wybór bezszczotkowego drona, najtaniej jak się da.

Post autor: seba840 »

A tak z ciekawości to jakie modele zaprezentowałeś :)

Zastanawiam się czy nie dołożyć i nie kupić za 800pln nowego bebop 1 z skycontlorerem i 3 pakiety
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Wybór bezszczotkowego drona, najtaniej jak się da.

Post autor: hornet2 »

seba840 pisze:A tak z ciekawości to jakie modele zaprezentowałeś :)

Zastanawiam się czy nie dołożyć i nie kupić za 800pln nowego bebop 1 z skycontlorerem i 3 pakiety
Pierwszy film kopter WLToys V262 , drugi Bayangtoys X21 z kamerą Walkera iLook + na gimbalu Walkera G2D i trzeci film Typhoon Q500 4K .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
seba840
Posty: 30
Rejestracja: piątek 24 paź 2014, 12:42
Lokalizacja: Poland

Re: Wybór bezszczotkowego drona, najtaniej jak się da.

Post autor: seba840 »

mam pytanie odnośnie yuneec breeze 4k jaki ma zasięg z padem>? bo nie mogę nigdzie znaleźć
przemula
Posty: 61
Rejestracja: niedziela 13 sty 2019, 13:13
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wybór bezszczotkowego drona, najtaniej jak się da.

Post autor: przemula »

Chłopak ma do wydania 800zl i nikt doradzil żeby kupił porządny używany copter z mega kamerą i czasem latania na poziomie 25min.
Zasięg również bardzo dobry.
Poszukaj używanego Phantom 3 standard.
Za większy budżet możesz kupić Sparka.
Mam osobiście bayangatoys x22 ten niby na wypasie.To były stracone pieniądze według mnie.
Obecnie latam Phantom 3 Pro po prostu przepaść.
A kosztowal nie dużo więcej.
seba840
Posty: 30
Rejestracja: piątek 24 paź 2014, 12:42
Lokalizacja: Poland

Re: Wybór bezszczotkowego drona, najtaniej jak się da.

Post autor: seba840 »

Tylko ta cena tych pakietów :/ ile ładowań wytrzyma taki pakiet?
I czy do wersji standard pasuje aparatura od pro? Czy to nie będzie ze sobą współgrało?
przemula
Posty: 61
Rejestracja: niedziela 13 sty 2019, 13:13
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wybór bezszczotkowego drona, najtaniej jak się da.

Post autor: przemula »

Jeżeli szanujesz baterię wytrzyma długo.Mój pakiet ma już około 120 ładowan.Kiedy kupiłem miał około 70.

Baterii nie ładujemy zaraz po wylądowaniu.Powinna ostygnąć.Ja ustawiłem sobie limit do minimum 30%

Latasz spokojnie bez zrywów.

Standard ma inną aparaturę.
seba840
Posty: 30
Rejestracja: piątek 24 paź 2014, 12:42
Lokalizacja: Poland

Re: Wybór bezszczotkowego drona, najtaniej jak się da.

Post autor: seba840 »

przemula pisze:Jeżeli szanujesz baterię wytrzyma długo.Mój pakiet ma już około 120 ładowan.Kiedy kupiłem miał około 70.

Baterii nie ładujemy zaraz po wylądowaniu.Powinna ostygnąć.Ja ustawiłem sobie limit do minimum 30%

Latasz spokojnie bez zrywów.

Standard ma inną aparaturę.
A po tych 120 ładowaniach to ile minut latasz?

Wiem że jest inna aparatura tylko ma gorszy zasięg niż pro i temu się pytam czy w razie zwiększenia zasięgu wymiana apki coś da czy to nie będzie ze sobą działało?
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Wybór bezszczotkowego drona, najtaniej jak się da.

Post autor: hornet2 »

przemula pisze:Chłopak ma do wydania 800zl i nikt doradzil żeby kupił porządny używany copter z mega kamerą i czasem latania na poziomie 25min.
Zasięg również bardzo dobry.
Poszukaj używanego Phantom 3 standard.
Za większy budżet możesz kupić Sparka.
Mam osobiście bayangatoys x22 ten niby na wypasie.To były stracone pieniądze według mnie.
Obecnie latam Phantom 3 Pro po prostu przepaść.
A kosztowal nie dużo więcej.

Ale co można doradzić porządnego nawet używanego za te 800zł ? Chyba że samego koptera . 800 razy dwa to może by coś się znalazło .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
ODPOWIEDZ