Przykładowy dobór sprzętu FPV gogle, apka- co myślicie ??

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

krzyszo
Posty: 118
Rejestracja: piątek 17 lis 2017, 09:33
Lokalizacja: Jawor

Re: Przykładowy dobór sprzętu FPV gogle, apka- co myślicie ?

Post autor: krzyszo »

Pengo pisze:Chyba zrobił się tutaj offtop, kolega pytał o więcej rzeczy :) nie mniej jednak dziękuję za opinie, zamówiłem to radyjko więc na własnej skórze sprawdzę czy warto czy nie warto.
daj znać czy sterowanie na szczypanie jest lepsze niż w taranisie.
tylko to dla mnie jest najważniejsze..
Olał ekran dotykowy, budowę i ten kształt..
czym więcej opinii tym lepiej
Na youtube znajdziesz mnie pod
ChrisRC_FPV

Moje latadła; VX210, HEXA F550, 250stka HSKRC freestyle (realnie 240)
krzyszo
Posty: 118
Rejestracja: piątek 17 lis 2017, 09:33
Lokalizacja: Jawor

Re: Przykładowy dobór sprzętu FPV gogle, apka- co myślicie ?

Post autor: krzyszo »

Hej, od niedawna jestem posiadaczem NV14, z przesiadki z taranisa Q X7.
Niewiele osób wyraziło opinii na temat radia a myślę że ktoś tu jeszcze zagląda.

We wstępie powiem że każde radio jak każde ma swoje plusy i minusy.
A jak jest z NV 14? Otóż tak,

Radio przychodzi elegancko zapakowane, ma swój nietuzinkowy wygląd a co najważniejsze ergonomię i funkcjonalność.
Nie dostajemy smyczki, ale po kij smyczka którą frsky wrzuca do radia i twierdzi że to jest i tak zanadto kiedy kupuje się radio.
baterie.. no tak w q x7 dostajesz.. nic, dosłownie kombinuj sobie jak zasilić radio - wg mnie czyste chamstwo. Męczyłem się sporo aby dopracować koszyczek do tego radia docinając krojąc kupiony z aliexpress na 3x 18650.
Jak jest w nv 14? radio gotowe do pracy chwilę po umieszczeniu 2 baterii (działa też na jednej) 18650 w rękojeściach! Można? można. kompatybilnosc z TBS Crossfire? Pełna gotowość po zmontowaniu dołączonej przystawki. Dodatkowe zasilanie, no problem - ja zmontowałem koszyczek na 2 x 18650 używając jednego z dwóch otworów na gripa. Spasowanie idealnie, nic nie przeszkadza.
W przypadku Q X7 - frsky odpowiada, wal się - kup sobie konwerter lutuj kombinuj rozbieraj radio i trać gwarancję.
Latałeś na tańszej i6 lub I6X.. wywal odbiorniki do kosza. taranis to tylko protokół accst - sbus. ceny nadajników 50, 90, 140 i w górę które i tak wg zapewnień frsky potaniały. W dodatku sbus wolniejszy niż ibus.. pfff
jedyny duzy plus to że odbiorniki frsky to mikrusy - a flysky to kobyły - ale ja póki co niejedną kobyłę upchałem do racinga albo freestyle. Latasz dalej - tylko skrzydło i albo R9 alb Crossfire.
No i najważniejsze, do NV 14 dostajesz dwa odbiorniki.. zaś frsky mówi cmoknij mnie i se dokup.
Zasięg odbiorników i radia NV14, realnie.. jestem w szoku (na plus). Jak na i6X kombinowałem ze wzmacniaczami tak na nv 14 ok 2km 50-70% zasięgu, nie wiem co poprawili czy w ten zmodyfikowany x6b czy moduł radia. Odtąd R9 używany sporadycznie (na 2 km 70-80%), bo w większości latam do 500m.
Cena 550 zł po zbiciu ceny kuponami 20% (ostatecznie ok 580 po wykupienie ubezpieczeń od cła vatu , szkód i wysyłki). jeżeli masz 30% to 490 + 30 zł.
Kolejna sprawa, q x 7 za 400 zł dostajesz bez gimbali hala, bez ochronników na ginbale, czyli szukuj kase na etui, ochroniki, zda się i podpórka. Finalnie 400+180 hale + 15 ochronniki + 60 etui (lub więcej) = 655 zł czyli WIECEJ I BEZ ODBIORNIKÓW.
W flysky radio ma dopracowany ochronnik, chroni i gimbale i przełączniki.
Na minus - jeżeli drążki za dużo podniesiesz musisz kombinować z gumkami, albo naklejkami dołączanymi do ram aby osłonkę podnieść tak aby siedziała wyżej na radiu. Podpórka, rozłóż antenę, już masz podpórkę.
nv 14 - wyświetlacz - działa bez zarzutu, żadnego kręcenia kółeczkami, klikania guziczków.. (x q7 lub x9d).
Co to daje? ogrom mozliwości - bo kolorowy panel dotykowy ułatwia pracę, daje możliwość pisania oprogramowania z różnymi bajerami dla ekranu.
Minus, bo takie są - jasność. Niestety ale przy mocnym słońcu nie będzie rewelacji. Może być tragicznie, ale te zmartwienie na później, bo póki co konfigurację robię zawsze w domu, bądź w miejscu zaciemnionym. Jaki wariat stoi pod gołym niebem na słońcu które pali w yj :] ?
Gimbale - no po prostu miód malina. Niektórzy twierdzą że za miekkie..nie wiem ale dla mnie delikatniejsze oznaczają lepszą precyzję. Przełaczniki, miód malina, te w q x7 chodziły tak jakby z radia miał korzystać kowal. Inne uczucie przełączania, i nie żartuje.
Porty.. no właśnie q x7 na dole.. co?!! Jakieś nieporozumienie, podłącz radio i pozwól aby cały ciężar radia siedział na złączu usb. Wcześniej czy później port zniszczysz. Pozostaje złączka kątowa, też port nie pociągnie za długo. Symulator - jak lubisz rozłożyć się wygodnie na fotelu i ćwiczyć zapomnij - wtyczka będzie wbijała się w pępek! Inne porty.. ehhh szkoda gadać no i ten stary typ portu usb.
nv 14 - porty u góry, można? można.
I ta ergonomia.. ktoś zapyta o co kaman.. ?
A no o to chodzi że jeżeli jesteś kciukowcem radio wyważysz i ustawisz dla kciukowca tak że przełączniki na spodzie radia będziesz pykał bez utraty czujności przy kręceniu gimbalami. jesteś pincherem - leży idealnie, przełaczniki także pasują. Jedyny problem może być na 3 pozycyjnych schowanych z tyłu, 3 pozycja przełącznika kryje przełacznik chwilowy i jeżeli masz grube paluchy uuu będziesz miał ciężej.
Jakie są tego plusy? Na pewno np u mnie rozbroisz model zanim wpadnie w człowieka, wodę itd. Robie się to mega dynamicznie.
Co kuleje w nv 14, bo coś kuleć musi, tak jak wspomniałem we wstępie - ano oprogramowanie. Jest w fazie beta, undergraund nie dogadał się z flysky i nie mamy wsparcia - tylko github. Ale.. nie ma powodu do wielkich zmartwień, dostajesz wersję 2.2.2 którą i tak zmienisz na 2.1.1, bo jest bardzie dopracowana przez userów. Na yutube jest pełno poradników i na pewno ktoś udzieli Ci pomocy.
I jeszcze jedno, miałem stosować przystawkę do gripa aby radio wyważać - ale o dziwo nie potrzeba.. tak leży. A dzięki temu po opuszczeniu radia kładzie się one na klatce piersiowej nie nie obija się jak głupie (jak w przypadku q x7)
Powiem jeszcze tak, zawsze marzyłem, aby przesiąść się na taranisa.. ale gdy tylko te radio otrzymałem sen prysł jak bańka mydlana. tak że frsky - w moich oczach przepadłeś.
Flysky forever.

Tak więc jeśli zastanawiasz się nad zmianą radia na pracujące na oprogramowaniu Open TX, przeczytaj uważnie moją recenzję i pomyśl zanim będziesz żałował, a dopłacasz tak naprawdę 150 zł pod warunkiem że w q x7 gimbali nie zmienisz i nie dokupisz niczego do tego radia.
Ostatnio zmieniony wtorek 02 kwie 2019, 21:33 przez krzyszo, łącznie zmieniany 4 razy.
Na youtube znajdziesz mnie pod
ChrisRC_FPV

Moje latadła; VX210, HEXA F550, 250stka HSKRC freestyle (realnie 240)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Przykładowy dobór sprzętu FPV gogle, apka- co myślicie ?

Post autor: Adrián »

krzyszo pisze:No i najważniejsze, do NV 14 dostajesz dwa odbiorniki.. zaś frsky mówi cmoknij mnie i se dokup
Akurat to zaleta, po co mi Jakieś odbiorniki, skoro kupie takie jakie chce i nie będę musiał sprzedawać z kompletu, za które i tak trzeba zapłacić, bo nic za darmo się nie dostaje.
W przypadku frsky jest cała masa odbiorników i nie tylko firmowych, to ogromna zaleta.
krzyszo pisze:Flysky forever.
Zaleciało fanatykiem a nie użytkownikiem..

W taranisie x9 dostajesz baterię, więc nie musisz już kombinować. Ładowanie też z aparatury. Wersje z odbiornikiem też są (ale bardzo się ciesze, że wypuścili wersję gołą).
Ale jak porównujesz do najtańszego x7 to tak już jest, że to apka dla mas.
krzyszo
Posty: 118
Rejestracja: piątek 17 lis 2017, 09:33
Lokalizacja: Jawor

Re: Przykładowy dobór sprzętu FPV gogle, apka- co myślicie ?

Post autor: krzyszo »

Adrián pisze: Akurat to zaleta, po co mi Jakieś odbiorniki, skoro kupie takie jakie chce i nie będę musiał sprzedawać z kompletu, za które i tak trzeba zapłacić, bo nic za darmo się nie dostaje.
W przypadku frsky jest cała masa odbiorników i nie tylko firmowych, to ogromna zaleta.
W D8? ehh przecież wersja EU nie posiada rozszerzenia.
D16 - mówisz o tych 3ech typowych odbiornikach.. które kupuje mass, no faktycznie multum możliwości.. Ba no przecież każdego stać na wywalenie hajsu.. kolejnych 100 zł na odbiorniki...
Mówisz o nie firmowych? A co flysky nie posiada "nie firmowych?"
Co tam jeszcze było?
Adrián pisze:Zaleciało fanatykiem a nie użytkownikiem.
No tu cię zmartwię, zrobiłem kilka oblotów na q x7 zanim zacząłem pisać tą reckę..
Adrián pisze:W taranisie x9 dostajesz baterię, więc nie musisz już kombinować. Ładowanie też z aparatury. Wersje z odbiornikiem też są (ale bardzo się ciesze, że wypuścili wersję gołą).
Ale jak porównujesz do najtańszego x7 to tak już jest, że to apka dla mas.
[/quote]

w taranisie x9 - no tak skoro wywalisz 800zł i więcej za radio byłaby to totalna kompromitacja ze strony frsky nie dać baterii.. i ładowania z aparatury.
I powiedz to typowemu Kowalskiemu który słysząc że za nadajnik i odbiornik do drona ma wywalić ok 1000 zł na pewno się ucieszy..
Ostatnio zmieniony wtorek 02 kwie 2019, 12:59 przez krzyszo, łącznie zmieniany 1 raz.
Na youtube znajdziesz mnie pod
ChrisRC_FPV

Moje latadła; VX210, HEXA F550, 250stka HSKRC freestyle (realnie 240)
Awatar użytkownika
Adriee
Posty: 253
Rejestracja: środa 21 wrz 2016, 15:45
Lokalizacja: Sierpc
Kontakt:

Re: Przykładowy dobór sprzętu FPV gogle, apka- co myślicie ?

Post autor: Adriee »

wg mnie dotykowy ekran w aparaturze bez żadnych przycisków to jest nieporozumienie... W zimne dni już tak przyjemnie się go nie obsłuży.
Gimbale - podobne do tych z FS-I6, dla mnie za miękkie, ale każdy ma inne predyspozycje.
Adrián, dokładnie. Flysky jedynie z odbiornikiem IA6B (krowiasty) się udało - rewelacyjny zasięg. Reszta odbiorników, wg opinii innych nie dorównują starutkiemu IA6B. no.. plus jeszcze te odbiorniki do Nirvany - jak czytałem tu się dopiero postarali i jest nieźle pod względem wilekości i zasięgu.
krzyszo, porównujesz Nirvanę do QX7... tylko zobacz koszt jednego radia i drugiego. No chyba, że cudem kupiłeś Nirvanę za 400zł ? o.O
Dodatkowo oprogramowanie... Kupić radio za ponad 600zł i nie wiedzieć jakie losy czekają oprogramowanie do niego? No dla mnie to jest sytuacja nie do pomyślenia...
krzyszo
Posty: 118
Rejestracja: piątek 17 lis 2017, 09:33
Lokalizacja: Jawor

Re: Przykładowy dobór sprzętu FPV gogle, apka- co myślicie ?

Post autor: krzyszo »

Adriee pisze:wg mnie dotykowy ekran w aparaturze bez żadnych przycisków to jest nieporozumienie... W zimne dni już tak przyjemnie się go nie obsłuży.
Zimne? tzn jakie? W zimie latasz kiedy masz około 0 albo jesienno-wiosenne kiedy pizga i nawet gimbalami wysterować się nie da. Nie dziękuję. Nigdy nie latałem kiedy było <10 stopni. Ja mam się katować czy latać?
Gimbale - podobne do tych z FS-I6, dla mnie za miękkie, ale każdy ma inne predyspozycje.
Jak gimbal mechaniczny może być podobny do hala? ;>
Adrián, dokładnie. Flysky jedynie z odbiornikiem IA6B (krowiasty) się udało - rewelacyjny zasięg. Reszta odbiorników, wg opinii innych nie dorównują starutkiemu IA6B. no.. plus jeszcze te odbiorniki do Nirvany - jak czytałem tu się dopiero postarali i jest nieźle pod względem wilekości i zasięgu.
Poczekaj poczekaj, jeszcze o odbiornikach do flysky i "niefirmowych" kiedyś porozmawiamy.
krzyszo, porównujesz Nirvanę do QX7... tylko zobacz koszt jednego radia i drugiego. No chyba, że cudem kupiłeś Nirvanę za 400zł ? o.O
550 z kuponem 20%. Radio gotowe do lotu, za 400 dostaję radio "niegotowe do lotu", może leżeć kurz zbierać.
Dodatkowo oprogramowanie... Kupić radio za ponad 600zł i nie wiedzieć jakie losy czekają oprogramowanie do niego? No dla mnie to jest sytuacja nie do pomyślenia...
Nie posiadasz nie śledzisz tematu, więc nie wiesz do końca co i jak. Nie wprowadzaj w błąd.
Ostatnio zmieniony środa 03 kwie 2019, 08:08 przez krzyszo, łącznie zmieniany 1 raz.
Na youtube znajdziesz mnie pod
ChrisRC_FPV

Moje latadła; VX210, HEXA F550, 250stka HSKRC freestyle (realnie 240)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Przykładowy dobór sprzętu FPV gogle, apka- co myślicie ?

Post autor: Adrián »

krzyszo pisze:W D8? ehh przecież wersja EU nie posiada rozszerzenia.
D16 - mówisz o tych 3ech typowych odbiornikach.. które kupuje mass, no faktycznie multum możliwości.. Ba no przecież każdego stać na wywalenie hajsu.. kolejnych 100 zł na odbiorniki...
To chyba oglądamy inne odbiorniki :D

https://www.frsky-rc.com/product-category/receivers/
krzyszo pisze:No tu cię zmartwię, zrobiłem kilka oblotów na q x7 zanim zacząłem pisać tą reckę..
To Cię zmartwię, bo ja latałem więcej niż "kilka" i nadal nie uważam, że frsky "forever", tylko jestem użytkownikiem.

Jak przyjdzie lepsze, to zmienię.
Awatar użytkownika
Adriee
Posty: 253
Rejestracja: środa 21 wrz 2016, 15:45
Lokalizacja: Sierpc
Kontakt:

Re: Przykładowy dobór sprzętu FPV gogle, apka- co myślicie ?

Post autor: Adriee »

Jeszcze w listopadzie ubiegłego roku śledziłem losy Nirvany i do wtedy nie było kolorowo z oprogramowaniem. Fakt, mogło się coś zmienić, ale nieporozumienia Undeground z Flysky mnie skutecznie odwiodły od tej aparatury. Undeground także miało ,,wytrąbane" na użytkowników Nirvany. Często nie odpisywali na meile, zapytania. A jak już to zdawkowo na ,,odczep się".
krzyszo pisze:Jak gimbal mechaniczny może być podobny do hala?
Precyzja Halli jest dużo większa, ale miałem na myśli operowanie palcami.
Większość FLYSKY: FS-I6, FS-TH9X, FS-I10 (takie miałem w ręce) - miały lekko (nawet za) wyczuwalne sprężyny.
Nirvana z tego, co pamiętam także ma ,,miękkie" sterowanie.
krzyszo pisze: Poczekaj poczekaj, jeszcze o odbiornikach do flysky i "niefirmowych" kiedyś porozmawiamy.
Wiesz... kibicuję Flysky, by dorównała jakości FRSKY. Ale póki co, FRSKY (mimo bolączek CRS w QX7) wiedzie się lepiej.
krzyszo
Posty: 118
Rejestracja: piątek 17 lis 2017, 09:33
Lokalizacja: Jawor

Re: Przykładowy dobór sprzętu FPV gogle, apka- co myślicie ?

Post autor: krzyszo »

To chyba oglądamy inne odbiorniki :D
5 odbiorników do R9.. yhm czyli twierdzisz że odbiornik r9 zbindujesz bez modułu r9.. no dobra, próbuj życze powodzenia.

seria FrSky RX4R -> cena, grosze..
https://www.banggood.com/FrSky-RX4R-2_4 ... house=GWTR

seria RX6R -> cena, bez komentarza

https://www.banggood.com/FrSky-RX6R-2_4 ... house=GWTR

R-XSR typowiec ok 80 zł

XSR-M nawet nie sprawdzalem

Zauważ że to co zlikowałeś to wszystko dla człowieka który ma gruby portfel albo kupuje odbiorniki które używać będzie w różnych dziedzinach modelarstwa.. Wiesz o tym?
Na youtube znajdziesz mnie pod
ChrisRC_FPV

Moje latadła; VX210, HEXA F550, 250stka HSKRC freestyle (realnie 240)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Przykładowy dobór sprzętu FPV gogle, apka- co myślicie ?

Post autor: Adrián »

krzyszo pisze:Zauważ że to co zlikowałeś to wszystko dla człowieka który ma gruby portfel albo kupuje odbiorniki które używać będzie w różnych dziedzinach modelarstwa.. Wiesz o tym?
A czy ja pisałem o $? To drogie hobby, pewne rzeczy nie bez powodu kosztują więcej od ich tańszych odpowiedników.

Na koniec, znam dobre powiedzenie do tej dyskusji "Nie kop się z koniem". I na tym zakończę, bo dalsza dyskusja widzę, że jest zbędna.

Wielb swoje flysky, ja nie muszę nikogo do niczego na siłę przekonywać :-)
Ostatnio zmieniony wtorek 02 kwie 2019, 13:33 przez Adrián, łącznie zmieniany 1 raz.
krzyszo
Posty: 118
Rejestracja: piątek 17 lis 2017, 09:33
Lokalizacja: Jawor

Re: Przykładowy dobór sprzętu FPV gogle, apka- co myślicie ?

Post autor: krzyszo »

Adriee pisze:Jeszcze w listopadzie ubiegłego roku śledziłem losy Nirvany i do wtedy nie było kolorowo z oprogramowaniem. Fakt, mogło się coś zmienić, ale nieporozumienia Undeground z Flysky mnie skutecznie odwiodły od tej aparatury. Undeground także miało ,,wytrąbane" na użytkowników Nirvany. Często nie odpisywali na meile, zapytania. A jak już to zdawkowo na ,,odczep się".
Mogło tak być nie zaprzeczę.
Adriee pisze:Jak gimbal mechaniczny może być podobny do hala?
Precyzja Halli jest dużo większa, ale miałem na myśli operowanie palcami.
Większość FLYSKY: FS-I6, FS-TH9X, FS-I10 (takie miałem w ręce) - miały lekko (nawet za) wyczuwalne sprężyny.
Nirvana z tego, co pamiętam także ma ,,miękkie" sterowanie.
Ja tam lubię miękkie, gram na gitarze wystarczy że struny na akustyku są twarde, o tyle za twarde że po godzinie ćwiczeń kończy się granie ;) Gdybym jeszcze miał pchać sztywne gimbale:P
A czy ja pisałem o $? To drogie hobby, pewne rzeczy nie bez powodu kosztują więcej od ich tańszych odpowiedników.

Na koniec, znam dobre powiedzenie do tej dyskusji "Nie kop się z koniem". I na tym zakończę, bo dalsza dyskusja widzę, że jest zbędna.

Wielb swoje flysky, ja nie muszę nikogo do niczego na siłę przekonywać :-)
A to była tylko recka, na którą co niektóre osoby się oburzyły,
i to tak bardzo że zaczęły kasować moje posty - bo prawda w oczy kole? Ale to już Wasza sprawa. [MOD - usunięciu podlegają posty zawierające bezpodstawne bóle w końcówce pleców i inne gorzkie żale. Kontynuuj w tym tonie to nie tylko posty będą usuwane]
Wyraziłem swoje subiektywne odczucie po tym jak zakupiłem q x7, później zmieniając je na nv14. Dlatego warto zastanowić się stając przed wyborem, czy warto dopłacić żeby później nie przepłacić.
i powtórzę jeszcze raz, nie traktować wszystkich tych których nie stać na taranisy za dziadów, bo jest wielu użytkowników flysky'ów.
To że kogoś nie stać na droższe radia z zestawami po 1000 złoty nie oznacza że można po nim jechać, albo odrazu skakać jak wyrazi swoją opinię.
Dziękuję, do widzenia.

EDIT - scalenie

Wcześniej przetestowany zasięg dla nv14, dla niedowiarków film
od 5;20

https://www.youtube.com/watch?v=B6KbkUNpZaI&t=304s
Na youtube znajdziesz mnie pod
ChrisRC_FPV

Moje latadła; VX210, HEXA F550, 250stka HSKRC freestyle (realnie 240)
ODPOWIEDZ