Nie "głupi " Dron Bayangatoys x22 i problemy z nim związane.

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

przemula
Posty: 61
Rejestracja: niedziela 13 sty 2019, 13:13
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nie "głupi " Dron Bayangatoys x22 i problemy z nim związ

Post autor: przemula »

Czyli taki storm32 w polaczeniu -kamerka z stabilizacja bedzie poprawnie dzialal ?
Planuje jeszcze kupić tuleje do wywazania smigiel
Póki co polatam jeszcze tym copterem obecnym.
Ostatnio zmieniony czwartek 17 sty 2019, 16:01 przez przemula, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nie "głupi " Dron Bayangatoys x22 i problemy z nim związ

Post autor: pawelsky »

przemula pisze:Czyli taki storm32 w polaczeniu kamerka z stabilizacja bedzie poprawnie dzialal ?
To nie jest kontroler plug&play, wiec to jest pytanie raczej do Ciebie - czy masz na tyle doswiadczenia i umiejetnosci zeby skonfigurowac go tak zeby poprawnie dzialal...
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nie "głupi " Dron Bayangatoys x22 i problemy z nim związ

Post autor: kuczy »

przemula pisze:Czyli taki storm32 w polaczeniu -kamerka z stabilizacja bedzie poprawnie dzialal ?
Z tego co ja sobie dłubałem - bardzo wiele zależy od silników... - ale nie pytaj jak je dobierać, bo co jak co, ale gimbala własnego nie robiłem.
Mam swoją prywatną opinię (nie wiem, czy się pokrywa z opiniami innych) - mi o wiele lepiej zawsze się pracowało z gimbalami na sterowniku AlexMos 32. Jak nie chcesz się bawić godzinami w PIDowanie i próbowanie różnych gumek itp... - to całkiem nieźle działał mi gimbal Tarota:

https://www.banggood.com/pl/Tarot-GOPRO ... 44458.html

Wiem, że spojrzysz na cenę, ale czasami warto pomyśleć ile roboczogodzin spędzisz siedząc przed gimbalem zamiast się cieszyć lataniem...
LordOfTheDeath
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 09:44
Lokalizacja: Ełk

Re: Nie "głupi " Dron Bayangatoys x22 i problemy z nim związ

Post autor: LordOfTheDeath »

Doradzacie gościowi rzeczy o których pojęcia nie ma, co można wywnioskować z pisanych przez niego postów. Tak, da się zamontować inny gimbal. Trytytki, wkręty, pełna dowolność. Nawet zasilanie podłączyć się da. Tylko jeśli chodzi o sterowanie to tu już bym nie był takim optymistą. Na pewno nie będzie działać plug & play, wiem bo spędziłem 2 minuty na zagranicznym forum żeby się o tym dowiedzieć.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Nie "głupi " Dron Bayangatoys x22 i problemy z nim związ

Post autor: hornet2 »

LordOfTheDeath pisze:Doradzacie gościowi rzeczy o których pojęcia nie ma, co można wywnioskować z pisanych przez niego postów. Tak, da się zamontować inny gimbal. Trytytki, wkręty, pełna dowolność. Nawet zasilanie podłączyć się da. Tylko jeśli chodzi o sterowanie to tu już bym nie był takim optymistą. Na pewno nie będzie działać plug & play, wiem bo spędziłem 2 minuty na zagranicznym forum żeby się o tym dowiedzieć.
No ale co mu doradzić ? Koptera którego aktualnie posiada musi sobie odpuścić . Za dużo pitolenia się przy nim a skutki marne . Dlatego póki to jeszcze jest sprawne i jeszcze lata niech to sprzeda . Chce kupić jakiegoś Phantoma 4 niech kupi . Ale niech ten Phantom ma już wszystko co trzeba . Bo znowu będzie problem albo z kamerą albo z gimbalem albo z zasięgiem wizji .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
przemula
Posty: 61
Rejestracja: niedziela 13 sty 2019, 13:13
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nie "głupi " Dron Bayangatoys x22 i problemy z nim związ

Post autor: przemula »

Gdybym na ten moment osiągnął taki obraz było by już rewelacyjnie https://youtu.be/pyJwc9UTbtU
W jak sposób można zwiększyć maksymalna wysokość z 120metrow np na 200metrow.Brakuje mi widoku panoramy na rzekę.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Nie "głupi " Dron Bayangatoys x22 i problemy z nim związ

Post autor: Adrián »

Jak takie jello Ci odpowiada, to nie będzie trudno to uzyskać.
Tylko nie wiem czy będziesz mógł sterować gimbalem na tym co masz.
Działać będzie działał, bo potrzebne gimbalowi tylko zasilanie.

Nie znam tego Twojego koptera i co można z nim więcej zrobić.

Nie masz doświadczenia z bimbalami i Twoje umiejętności w konfiguracji są zerowe. Czy się nauczysz czy nie, to nie wiem.
Gotowiec byłby najlepszy, ale to rozwiązanie najdroższe.
Całkowicie nieopłacalne.
Lepiej latać na sztywno na tym co masz, skoro chcesz go zostawić (co jest stratą pieniędzy) to dokładanie kolejnych klocków jest bez sensu dla mnie.

Ale to Twój kopter i Twoja kasa, zrobisz jak uważasz.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Nie "głupi " Dron Bayangatoys x22 i problemy z nim związ

Post autor: hornet2 »

przemula pisze:Gdybym na ten moment osiągnął taki obraz było by już rewelacyjnie https://youtu.be/pyJwc9UTbtU
W jak sposób można zwiększyć maksymalna wysokość z 120metrow np na 200metrow.Brakuje mi widoku panoramy na rzekę.
W X21 jest to niemożliwe . Nie wiem jak to wygląda w X22 ? Ale raczej też będzie niemożliwe . X22 ma gniazdo do podpięcia pod kompa ? Chociaż na Bg w opisie tego koptera jest podane że max wysokość wynosi 6000m . Tylko że to jakieś kręcenie bo nie sądzę by apka miała taki zasięg . Trasę lotu po punktach w tym dronie prawdopodobnie można zaprogramować ze smarfona . To może inne parametry też ? Zajrzyj na RC Groups forum tam ci chłopaki powiedzą co i jak .

Przecież X22 jest wersją z gimbalem ze sterowaniem z pozycji apki. Jak się sprawuje ten gimbal ? Szkoda mówić ?
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
LordOfTheDeath
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 09:44
Lokalizacja: Ełk

Re: Nie "głupi " Dron Bayangatoys x22 i problemy z nim związ

Post autor: LordOfTheDeath »

przemula pisze:Gdybym na ten moment osiągnął taki obraz było by już rewelacyjnie https://youtu.be/pyJwc9UTbtU
W jak sposób można zwiększyć maksymalna wysokość z 120metrow np na 200metrow.Brakuje mi widoku panoramy na rzekę.
Kolego, każdy Twój post zadziwia mnie coraz bardziej. Z jednej strony mówisz o Phantomach, a zaraz rewelacyjne jest dla Ciebie takie g...no.

https://youtu.be/F7EHZDRpDOM

Patrz. Taki obraz uzyskałem bez gimbalów, gpsów czy tam innych absów. Tylko trzeba spędzić kilka godzin czytając mądre fora i oglądając jutuba. Poczytaj trochę jak się pozbyć jello, pooglądaj filmiki jak wyważać śmigła i jak już wcześniej wspomniałem da to bardzo dobre efekty, nawet na tej standardowej pseudokamerze.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Nie "głupi " Dron Bayangatoys x22 i problemy z nim związ

Post autor: hornet2 »

Kolega ma problem z sensownym podglądem wizji z tej kamery . Pisze że po WiFi jest słaby zasięg i zrywa połączenie .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
LordOfTheDeath
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 09:44
Lokalizacja: Ełk

Re: Nie "głupi " Dron Bayangatoys x22 i problemy z nim związ

Post autor: LordOfTheDeath »

Kilka postów wyżej pisał przecie o gimbalu na stormie a on mu raczej na zrywanie połączenia nie pomoże. Rozwiązanie cały czas jest jedno. Sprzedać ten szajs napalonej młodzieży i kupić coś normalnego.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Nie "głupi " Dron Bayangatoys x22 i problemy z nim związ

Post autor: hornet2 »

LordOfTheDeath pisze:Kilka postów wyżej pisał przecie o gimbalu na stormie a on mu raczej na zrywanie połączenia nie pomoże. Rozwiązanie cały czas jest jedno. Sprzedać ten szajs napalonej młodzieży i kupić coś normalnego.
Właśnie pisałem o tym wcześniej by go sprzedać jak najprędzej. Za dużo kombinowania z tym dronem . Wyprowadzić zasilanie gimbala z drona żaden problem . Gorzej ze zdalnym sterowaniem pochyłem kamery . Chyba jedynym sposobem jest Arduino . A Arduino działa jak działa . Szczególnie jak wokół kupa różnych urządzeń pracuje na 433MHz . Miałem takie cyrki że gdy w pobliżu samochodu odpalałem w dronie Arduino przestawał działać centralny na pilota w samochodzie . W telewizorze zanikały niektóre kanały . Tak że jedno z drugim się gryzło . Raz zasięg był 120m a drugi raz zaledwie 30m ! Tak że sprzedałem to w diabły ! Kupiłem używanego Q500 4K i jak na razie jestem zadowolony z zakupu . Zależy kto czego oczekuje po dronie ?
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nie "głupi " Dron Bayangatoys x22 i problemy z nim związ

Post autor: pawelsky »

hornet2 pisze:A Arduino działa jak działa . Szczególnie jak wokół kupa różnych urządzeń pracuje na 433MHz . Miałem takie cyrki że gdy w pobliżu samochodu odpalałem w dronie Arduino przestawał działać centralny na pilota w samochodzie . W telewizorze zanikały niektóre kanały .
Do tego krowy przestawaly sie cielic i mleko szybciej kwasnialo. Hornet2, litosci...
przemula
Posty: 61
Rejestracja: niedziela 13 sty 2019, 13:13
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nie "głupi " Dron Bayangatoys x22 i problemy z nim związ

Post autor: przemula »

Bardzo dużo już się dowiedziałem z tego wątku.Dziękuję.
Odnośnie gimbal,kupiłem x22 bez takowego.
Opcja z 3axis była droższa o coś około 20 dolarów.
Wówczas nie wiedziałem że śmigła generują takie wibracje.
Szybko się jednak o tym przekonałem.Rowniez o jakości kamery.Wiekszej tandety nie widziałem jeszcze jak żyje.

Bardzo irytujące jest to że po każdy uruchomieniu coptera trzeba na nowo go kalibrowac :(
Innaczej nie wystartuje.Jest to tak uporczywe że odechciewa się latać.
Problem jest też to że nieraz muszę zrobić 10 podejść aby zaakceptował kalibracje.
Namacha się czlowiek zanim poleci.Wkrecilem się i chciałbym się rozwijać w tym hobby.
Na tą chwilę odkładam na ph3.Ale ja jeszcze nie zdążyłem dobrze się nacieszyć tym co mam.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Nie "głupi " Dron Bayangatoys x22 i problemy z nim związ

Post autor: hornet2 »

pawelsky pisze:
hornet2 pisze:A Arduino działa jak działa . Szczególnie jak wokół kupa różnych urządzeń pracuje na 433MHz . Miałem takie cyrki że gdy w pobliżu samochodu odpalałem w dronie Arduino przestawał działać centralny na pilota w samochodzie . W telewizorze zanikały niektóre kanały .
Do tego krowy przestawaly sie cielic i mleko szybciej kwasnialo. Hornet2, litosci...

No niestety nadajnik i odbiornik do którego jest podłączona płytka Arduino pracują na częstotliwości 433MHz .

Obrazek

Poza miastem zasięg wynosił około 120m . Ale w mieście diametralnie spadał do 30, góra 60m . Czyli o połowę .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
ODPOWIEDZ