Nie "głupi " Dron Bayangatoys x22 i problemy z nim związane.

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Nie "głupi " Dron Bayangatoys x22 i problemy z nim związ

Post autor: hornet2 »

Film zrobiony tym dronem ( gimbal G2D , kamera iLook+ ) https://www.youtube.com/watch?v=S9yn-bNB-xc Jak już wspomniałem nie podobał mi się ten efekt rybiego oka . Obraz też nie był idealnie stabilny. Wyważanie śmigieł za wiele nie pomogło . Dlatego sprzedałem to w czorty .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
LordOfTheDeath
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 09:44
Lokalizacja: Ełk

Re: Nie "głupi " Dron Bayangatoys x22 i problemy z nim związ

Post autor: LordOfTheDeath »

Efekt rybiego oka idzie wyprostować nawet w Shotcucie. Swego czasu napaliłem się na plastikowego G2D, bo waży tylko 130g. Ale po paru obejrzanych filmikach takich jak Twój stwierdziłem że stabilniejszy obraz mam jednak bez gimbala.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Nie "głupi " Dron Bayangatoys x22 i problemy z nim związ

Post autor: hornet2 »

Też z początku kombinowałem . Najpierw coś do 0,6kg . Wybór padł na Aosenmę CG 035 . Okazało się że była to porażka . Poszedł do "żyda" . Dałem sobie spokój z do 0,6kg . Kupiłem coś większego pow. 0,6kg . Był to Bayangtoys X21 . Od biedy mógłby być . Ale też znalazł nowego nabywcę . W końcu kupiłem używanego ale w bdb. stanie Typhoona Q500 4K . Ten wreszcie spełnia moje oczekiwania . Nie zależy mi na biciu rekordów odległości czy tam wysokości . Kopter ma ustaloną max. wysokość na 122m i odległość nieco ponad 400m . Można to zmienić w oprogramowaniu . Po zamontowaniu w apce anteny panelowej odległość wynosi grubo ponad 1km . Wraz z zasięgiem zwiększa się też zasięg odbioru wizji . Tylko że nie da się przesłać obrazu z kamery do gogli . Kiedyś poruszałem już ten temat .

Tak że by kupić coś sensownego to trzeba wydać co najmniej te dwa klocki . Sam napisałeś dron Cię kosztował 650zł , cło 250zł , kamera 140zł . I co z tego masz ? Teraz przy sprzedaży tego wszystkiego będziesz co najmniej 2 stówy w plecy . Nikt nie da Ci tej kasy za którą to wszystko kupiłeś .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Nie "głupi " Dron Bayangatoys x22 i problemy z nim związ

Post autor: Adrián »

Do 600g kupisz mavic air. Zjada wszystkie "zabawki" innych firm do tej wagi na śniadanie.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nie "głupi " Dron Bayangatoys x22 i problemy z nim związ

Post autor: pawelsky »

hornet2 pisze:Wybór padł na Aosenmę CG 035 . Okazało się że była to porażka . Poszedł do "żyda" .
hornet2 pisze:Był to Bayangtoys X21 . Od biedy mógłby być . Ale też znalazł nowego nabywcę .
A w podpisie wiecznie zywe... :roll:
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Nie "głupi " Dron Bayangatoys x22 i problemy z nim związ

Post autor: hornet2 »

Fakt , mea culpa ! :oops: Zaraz zrobię porządek bo dużo się zmieniło . Wyzbyłem się tego co już jest mi nie potrzebne .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: Nie "głupi " Dron Bayangatoys x22 i problemy z nim związ

Post autor: tombstone »

Adrián pisze:Do 600g kupisz mavic air. Zjada wszystkie "zabawki" innych firm do tej wagi na śniadanie.
ale porównujesz zabawkę za 600zł, do zabawki za 3600zł ;-)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nie "głupi " Dron Bayangatoys x22 i problemy z nim związ

Post autor: pawelsky »

tombstone pisze:ale porównujesz zabawkę za 600zł, do zabawki za 3600zł ;-)
Dramatyzujesz, nie 3600 tylko 2600 :)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Nie "głupi " Dron Bayangatoys x22 i problemy z nim związ

Post autor: Adrián »

Nie, pisałem o zabawce do 600g
To już smark będzie lepszy, a też jest poniżej 600g kosztuje polowe tego.
Piszę, że są dobre do 600g

Po wypowiedzi horneta, można było wywnioskować, że dopiero coś dużego jest warte zakupu i nic poniżej 600g się nie nadaje.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Nie "głupi " Dron Bayangatoys x22 i problemy z nim związ

Post autor: hornet2 »

Adrián pisze:Nie, pisałem o zabawce do 600g
To już smark będzie lepszy, a też jest poniżej 600g kosztuje polowe tego.
Piszę, że są dobre do 600g

Po wypowiedzi horneta, można było wywnioskować, że dopiero coś dużego jest warte zakupu i nic poniżej 600g się nie nadaje.
To co półtora roku temu jako nowe kosztowało prawie 4 tys. zł udało mi się kupić jako używane w bdb. stanie za 1,5 tys. zł . Stąd moja decyzja wyboru tego drona . Szukałem coś dobrego do filmowania w przystępnej cenie . Jest porządny trzyosiowy gimbal . Jest dość dobra kamera z możliwością filmowania w jakości 4K z prędkością 30kl./sek . Ja używam jakości Full HD 60kl./sek dlatego że nie mam na czym odtwarzać 4K . Czas lotu na aku GiFi 6,4Ah wynosi 20min . Na GiFi 7,5Ah 26min . Cena aku do tego koptera nie jest zbyt wysoka . Części też nie są za drogie . A że waży tyle ile waży ( ponad 1,7kg ) .

Zależy co teraz Kolega @ przemula zamierza zrobić ? Czy sprzedaje wszystko to co kupił i kupuje nowego innego drona ? Czy też zatrzymuje kamerę , dokupuje do niej porządnego gimbala i nadajnik FPV 5,8GHz . Wtedy taki dron do 600g może mieć problem z dźwiganiem tego wszystkiego . Pisząc większy kopter właśnie to miałem na myśli .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Nie "głupi " Dron Bayangatoys x22 i problemy z nim związ

Post autor: Adrián »

Znacznie taniej i tym bardziej lepiej, będzie sprzedać to wszystko i kupić coś konkretnego, nawet używanego.
Wladuje kasę w kolejne klocki a i tak wyjdzie z tego g..
Ww gotowce do 600g będą lepsze niż to, co zbuduje w cenie używanego smarka z aparaturą. Bez sensu robota.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Nie "głupi " Dron Bayangatoys x22 i problemy z nim związ

Post autor: hornet2 »

Adrián pisze:Znacznie taniej i tym bardziej lepiej, będzie sprzedać to wszystko i kupić coś konkretnego, nawet używanego.
Wladuje kasę w kolejne klocki a i tak wyjdzie z tego g..
Ww gotowce do 600g będą lepsze niż to, co zbuduje w cenie używanego smarka z aparaturą. Bez sensu robota.
Byłoby to najrozsądniejsze wyjście . Sprzedać to wszystko i kupić jakiegoś gotowca . Tylko oczywiście znowu nie byle co . Czy do 0,6kg czy powyżej to już niech sam zdecyduje . Zależy co zamierza ? Np. latać legalnie w mieście tam gdzie nie można kopterem powyżej 0,6kg . Nie wiem czy akurat by się dało wyrwać jakąś używkę DJI Ph 3 z sensownym gimbalem i kamerą z nadajnikiem i odbiornikiem FPV wraz z jakimś monitorem za 1,5 tysi ? Raczej nie . Trzeba by nieco dołożyć kasy .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nie "głupi " Dron Bayangatoys x22 i problemy z nim związ

Post autor: kuczy »

hornet2 pisze:Czy też zatrzymuje kamerę , dokupuje do niej porządnego gimbala i nadajnik FPV 5,8GHz .
Ta jego kamera ma wyjście Video? Pytam z ciekawości, bo przecież skoro oryginalne łączy sie przez apkę, to wcale nie misi generować sygnału analogowego
LordOfTheDeath
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 09:44
Lokalizacja: Ełk

Re: Nie "głupi " Dron Bayangatoys x22 i problemy z nim związ

Post autor: LordOfTheDeath »

Raczej chodziło o tą SooCoo.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Nie "głupi " Dron Bayangatoys x22 i problemy z nim związ

Post autor: hornet2 »

Ta SooCoo to nie wiem . Natomiast stockowa łączy się z telefonem po WiFi 5,0GHz . A nie każdy telefon ma tą częstotliwość . Stąd problem . Jest tego od groma na rynku ( koptery ) . A tak naprawdę to nie ma w czym wybierać . Znanych i sprawdzonych kopterów jest bardzo mało . W tym roku prym wiedzie DJI Spark . Phantom 3 standard plasuje się na 84 pozycji 100 najlepszych dronów tego roku . Phantom 4 Pro Plus jest na 86 pozycji . Tylko nie wiem dlaczego zabawki są pomieszane z półprofesjonalnymi kopterami ? Bo jak się może mieć dron Visuo XS809W ( 1 miejsce) do Ph 3 bądź 4 ?
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
ODPOWIEDZ