Proszę o pomoc w zakupie następnego drona

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

QnshT
Posty: 2
Rejestracja: środa 31 paź 2018, 19:48

Proszę o pomoc w zakupie następnego drona

Post autor: QnshT »

Witam.

Potrzebuję pomocy w zakupie kolejnego drona. Jestem zielony w tym temacie bo jedyne czym latam w domu to mocno przerobiony F36, dołożony FPV na 5.8, OSD, wymienione silniki na mocniejsze aby mogły unieść pakiet 300mAh i to co wyżej. Jak widać lubię bawić się nie tylko lataniem ale też majsterkowaniem. Wszystko to jest fajne ale w domu. Chciałbym przenieść się na dwór więc potrzeby jest już cięższy dron. Proszę o jakieś sugestie tak aby spełniał następujące wymagania (wiem będzie ciężko):
- cena do 500 pln (nie chcę ładować na razie w sprzęt więcej, ciągle traktuję to jako zabawkę)
- quadcopter
- do latania w mieście (nie mam licencji)
- z FPV lub do dołożenia
- kamerka min 1080p
- gps
- barometr
Nawet nie wiem czy taka maszyna istnieje bo nie śledzę rozwoju dronów.
Mimo wszystko dziękuję za każdą odpowiedz a jeśli okaże się że o czymś nie pomyślałem to proszę mnie uświadomić.
Pozdrawiam.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Proszę o pomoc w zakupie następnego drona

Post autor: hornet2 »

Raczej tutaj na swego posta nie dostaniesz odpowiedzi . Na jednej szali stawiasz wysokie wymagania co do wyposażenia drona a z drugiej tylko 500zł . No sorki ! Masz obecnie zabawkę to za 500zł nadal będziesz miał zabawkę .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: Proszę o pomoc w zakupie następnego drona

Post autor: TorFPV »

Nie kupisz takiego drona w cenie 500zł. Kup Mavic Air ;)
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Proszę o pomoc w zakupie następnego drona

Post autor: hornet2 »

Tylko że Mavic Air to 500zł x ileś tam . Jeżeli chce latać legalnie w mieście bez uprawnień to coś do 600g. Ale i tak 500zł to za mało na coś z GPS-em . No może jakiś używany .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: Proszę o pomoc w zakupie następnego drona

Post autor: TorFPV »

Toż napisałem żeby kupił Mavic Air który waży mniej jak 600g, czytaj ze zrozumieniem ;) Napisałem też, że nie kupi takiego drona za 500zł, z automatu musi się rozglądać za czymś droższym.
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Proszę o pomoc w zakupie następnego drona

Post autor: hornet2 »

Toż czytam ze zrozumieniem . Powiedziane było max do 500zł . Myślałem raczej o czymś tańszym niż o Mavicu . O czymś do 1tys. zł a nie powyżej . Wiem że za 500zł nie kupi nic konkretnego nawet używanego . Za 1tys. mooże używanego Ph 2 z gimbalem bez kamery . Tylko że to już jest sprzęt pow. 600g . O ile zrozumiałem to wcześniej latał czymś takim .

Obrazek

Czyli rzeczywiście zabawką . ;-) Nowego drona też chce potraktować jako zabawkę . Więc nie ma sensu polecać mu Mavica który raczej nie jest zabawką . Jak chce nadal zabawkę ale nieco lepszą to może którąś z Sym ? Coś taniego z GPS-em nawet do 1tys. ciężko by było znaleźć . Jeszcze dodatkowo o wadze poniżej 600g .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Proszę o pomoc w zakupie następnego drona

Post autor: Adrián »

QnshT pisze:Nawet nie wiem czy taka maszyna istnieje bo nie śledzę rozwoju dronów.
Nie. Bynajmniej nic, co można "polecić".

Zmniejsz wymagania, albo zwiększ budżet. Jeśli ma być nowy, to minimum +1k do tego co zakładasz.

Najtańszy, który Wszystkie Twoje wymagania spełnia (oczywiście oprócz ceny), którego można polecić (po poznaniu jego wad i zalet), jest dji spark, obowiązkowo z aparaturą. Bez niej, nie warto nawet się w niego pchać.

Ile kosztują nowe i używane to sprawdź na allegro/olx itd

Są też giełdy dji na fb. Ludzie się pozbywają, bo wyszedł Air i nowe zoom i pro 2, więc można dostać w dobrej cenie.
QnshT
Posty: 2
Rejestracja: środa 31 paź 2018, 19:48

Re: Proszę o pomoc w zakupie następnego drona

Post autor: QnshT »

Innymi słowy nie ma zabawek do 500 pln, trzeba wydać min 3500++ PLN żeby sobie polatać z FPV , koniec i kropka?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Proszę o pomoc w zakupie następnego drona

Post autor: Adrián »

Nie, wystarczy przeczytać to co napisałem i sprawdzić ceny. Aaa pamiętaj jeszcze, że trzeba mieć na czym ten obraz fpv ogladać. Potrzebny dobry smartfon lub tablet. Nie od dziś wiadomo, że jabłka są najczęściej polecane do dji go
Na androdzie też się da, ale trzeba przeczytać, który model będzie z nim dobrze działał.

Ale jak masz takie wymagania, HD, gps, itd, to 500zł odłóż na lody ;-)
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2350
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Proszę o pomoc w zakupie następnego drona

Post autor: maxiiii »

Jak lubisz majsterkować to może to:
https://www.aliexpress.com/item/F450-Qu ... 13410.html

W piątek będą po pińset.
Albo sam sobie wybierz:
https://www.aliexpress.com/af/quadcopte ... eedQuery=y

Nie zapomni o bateryjce.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Proszę o pomoc w zakupie następnego drona

Post autor: Verid »

QnshT pisze:Innymi słowy nie ma zabawek do 500 pln,
QnshT pisze:trzeba wydać min 3500++ PLN żeby sobie polatać z FPV , koniec i kropka?
Nie, żeby polatać FPV wystarczy stówka. Żeby polatać FPV, mieć nagranie HD nie tylko z nazwy, kompletną nawigację i ważyć poniżej 600g to w 500PLN będzie ciężko się zamknąć ale to też nie musi być 3500PLN. 3500PLN to jak chcesz mieć to wszystko i jeszcze pójść na łatwiznę czyli żadnego brudzenia rączek.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Proszę o pomoc w zakupie następnego drona

Post autor: Adrián »

Do ofert z Ali, nie zapomnij doliczyć Vat, bo na 99% będziesz musiał dopłacić, jeśli jest wysyłka spoza EU.

Oczywiście to bez fpv.. nie wspominając o kamerze HD..
Ostatnio zmieniony środa 21 lis 2018, 22:23 przez Adrián, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2350
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Proszę o pomoc w zakupie następnego drona

Post autor: maxiiii »

Raczej 1% ;)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Proszę o pomoc w zakupie następnego drona

Post autor: Adrián »

Dlaczego?
Moje 99% paczek większych niż pudełko od zapałek wchodziły na Vat z Ali spoza EU.

Weź również pod uwagę, że to niemal najtańsze możliwe części z jakich są skompletowane zestawy w cenie 100-150$ Dlatego zastanów się czy warto się w to pchać (moim zdecydowanie nie).
ODPOWIEDZ