Dron do zadań specjalnych

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Mandigo
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 13 lis 2018, 21:48
Lokalizacja: Kraków

Dron do zadań specjalnych

Post autor: Mandigo »

Witam serdecznie wszystkich

Krótko i na temat potrzebuję drona do kręcenia syna na quadzie , czego oczekuje od drona
- łatwość w obsłudze i sterowaniu nigdy czymś takim nie latałem
-funkcja śledzenia
-stabilny lot od 1 do 3 metrów od ziemi
- bateria na 15-20 min
-Zasieg min 100 m
- kamera HD lub wyżej
Trochę czytałem na forum i w internecie skłaniam się do DJI Phantom 3 ale nie wiem czy standard czy advanced który posiada optyczny system pozycjonowania ale nie wiem czy to ustrojstwo będzie miało zastosowanie w moim przypadku, bardzo proszę o pomoc na wydanie mam max 2500 zł sprzęt nie musi być nowy i nie upieram się koniecznie przy DJI Phantom
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Dron do zadań specjalnych

Post autor: pawelsky »

Mavic Air. Sledzenie z Ph3 jest kiepskie.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Dron do zadań specjalnych

Post autor: hornet2 »

Ja wiem czy filmowanie dronem to jakieś zadanie specjalne ? Czy to rowerzysta , samochód czy quad , czy coś innego będącego w ruchu . Odpowiednim dronem da się to zrobić .To nie stanowi problemu . Problemem jest tutaj brak styczności z takimi urządzeniami . Automatyka automatyką . To tylko elektronika i może czasami zawieść . A wtedy niechcący można zrobić dziecku czy innym poważną krzywdę . Bo nie do końca jest tak że dron sam lata . Może na początek kupić sobie coś mniejszego by dobrze obyć się z takim sprzętem ? A dopiero później porywać się na coś większego .

Co do tego autośledzenia . Funkcja fajna i przydatna w filmowaniu . Ale .... na filmie samochód zapierdziela 120km/h, dron dzielnie podąża za nim mając go cały czas w kadrze . A w rzeczywistości.... samochód jedzie z taką prędkością że wyprzedzają go furmanki . :mrgreen: Inaczej dron nie nadążyłby i nie utrzymałby go cały czas w kadrze . A później prędkość filmu x 4 albo 5 .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Dron do zadań specjalnych

Post autor: Verid »

Jeżeli chcesz zapewnić dziecku minimum bezpieczeństwa to wypadałoby nauczyć się toto pilotować. Jak hornet2 napisał - "To tylko elektronika i może czasami zawieść" więc lepiej wiedzieć co robić jak kopter jednak zgubi cel.
A jeżeli będziesz już cokolwiek umiał latać to prowadzenie koptera za celem manualnie będzie dla ciebie pestką więc bez znaczenia czy to będzie Mavic Air, Ph3 czy nawet stary Ph2.
CLICK - tu masz przykład jak wygląda filmik z ręcznie prowadzonego Ph2.

Przewaga Mavica Air leży w jeszcze innych miejscach których póki co nie bierzesz pod uwagę - waga, która zgodnie z polskim prawem zdejmuje z ciebie część ograniczeń związanych z wyborem miejsca lotu i gabaryt który pozwala transportować go w damskiej torebce zamiast plecaka jak to ma miejsce w przypadku Phantomów.
Ten wredny...
Mandigo
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 13 lis 2018, 21:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Dron do zadań specjalnych

Post autor: Mandigo »

Bardzo dziękuję za odpowiedzi oczywiście że muszę nauczyć się latać dronenem zeby nie zrobić dziecku krzywdy chodzi mi o to żebym nie musiał poświęcić na to miesiąca piszecie też o wielkości drona i wadze nie ma to żadnego znaczenia dla mnie ,quad nie jeździ 120 km/h bardziej 30/40 km/h mam jeszcze takie pytanie czy ten system optyczny w advanced pomaga rzeczywiście w sterowaniu czy lepiej kupić standard z dodatkowymi bateriami
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Dron do zadań specjalnych

Post autor: Verid »

Mandigo pisze:chodzi mi o to żebym nie musiał poświęcić na to miesiąca
Nie będziesz musiał. Wymienione tu wynalazki są pod tym względem bardzo przyjazne. Wystarczy praktycznie przeczytać instrukcję obsługi i mieć mózg we właściwym miejscu. Kilka lotów i podstawy będziesz miał opanowane.
Mandigo pisze:piszecie też o wielkości drona i wadze nie ma to żadnego znaczenia dla mnie ,quad nie jeździ 120 km/h bardziej 30/40 km/h
Piszemy tu o masie koptera nie dlatego że quad jedzie tyle a tyle tylko dlatego że po pierwsze duży może więcej...zrobić krzywdy, dużego trudniej transportować i wreszcie duży podlega szeregowi przepisów którym nie podlega mały. Tak BTW - typowo, najszybsze koptery to te małe.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ