Kompletujemy gotowy zestaw.

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Tuchajbej
Posty: 9
Rejestracja: środa 24 paź 2018, 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Kompletujemy gotowy zestaw.

Post autor: Tuchajbej »

Cześć.

Trochę się wkręciłem w temat quadów. Póki co latałem sobie tylko na symulatorze i obserwowałem jak znajomy latał sobie jakimś wielkim dronem :)
Przez zimę chciałbym się podszkolić na czymś malutkim do latania wewnątrz budynku i na symulatorze.

Nie przyjmuję żadnego budżetu. Jak kupię coś słabego to szybko i tak będę musiał to wymienić. Stawiam więc na niezłe elementy.
Na początek chciałbym kupić aparaturę żeby zacząć od symulatora. Na początku myslałem o Taranisie x7. Ale widzę że apetyt rośnie w miarę jedzenia i dzisiaj prawie kupiłem X9D+SE. Podoba mi sę że od razu ma baterie, łądowarkę, case, lepsze wajchy, antenę i przede wszystkim fajne malowanie :D

Do latania chciałem kupić Snapper7. Maluszek do latania w budynku ale też jakoś w ogródku też powinien sobie poradzić jak nie będzie wiatru.
Fajnie jak by od razu jak Snapper wspołpracowało z aparaturą.

W dalszej perspektywie chciałem jeszcze kupić gogle. Poki co myslałem o Eachine ev800 (te bez nagrywania).

Na przyszły rok planowałem coś co śmigania pokroju Tyro99.

Jestem zielony i potrzebuje waszej pomocy żeby przebrnąć przez to w miarę sprawnie.
Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: Kompletujemy gotowy zestaw.

Post autor: Majk99 »

Do racerów Taranis QX7S wystarczy, symulator velocidrone (kosztuje koło 100pln). Jeśli masz facebooka to polecam grupę Race Kopter, jest przypięty post z polecanymi częściami. Ostatnio mój kolega zaczynał latać i po kilku h w symulatorze ogarnął 5" bez problemu (i to nie byle jakie bo sam mógłbym takim latać :-P ), to odnośnie kupowania tych małych do domu :-P
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
Tuchajbej
Posty: 9
Rejestracja: środa 24 paź 2018, 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kompletujemy gotowy zestaw.

Post autor: Tuchajbej »

Super dzięki za odpowiedź.
Na początek zamówiłem takiego mikrusa. W zestawie sa 3 baterie i ładowarka. Każda bateria to pewnie z 3-4 minuty latania. Więc dobrze by było kilka chyba jeszcze domówić.
Zamówiłem sobie też EV800D. Będzie pewnie płynąć z miesiąc więc akurat.

Velocidrone na razie ściągnąłem demo, jak będę mieć aparaturę to kupię pełną wersję.
X9D+ SE nie daje mi spokoju :D 2stówki rożnicy między x7s. A jest jeszcze możliwość ładowania bez wyciągania baterii :D

Patrzę sobie też na przyszłość. Jak bym chciał kupić takiego np Tyro99 to muszę chyba do niego dokupić i domontować odbiornik do frsky, tak? Możecie jakiś polecic? Widzę że jest ich pierdyliard a nie mam pojęcia czym się sugerować.
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Kompletujemy gotowy zestaw.

Post autor: skazi »

XM+
Tuchajbej
Posty: 9
Rejestracja: środa 24 paź 2018, 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kompletujemy gotowy zestaw.

Post autor: Tuchajbej »

Większość już zamowiona.
Czy moglibyście polecic jakąś dobrą ładowarkę?
Standardowo sortujac po ilości kupionych wyszło mi coś takiego:

https://www.banggood.com/SkyRC-IMAX-B6- ... rehouse=CN

ew

https://allegro.pl/ladowarka-rc-power-i ... 6909943351
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Kompletujemy gotowy zestaw.

Post autor: pma_ »

Ładowarki poszukaj iCharger zdecydowanie lepsza, jeśli chodzi o XM+ to nie będziesz miał telemetrii i nie będą działały skrypty lua.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Tummi
Posty: 108
Rejestracja: niedziela 23 mar 2014, 19:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kompletujemy gotowy zestaw.

Post autor: Tummi »

Mam Snappera7, druga sztuke ;) Moge podpowiedziec kilka rzeczy:
- zabezpiecz laczenie kabli zasilajacych z PCB (odpada na lutach)
- zabezpiecz wejscia przewodow silnikowych we wtyczki - przecieraja sie w tym miejscu (ja zalalem zywica)
- przyklej (delikatnie, bez szalenstw z iloscia kleju) kamerke do kopulki
- uzyj kleju do gwintow we wszystkich srubkach mocujacych silniki, a jeszcze lepiej we wszystkich srubkach ;)

Moze wciaz latalbym pierwszym egezmplarzem, gdybym wczesniej przeczytal gdzies takie wskazowki ;)


Ladowarka B6 jest OK na poczatek. Zaoszczedzone pieniadze lepiej wydac na wiecej pakietow.

T.
Tuchajbej
Posty: 9
Rejestracja: środa 24 paź 2018, 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kompletujemy gotowy zestaw.

Post autor: Tuchajbej »

Czy ładowarka SkyRC Ładowarka D100 V2 będzie ok?
cena ok 360zl. Czy nie warto ?

https://www.skyrc.pl/skyrc-d100-v2-dwuk ... p-562.html

Ew może polecicie coś do 400zl. Może być bez zasilacza. Mam w domu kilka 12v 18a, mogę je polaczyc.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ