Pierwszy quadcopter

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

gigit
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 01 lis 2018, 15:17
Lokalizacja: PL/UK

Re: Pierwszy quadcopter

Post autor: gigit »

Adrián pisze:cc3d..
to tylko dlatego ze mogłem go mieć za kilka groszy, bardziej bylem przekonany do mini pixa, a jeżeli chodzi o ramę 250 to wydawała mi się optymalnym wyborem
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Pierwszy quadcopter

Post autor: Adrián »

Wcale mnie to nie dziwi, że mogłeś mieć " za kilka groszy".
gigit
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 01 lis 2018, 15:17
Lokalizacja: PL/UK

Re: Pierwszy quadcopter

Post autor: gigit »

Adrián pisze:Wcale mnie to nie dziwi, że mogłeś mieć " za kilka groszy".
Teraz wiem przynajmniej dlaczego ... taki urok bycia w czymś zielonym. dzięki za oświecenie w temacie. Rama 250 głownie z powodu pomysłu na zabieranie drona w jakieś miejsca a z racji małych rozmiarów łatwiej go transportować. Nie buduje drona typowo wyścigowego ani tez takiego do profesjonalnego filmowania. Próbuje zbudować coś pomiędzy, takiego którym da się polatać szybko w goglach i takiego gdzie podpinając większy pakiet będę mógł planując lot nakręcić jakiś materiał z miejsc gdzie się było. Wiec jak polata z 15 min na pakiecie to będę zadowolony. nie wiem czy wystarczająco nakreśliłem temat.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Pierwszy quadcopter

Post autor: Adrián »

To nie tylko kwestia większej baterii.
Im większa bateria, tym będzie cięższy. Może się okazać, że przeładowana 250 będzie Latała podobnie. Zależy od wagi gotowego do lotu.

To zrób chociaż 280 na 7" smiglach, tylko z mniejszym kV
Jak rozmiar będzie za duży, to kup ramę ze składanymi ramionami.
Jest temat długolota na takim zestawie i wyciąga znacznie dłużej, niż zakładasz.

Jak będziesz chciał polatać kiedyś jeszcze szybciej, to złożysz sobie racera na np 200 ramie.
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Pierwszy quadcopter

Post autor: pma_ »

Tylko z 7" trzeba uważać bo przy zbyt cienkich ramionach (typu 4mm) będzie problem. Pawel Spychalski ma serię yt na ten temat.

Jeśli chodzi o latanie dłużej i składaną ramę to http://rctimer.com/?product-1141.html z http://rctimer.com/?product-1150.html.

Do tego iNav albo arducopter.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Pierwszy quadcopter

Post autor: Adrián »

Tylko to już rozmiar 470mm. Z kompaktowego rozwiązania, zrobi się mała cegiełka, nawet ze złożonymi ramionami.
gigit
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 01 lis 2018, 15:17
Lokalizacja: PL/UK

Re: Pierwszy quadcopter

Post autor: gigit »

Zakupiłem sugerowany przez kolegę Mateka F722 z pdb Matek FCHUB-6S. Grzebałem trochę za rama 280 ze składanymi ramionami, ale nie mogę nic takiego znaleźć.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Pierwszy quadcopter

Post autor: Adrián »

Niemal z każdej ramy możesz zrobić składane ramiona. Najlepiej jak ramiona są skręcane na dwie śrubki. Jedną wykręcasz, robisz gwint np z nakrętki pod rama, na górze śrubka radełkowana, by można było przykręcić bez użycia narzędzi i tyle.

Zastanów się tylko, czy na pewno musi mieć składane ramiona. Chciałeś zwykła 250, 280 nie jest znacznie większa. Często nie będziesz kretował, można kupić ramę ze zintegrowanymi ramionami. Będzie sztywniejsza i lżejsza.

Przy takim rozmiarze, chyba olał bym składane ramiona.
Ale wiem, że ludzie robili nawet z 250, więc wybór należy do Ciebie.
gigit
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 01 lis 2018, 15:17
Lokalizacja: PL/UK

Re: Pierwszy quadcopter

Post autor: gigit »

Witam wszystkich w nowym roku.
Udało mi się zebrać już zdecydowana większość komponentów do budowy drona, jednak nie obyło sie bez problemow...
Nie wiem dlaczego esc nie bardzo chce współpracować. Nie mogę ich kalibrować w blheli, w betaflight działaja jedynie jako ONESHOT125. silniku udało się skalibrować jednak nie mogę odwrócić kierunku 2i3. Silniki jak juz wspominałem to emax rs a regke to litelbee 30A https://www.ercmarket.com/fvt-littlebee ... ee30a.html
Obrazek
Obrazek
Esc mam podłączone do PDB Mateka, zasilanie i S1,S2,...

ESC podłączyłem do omnibusa f4 i udało sie połączyć z blheli16, poszedł flash i odwróciłem kierunki, jednak nawet tu silniki działają jedynie na oneshot125.
pod matekiem bez zmian ... nadal nie widzi w blheli
Awatar użytkownika
Adriee
Posty: 253
Rejestracja: środa 21 wrz 2016, 15:45
Lokalizacja: Sierpc
Kontakt:

Re: Pierwszy quadcopter

Post autor: Adriee »

gigit, spójrz na specyfikację tych regli... obsługują jedynie protokoły OneShot i oprogramowanie BLHELI. Ze względu na ich stary mikroprocesor nie ma mowy o cyfrowych DSHOT-ach.
gigit
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 01 lis 2018, 15:17
Lokalizacja: PL/UK

Re: Pierwszy quadcopter

Post autor: gigit »

ok pomijając już protokoły jakie obsługuje ... to jak mam odwrócić kierunek silnika?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Pierwszy quadcopter

Post autor: Verid »

Zamieniając miejscami dowolne dwa przewody silnika.
Ten wredny...
gigit
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 01 lis 2018, 15:17
Lokalizacja: PL/UK

Re: Pierwszy quadcopter

Post autor: gigit »

ok. dzięki za info, chyba będę chciał jednak zakupić jakieś bardziej na czasie regle ... jakieś sugestie? i jeszcze jedno dlaczego..
gigit pisze:ESC podłączyłem do omnibusa f4 i udało sie połączyć z blheli16, poszedł flash i odwróciłem kierunki, a
pod matekiem bez zmian ... nadal nie widzi w blheli
gigit
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 01 lis 2018, 15:17
Lokalizacja: PL/UK

Re: Pierwszy quadcopter

Post autor: gigit »

Mam nowe regle jednak pojawił się zupełnie nowy problem. Jak podłączę gps BN-880 to zanika mi barometr i czasami nie łapie magnetometru nie wiem jak to połapać. używam cleanflight i nie wiem dlaczego gdy chce zapisać ustawienia to następuje zawias i musze rozłączyć i połączyć ponownie żeby coś zrobić
ODPOWIEDZ