Wydłużenie ramion w hexa tarot 680 prof

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Skoczek
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 26 sie 2018, 15:53
Lokalizacja: Poznań

Wydłużenie ramion w hexa tarot 680 prof

Post autor: Skoczek »

Witam serdecznie wszystkich.Buduje hexe jak w temacie chciałbym wydłużyć każde z ramion o 12 cm i zwiększyć średnice rurek do 22mm. Od osi silnika do osi silnika rama będzie miała ok 95.5 cm. Cały dron będzie ważyć 5400-5700g. Domyślam się że oprócz wzrostu wagi , walorów estetycznych ,będzie stabilniejsza. Mam pytanie czy są jakieś przeciw wskazania ,o czymś powinienem wiedzieć wykonując ten zabieg. A drugie pytanie czy mogę prosić o dobranie odpowiedniego silnika ,esc i śmigła do tych parametrów. Przerosło to mnie za dużo tego na rynku, anie chce eksperymentować wole polegać na sprawdzonych rzeczach i na doświadczeniu kolegów. Na początku miałem zamysł upchać jak największe śmigło trójłopatowe i zamknąć je w klatce , ale chyba nie tedy droga. Wiem także że silniki emax szybko się zużywają. To co koledzy doradzą zostanie zakupione . Dziękuje z góry za każda poradę . pozdrawiam
dob12
Posty: 102
Rejestracja: sobota 03 mar 2018, 09:03
Lokalizacja: 52.7,-6.7

Re: Wydłużenie ramion w hexa tarot 680 prof

Post autor: dob12 »

Wykup sobie ecalc na miesiąc i zrób sobie symulacje z rożnymi silnikami,śmigłami,esc itp.
tak bedzie najprościej
https://www.ecalc.ch/index.htm
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Wydłużenie ramion w hexa tarot 680 prof

Post autor: Tanner »

Nie wypada powiedzieć nic innego niż - zobacz konstrukcję Kuczego :) to dokładnie to, co planujesz zbudować.
Skoczek
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 26 sie 2018, 15:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Wydłużenie ramion w hexa tarot 680 prof

Post autor: Skoczek »

Bardzo dziękuję za wskazówki . Znalazłem budowę tego coptera. Może uda mi się ogarnąć co nieco .pozdrawiam
ODPOWIEDZ