Uzbrojenie aparatury

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

wioras
Posty: 23
Rejestracja: środa 04 lip 2018, 08:43

Uzbrojenie aparatury

Post autor: wioras »

Witam,
Mam następujący problem. Posiadam drona w zestawie:
naze32
aparatura flysky fs-i6

Technicznie wszystko jest OK. Co prawda nie działam może na najaktualniejszym sofcie ponieważ wgrywałem go przez cleanflight jednak nie będę w tym doszukiwać się problemu. W programie cleanflight wszystko wygląda ok, wszystkie silniki się obracają, aparatura nawiązuje komunikacje i te suwaki reagują na każdy ruch drążka. Problem pojawia się gdy odłączę naze32 od komputera i chce już wystartować dronem. Nie wykonuje on żadnej reakcji na ruchy drążka. Podobno trzeba go jakoś uzbroić jakaś kombinacją jednak kompletnie nie wiem jak to zrobić. Czy ktoś może mi pomóc? Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Uzbrojenie aparatury

Post autor: Adrián »

Instrukcja do naze32 i wszystko stanie się jasne.
Są jeszcze inne ważne kombinacje, które mogą się przydać.

https://www.abusemark.com/downloads/naze32_rev3.pdf
wioras
Posty: 23
Rejestracja: środa 04 lip 2018, 08:43

Re: Uzbrojenie aparatury

Post autor: wioras »

a co jesli kombinacja ta nie dziala ? Dron lezy na plaskiej powierzchni ale naze nie reaguje na funkcje uzbrojenia.
df2
Posty: 675
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Uzbrojenie aparatury

Post autor: df2 »

Nie przeczytałeś instrukcji.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Uzbrojenie aparatury

Post autor: kuczy »

wioras,

Naze32 nie uzbraja się "kombinacją położenia drążków" tylko osobnym kanałem w aparaturze podłączonym pod któryś przełącznik. Pierwszy lepszy tutorial o naze32 radzę obejrzec, bo kolejne pytanie będzie: dron mi się przewraca......
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Uzbrojenie aparatury

Post autor: pawelsky »

kuczy pisze:Naze32 nie uzbraja się "kombinacją położenia drążków" tylko osobnym kanałem w aparaturze podłączonym pod któryś przełącznik. Pierwszy lepszy tutorial o naze32 radzę obejrzec, bo kolejne pytanie będzie: dron mi się przewraca......
Kuczy, a moze sam bys jakis tutorial najpierw obejrzal bo bajdurzysz okrutnie...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Uzbrojenie aparatury

Post autor: Adrián »

E zawsze tak uzbrajam naze32. Więc się da ;-)
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Uzbrojenie aparatury

Post autor: kuczy »

pawelsky pisze:
kuczy pisze:Naze32 nie uzbraja się "kombinacją położenia drążków" tylko osobnym kanałem w aparaturze podłączonym pod któryś przełącznik. Pierwszy lepszy tutorial o naze32 radzę obejrzec, bo kolejne pytanie będzie: dron mi się przewraca......
Kuczy, a moze sam bys jakis tutorial najpierw obejrzal bo bajdurzysz okrutnie...
Obrazek

Przepraszam, mój błąd - zasugerowałem się najczęstszym uzbrajaniem racerów bo z takimi dronami kojarzy mi się Naze32... w sumie o tyle głupio wyszło, że przecież mój pierwszy dron sam latał na tym kontrolerze i sam go tak uzbrajałem jak na rysunku - SKLEROZA :D
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Uzbrojenie aparatury

Post autor: pawelsky »

kuczy pisze:zasugerowałem się najczęstszym uzbrajaniem racerów bo z takimi dronami kojarzy mi się Naze32...
Tak naprawde to nie kwestia kontrolera, tylko firmware ktory na nim siedzi. W przypadku Cleanflighta (bo o tym firmware mowi pytek) uzbrajac mozesz albo przez kombinacje drazkow, albo przez osobny kanal (zaleznie jak sobie to skonfigurujesz)
https://github.com/cleanflight/cleanfli ... ontrols.md
ODPOWIEDZ