TH9x z modułem FS-RM003 do SBUS/i-BUS

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

edsuperfix
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 14:38
Lokalizacja: Kraków

TH9x z modułem FS-RM003 do SBUS/i-BUS

Post autor: edsuperfix »

Mam pytanie odnośnie aparatury, nadajników i odbiorników. Dwa sezony temu kupiłem FlySky FS-TH9x. Polatałem jeden sezon na oryginalnym nadajniku i odbiorniku (tym zestawowym: FS-RM002 i FS-R9B) ale zaczęły przeszkadzać mi kable które zajmowały porty i miejsce. Trochę poczytałem i kupiłem FS-RM003 oraz FS-iA6B (wyczytałem, że mój nowy moduł nadajnika działa z tym odbiornikiem) i FS-X6B (do testów, mały, bez obudowy). Okazało się, że oba działają. Zmieniłem modulację na PPM pozbyłem się zbędnych kabli i wszystko śmiga.
Teraz jednak jestem w trakcie budowania własnego FC opartego na Teensy 3.6 i zastanawiam się nad przejściem na SBUS/i-BUS - i tutaj zaczynają się moje pytania.
1. Czy to co mam (FlySky FS-TH9x, FS-RM003, FS-X6B/FS-iA6B) da się zmusić do działania z SBUS/iBUS? Nigdzie ma aparaturze nie widzę takiej konfiguracji żeby włączyć SBUS/i-BUS. Czy wystarczy, że podłączę kable do SBUS/i-BUS i to wystarczy?
2. Czy konieczne/zalecane jest fleszowanie apatury do np. er9x lub opentx - jest już po gwarancji i tak
2a. Czy przed fleszowaniem można zgrać oryginalnym firmware czy się nie da (wyczytałem, że niektórym się to udaje a niektórym nie)?
3. Czy to oprogramowanie aparatury czy też moduł nadawczy determinuje protokoły/modulacje z jakich możemy korzystać (chodzi mi o pojawienie się opcji w menu - nie warstwa fizyczna)
4. Na zrzucie ekranu (w załączniku) z dokumentacji widać coś takiego jak "Output method" - PPM i-BUS i mnie czegoś takiego nie mam
5. Znajomy ma ten sam model aparatury, a inaczej ma ułożone menu (ja ostatnią pozycję mam AUX a on coś innego) - czy to znaczy, że ktoś z nas ma klona klonów czy to normalne?

----
EDIT
----
Obrazek
W innej dokumentacji jest zrzut ekranu taki jak ja posiadam FM-PPM i nie ma nigdzie i-BUS (dodane jako drugi załącznik). Od czego to zależy?

Z góry dzięki za odpowiedzi na którekolwiek z moich pytać. Pozdrawiam.
Załączniki
Drugi zrzut
Drugi zrzut
2.png (214.47 KiB) Przejrzano 1527 razy
Zrzut ekranu z dokumentacji
Zrzut ekranu z dokumentacji
fsth9x.png (32.9 KiB) Przejrzano 1542 razy
ODPOWIEDZ