Jaki dron dla fotografa amatora

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Jaki dron dla fotografa amatora

Post autor: pawelsky »

hornet2 pisze:Ale czy ze wzrostem zasięgu nie pójdą też większe koszta ? Co z tego że np. przykładowo poleci w górę czy od siebie na te 2km jak nie będzie miał dobrego podglądu .
A Ty czytasz caly watek czy tylko wybrane fragmenty? Przeciez wlasnie proponujemy mu cos co w posiadanym budzecie bedzie mialo m.in. dobry podglad, zasieg ktory juz w pierwszym tygodniu uzytkowania nie doprowadzi go do nerwicy i rozsadna kamera majaca szanse zaspokoic wymagania fotografa amatora. BayangToys ktorego zaproponowales choc tanszy nie spelni zadnego z powyzszych kryteriow...
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Jaki dron dla fotografa amatora

Post autor: hornet2 »

pawelsky pisze:
hornet2 pisze:Ale czy ze wzrostem zasięgu nie pójdą też większe koszta ? Co z tego że np. przykładowo poleci w górę czy od siebie na te 2km jak nie będzie miał dobrego podglądu .
A Ty czytasz caly watek czy tylko wybrane fragmenty? Przeciez wlasnie proponujemy mu cos co w posiadanym budzecie bedzie mialo m.in. dobry podglad, zasieg ktory juz w pierwszym tygodniu uzytkowania nie doprowadzi go do nerwicy i rozsadna kamera majaca szanse zaspokoic wymagania fotografa amatora. BayangToys ktorego zaproponowales choc tanszy nie spelni zadnego z powyzszych kryteriow...

I te ok.2,5tys wystarczy na to wszystko ?
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Jaki dron dla fotografa amatora

Post autor: pawelsky »

hornet2 pisze:I te ok.2,5tys wystarczy na to wszystko ?
Tak, wystarczy
https://allegro.pl/dron-dji-phantom-3-p ... 07957.html
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Jaki dron dla fotografa amatora

Post autor: Adrián »

Jak dobrze poszukasz, to na olx czy allegro znajdziesz do 2k w dobrym stanie.
Teraz pro i adv bardzo potaniały, bo ludzie przesiadają się na mavica pro / air lub p4 jak komuś rozmiar i waga nie przeszkadza.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Jaki dron dla fotografa amatora

Post autor: pawelsky »

Adrián pisze:Jak dobrze poszukasz, to na olx czy allegro znajdziesz do 2k w dobrym stanie.
Jasne, ale dla swiezaka, spokojna glowa i 12m gwarancji zawsze sie przyda...
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Jaki dron dla fotografa amatora

Post autor: Jagoda »

Fotki nie są "real foto" - nie wiadomo czy jest to wersja 2 (na fotkach jest v1)
Opisany jako powystawowy IMHO raczej po-demonstracyjny - 26 cykli to blisko 10 godz. lotu.Po za tym w zestawie były 4 śmigła
Plusem jest gwarancja 12 m-cy i to, że sprzedaje firma.
A po za tym ze Świdnicy do Jarocina to jakieś 150 km z okładem - można pokusić się o odbiór osobisty i chociaż obejrzeć na miejscu - kraksa czy nieumiejętne otwieranie obudowy będą widoczne.

Ps
@pafka, ja zaczynałem od P3P a jechałem po niego za Szczecina do Jeleniej.
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Jaki dron dla fotografa amatora

Post autor: pawelsky »

Jagoda pisze:Fotki nie są "real foto" - nie wiadomo czy jest to wersja 2 (na fotkach jest v1)
Opisany jako powystawowy IMHO raczej po-demonstracyjny - 26 cykli to blisko 10 godz. lotu.Po za tym w zestawie były 4 śmigła
Jagoda, to oczywiste ze jak kupujesz sprzet ktory nie jest nowka-sztuka-nie-smigany-folia to ustalasz szczegoly przed zakupem. Co do smigiel to na dwoch to by daleko nie polatal, wiec raczej oznacza to standardowe 2 komplety ;-)
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Jaki dron dla fotografa amatora

Post autor: lesz »

dorzuce swoje 2-3 przemyslenia do Twojego wyboru

- jezeli latasz w miejscach dzikich, poza zabudowaniami i strefami zakazanymi to dla foto-amatora P3P wydaje sie najrozsadniejszym wyborem (zasieg/optyka/mozliwosci) jak mowili przedmowcy
- jezeli sa to tereny miejskie/zabudowane, to powinienes rozwazyc cos mniejszego, co nie bedzie lamac przepisow: <600g
niestety, tutaj masz juz malutkie obiektywki, choc nadal idzie miec raw i calkiem fajne fotki, szczegolnie jak lubisz AEB czy zabawe w klejenie HDR
Mamy DJI Sparka (spokojnie w budzecie), Mavica Air (poza budzetem...), parota anafi (lekko poza budzetem, za drogi na to co oferuje, ale... cichy ninja lotnik z najdluzszym czasem lotu z malenstw i ciekawa matryca/gimbalem). po prostu pomysl gdzie bedziesz docelowo latac, bo przepisy raczej tylko sie beda zaostrzac :( a P3 to juz calkiem spora maszyna przyciagajaca gapiow.

by sie nauczyc latac mozna kupic klona symy x5 za 100, nie zawsze trzeba wydac 200-300, mozna tez isc w uzywke i ja potem sprzedac/wydac dla dzieciakow.
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Jaki dron dla fotografa amatora

Post autor: pawelsky »

lesz pisze:- jezeli sa to tereny miejskie/zabudowane, to powinienes rozwazyc cos mniejszego, co nie bedzie lamac przepisow: <600g
Albo zrobic swiadectwo kwalifikacji
lesz pisze:Mamy DJI Sparka (spokojnie w budzecie)
Spark do fotografii? Bez zartow, to jest zabawka do selfiaczkow.
lesz pisze:parota anafi (lekko poza budzetem, za drogi na to co oferuje, ale... cichy ninja lotnik z najdluzszym czasem lotu z malenstw i ciekawa matryca/gimbalem)
Czytales recenzje Leona i nadal go polecasz? Nieladnie...
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Jaki dron dla fotografa amatora

Post autor: Jagoda »

pawelsky pisze: Co do smigiel to na dwoch to by daleko nie polatal, wiec raczej oznacza to standardowe 2 komplety ;-)
W zasadzie miałem na myśli dodatkowe.
Na podobnej aukcji u tego sprzedawcy do P4 Pro wyszczególnione 4 pary i jako w powystawowym to się zgadza.
W przypadku tej P trójki też powinno być 4 pary lub jak kto woli 8 szt.I ja tyle też miałem przy P3 o ile dobrze pamiętam.
Obecnie mój P4 teraz w komplecie ma 7 szt.(było 8) - jedno zostało uszkodzone i to nie stojąc na biurku czy "wystawie" tylko w trakcie lądowania w trawie (trafił się jeden badylek )
Stąd mój wniosek, że ta P trójka latała i miała przygodę.

Edit
Co oczywiście nie dyskwalifikuje ewentualnego zakupu.
Pozdrawiam. :), :)
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Jaki dron dla fotografa amatora

Post autor: hornet2 »

Cały czas jest tutaj mowa o kopterach. A kamera ? Bo chyba Koledze głównie o to chodzi ? Chce mieć bardzo dobrej jakości zdjęcia . O filmie nie wspominał . Oczywiście "dron " też musi być dobry . Bo co po dobrej kamerze gdy "dron" będzie byle jaki . I na odwrót tak samo .

Dwa lata temu ten gościu o którym wspominałem wcześniej miał miał Yunecca Phantoma Q 500 z FPV monitor + gogle + kamera 4K , 12MP + 2szt. aku za 2,5tys. zł . Byłem też u niego w tamtym roku ale akurat trafiłem na chwilowo zamknięte stoisko .

Mówię Ci podjedź sobie do niego . Daleko nie masz . Nawet można sobie u nich zrobić uprawnienia jak byś potrzebował.
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Jaki dron dla fotografa amatora

Post autor: pawelsky »

hornet2 pisze:A kamera ?
A kamera jaka jest w P3P kazdy wie.
pafka
Posty: 7
Rejestracja: piątek 27 lip 2018, 09:24
Lokalizacja: Świdnica

Re: Jaki dron dla fotografa amatora

Post autor: pafka »

hornet2 pisze:Zależy Ci tylko na dobrych zdjęciach ? Czy filmach też ?
Zdjęcia są priorytetem, ale niewykluczone, że mając drona filmy też mnie wciągną.
pawelsky pisze: To uzyj wyszukiwarki. Pierwszy z brzegu: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=54&t=43382
Czytałem to bez użycia wyszukiwarki, podobnie jak temat o poprawie zasięgu SE ;-)
Ale powoli przekonujecie mnie do tego większego zasięgu :-)
pawelsky pisze:
hornet2 pisze:I te ok.2,5tys wystarczy na to wszystko ?
Tak, wystarczy
https://allegro.pl/dron-dji-phantom-3-p ... 07957.html
Aj, taka używka wygląda rozsądnie!
Adrián pisze:Jak dobrze poszukasz, to na olx czy allegro znajdziesz do 2k w dobrym stanie.
Wolałbym jednak dopłacić te 5 stówek i mieć gwarancję.
pawelsky pisze:
Adrián pisze:Jak dobrze poszukasz, to na olx czy allegro znajdziesz do 2k w dobrym stanie.
Jasne, ale dla swiezaka, spokojna glowa i 12m gwarancji zawsze sie przyda...
Dokładnie - biorę tę opcję pod uwagę.
Jagoda pisze: Plusem jest gwarancja 12 m-cy i to, że sprzedaje firma.
A po za tym ze Świdnicy do Jarocina to jakieś 150 km z okładem - można pokusić się o odbiór osobisty i chociaż obejrzeć na miejscu - kraksa czy nieumiejętne otwieranie obudowy będą widoczne.
Nie wiem czy taki laik jak ja na miejscu byłby coś w stanie stwierdzić.
A to nie jest tak, że na zakupy w necie od firmy jest 14 dni na zwrot?
Jagoda pisze:Ps
@pafka, ja zaczynałem od P3P a jechałem po niego za Szczecina do Jeleniej.
Czyli to był Twój pierwszy dron, nie zaczynałeś od zabawki?
lesz pisze:dorzuce swoje 2-3 przemyslenia do Twojego wyboru
- jezeli latasz w miejscach dzikich, poza zabudowaniami i strefami zakazanymi to dla foto-amatora P3P wydaje sie najrozsadniejszym wyborem (zasieg/optyka/mozliwosci) jak mowili przedmowcy
- jezeli sa to tereny miejskie/zabudowane, to powinienes rozwazyc cos mniejszego, co nie bedzie lamac przepisow: <600g
niestety, tutaj masz juz malutkie obiektywki, choc nadal idzie miec raw i calkiem fajne fotki, szczegolnie jak lubisz AEB czy zabawe w klejenie HDR
Słuszne uwagi. Zdecydowanie planuję latać poza obszarami zabudowanymi.
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Jaki dron dla fotografa amatora

Post autor: lesz »

pawelsky pisze:Albo zrobic swiadectwo kwalifikacji
Pafka wychodzil z budzetu 1000+, teraz dochodzi do 2000-2500 :) a tutaj jeszcze chcesz mu dolozyc 1500+ na kurs? dlatego wspominam, ze warto przed zakupem drona rozwazyc opcje wagowe w zaleznosci od docelowych lokalizacji :D
pawelsky pisze:Spark do fotografii? Bez zartow, to jest zabawka do selfiaczkow.
nie zgodze sie. uwazam, ze jak na tak maly obiektywik zdjecia spark robil bardzo przyjemne, wymagaly bardzo malo/wcale obrobki by wygladac dobrze - jeden warunek - w poprawnych warunkach oswietlenia. wg. mnie zdjecia z air mu ustepuja. natomiast jakosc video sparka pozostawiala sporo do zyczenia dla mnie, mocno za sprawa EIS. no i badzmy realistami, nie oczekuje sie jakosci DSLR od mikromatryczki :P
pawelsky pisze:Czytales recenzje Leona i nadal go polecasz? Nieladnie...
nie czytasz chyba ze zrozumieniem :) wyraznie pisze, ze jest za drogi jak na to co oferuje. Ale ma kilka niezaprzeczalnych zalet (wady zostaly dobrze pokazane przez Leona i innych na YT). Warto po prostu wiedziec co jest na rynku. wg. mnie gdyby kosztowal z 400Euro to bylby bardzo ciekawy dronik :D czasem chcialbym by air latal z 5 min dluzej, byl sporo cichszy, mial zoomik, itp.. :D moze air2 kiedys...

@pafka
popieram opcje troche drozej, ale z rekojmia/gwarancja. 2 lata spokoju :D wg. mnie warto
do budzetu dodaj tez 2ga baterie :P 2 to minimum.
wszystko wskazuje, ze bedzie to P3P :) dobry wybor

czasem te nasze porady na forum przypominaja mi ten dowcip, ze facet kupuje haczyki, wedki, echosondy, lodz, suva by rybki polowic... a przyszedl kupic zonie podpaski :P wiec skoro nie .... to moze wyskoczy na ryby. i tylko sprzedawca mial dobre gadane ;)
z budzetu 1000 :) zaraz zrobimy komplet za 5k (po co kupowac p3?, przeciez prawie p5 wychodzi ;), swiadectwo za 1,5k, komplet baterii - kolejny 1k, po co sie meczyc na telefonie - lepiej od razu tablecik ipada kupic, itd itd... ;) :mrgreen:
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Jaki dron dla fotografa amatora

Post autor: pawelsky »

lesz pisze:Pafka wychodzil z budzetu 1000+, teraz dochodzi do 2000-2500 :) a tutaj jeszcze chcesz mu dolozyc 1500+ na kurs?
Podaje jako alernatywe. Nie musi tego robic od razu, moze sobie zrobic za 5 lat jesli bedzie mial taka potrzebe (tak jak po 5 latach dokupil obiektyw).
lesz pisze:uwazam, ze jak na tak maly obiektywik zdjecia spark robil bardzo przyjemne
On ma robic zdjecia najlepsze w dostepnym budzecie (pafka caly czas podkresla ze zdjecia sa dla niego priorytetem), a nie "przyjemne jak na maly obiektywik". Tania kamerka za 200PLN tez zrobi "przyjemne zdjecia jak na tania kamerke", co nie zmienia faktu ze nadal beda to po prostu kiepskie zdjecia z taniej kamerki. Pozostale problemy sparka typu czas lotu, zasieg, 2-osiowy gimbal itp laskawie przemilcze.
lesz pisze:nie czytasz chyba ze zrozumieniem :)
Czytam baaaardzo uwaznie i widze ze na trzy propozycje ktore podajesz wszystkie sa albo poza budzetem, albo do kitu.
lesz pisze:Ale ma kilka niezaprzeczalnych zalet (wady zostaly dobrze pokazane przez Leona i innych na YT)
Wiec dlaczego wspominasz tylko o zaletach (ktore w przypadku pafki i tak sa dyskusyjne) a o wadach i filmiku Leona milczysz?
lesz pisze:wg. mnie gdyby kosztowal z 400Euro to bylby bardzo ciekawy dronik :D
Ale nie kosztuje wiec takie gadanie nie ma wiekszego sensu.
ODPOWIEDZ