Jaki dron dla fotografa amatora

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Jaki dron dla fotografa amatora

Post autor: Adrián »

Odnośnie sparka i jakości zdjęć/filmów nie będę się wypowiadał, bo co można nim zrobić, jest dostępne w sieci.

Gimbal 3 osiowy nie jest potrzebny przy robieniu zdjęć. Z tego powodu bym go nie dyskwalifikował.
Czas lotu? Też nie jest dużym problemem przy zdjęciach, pod warunkiem, że nie chcesz latać na km, tylko kilkaset metrów. Bez problemu wystarcza, na kilka ujęć, lub zdjęcia, typu panoramy itd seryjne, lub pojedyńcze
Można dokupić dodatkowe baterie, które na szczęście są stosunkowo tanie ok 150-170zł
Ma tryb manualny w zdj, w video tego brakuje.

Przy filmach, brak 3 osi jest zauważalny, ale tylko wtedy, gdy chcesz zrobić np panoramę lub robisz ujęcie które tego wymaga.
Pamiętając o braku 3 osi, można zrobić ujęcie w inny sposób, bez yaw, wówczas stabilizacja daje radę.

Pytanie jest jedno, czy to Ci wystarczy? Wystarczy Ci sam fakt, że masz ujęcie z góry? Jeśli tak, to będziesz zadowolony z p3
Bo ma się to nijak do lustrzanki i możesz być zawiedziony jakością.

Kolejna już poruszana kwestia, to miejsce lotów. Sparkiem, możesz więcej bez ŚK, o gabarytach i wadzę, to już nie wspominam w porównaniu do p3
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Jaki dron dla fotografa amatora

Post autor: lesz »

@Paw... wez sobie jakas masc na bol D... :) bo strasznie marudzisz dzis :D
nie uwazam bys czytal ze zrozumieniem, wyraznie napisalem dwie sytuacje:
- jezeli nie ma limitu wagi = P3P - chyba, ze tutaj sam sie ze soba bedziesz klocic, bo to Twoja propozycja z poczatku watku...
- jezeli jest limit (wyjasnilo sie po drodze, ze nie) - to lepiej uswiadomic kogos ze wtedy moze pomyslec o czyms lzejszym niz potem ma naginac przepisy. I na chwile obecna tylko ta 3 przychodzila mi do glowy.

alternatywa za 5 lat = kurs... no nie skomentuje takiego poczucia humoru:)
na tej samej zasadzie mozna doradzic inspire, alternatywnie wezmie na raty a kurs zrobi jak splaci raty ;) no i jakoscia fotek zje p3p

podtrzymuje swoje zdanie nt. sparka (bo tylko on utrzymuje sie z tych 3 ostatecznie w budzecie) i ZDJEC. Kadr, pomysl na foto czy ta "chwila" czasem jest wiecej warta niz $$$ wydane na sprzet. Nie neguje stosunku jakosc<>cena i co z tych $$$ mozna wyciagnac, ale nie kazdy robi zdjecia dziennikarskie. :P a wiele ujec ze smarka naprawde zrobilo na mnie wrazenie nie raz wieksze niz inne profeski. nie z kazdego zdjecia musze robic fototapete na sciane, by docenic autora i prace.

dlaczego wspominam o anafi? bo obecnie to najcichsze latajdlo, przebijajace mavicaPP. Coraz wiecej filmow pojawia sie ze zwierzetami, gdzie operator podlatuje naprawde blisko robiac swietne ujecia (przedtem nie do wykonania dronem), a zwierzeta nie uciekaja. Tak, ma mase bugow, tak jest za drogi itd... jak widac po recenzjach. Ale w bardzo okreslonych sytuacjach przebija wszystko inne (wszystko latwo dostepne komercyjnie, nie mowie o platformach robionych na zamowienie, z deko innym budzetem). czy go polecam - nie. nadal jednak warto wiedziec ze istnieje.

i popieram, najlepszym rozwiazaniem przed wlasciwym zakupem jest udac sie do jakiegos sklepu/punktu i pomacac, poprobowac samemu. tego zadne gdybanie innych "specow" ;) jak my, nie zastapi :)
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Jaki dron dla fotografa amatora

Post autor: pawelsky »

lesz pisze:nie uwazam bys czytal ze zrozumieniem
Mozesz sobie uwazac co chcesz, dalej nie zmienia to faktu ze gadasz od rzeczy.
lesz pisze:jezeli jest limit (wyjasnilo sie po drodze, ze nie) - to lepiej uswiadomic kogos ze wtedy moze pomyslec o czyms lzejszym niz potem ma naginac przepisy. I na chwile obecna tylko ta 3 przychodzila mi do glowy.
To rusz glowa mocniej, bowiem zaden z nich nie jest sensowna alternatywa, bo albo jest poza zasiegiem cenowym jak Air, albo nie zadowoli milosnika fotografii jak Spark (ktory zreszta zasieg ma rownie kiepski jak P3SE), albo jest maszyna kompletnie nieudana jak anafi.
lesz pisze:na tej samej zasadzie mozna doradzic inspire, alternatywnie wezmie na raty a kurs zrobi jak splaci raty ;) no i jakoscia fotek zje p3p
Kolejna z Twoich genialnych "alternatyw" co bedzie nastepne? Matrice z Z30?
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Jaki dron dla fotografa amatora

Post autor: Jagoda »

pafka pisze:
Jagoda pisze:Ps
@pafka, ja zaczynałem od P3P a jechałem po niego za Szczecina do Jeleniej.
Czyli to był Twój pierwszy dron, nie zaczynałeś od zabawki?
Tak, to był mój pierwszy.
-Zadzwonił do mnie b. dobry znajomy (fotograf) i stwierdził, że kooniecznie muszę kupić Phantoma, a on akurat ma na odsprzedaż w niskiej cenie.
Moje oczy w pińć złotych bo tyle wiedziałem o droniszczach, że wojsko sobie nimi polatywa i śledzi albo komuś przywali.
Po paru dniach lektury w necie wysłałem kasę a po kilku tygodniach pojechałem odebrać a czas na próbny lot został poświęcony dla Ballantines-a :-)
pafka pisze: Nie wiem czy taki laik jak ja na miejscu byłby coś w stanie stwierdzić.
Jak wspomniałem - uszkodzenia obudowy, śmigieł - można być laikiem.
Można też poprosić sprzedającego o włączenie i chociaż bez latania zerknąć na podgląd w tel. czy kamera pracuje.
Czy wersja 1 czy 2 to na forum znajdziesz fotki (silniki) czym się różnią.
Adrián pisze:Odnośnie sparka..............
Sparkiem, możesz więcej .....
Aadriáán....selfiaaaczek, selfiaaaczek...... :mrgreen:
Sorki, ale nie jam to wymyślił :-)
Pozdrawiam. :), :)
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Jaki dron dla fotografa amatora

Post autor: hornet2 »

Jest na tym forum ktoś z Wrocławia ? To mógłby coś więcej powiedzieć o tym stoisku z dronami w galerii na Żmigrodzkiej . To jest jakaś firma która sprzedaje i serwisuje drony oraz prowadzi szkolenia . Na pewno by uzyskał dużo więcej informacji niż tutaj na forum ,nie ujmując waszej wiedzy . I tak jak mówicie dotknąć, pomacać , sprawdzić .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Jaki dron dla fotografa amatora

Post autor: Adrián »

Hornet.. Chyba żartujesz.. Chcesz od sprzedawcy uzyskać więcej istotnych informacji niż z forum? Heh to po co tu jesteś?

Jagoda, chodzi o możliwość latania niemal wszędzie bez ŚK, oczywiście z uwzględnieniem przepisów.
Przy zdjęciach, trochę się ustawieniami w manualu pobawi.
Selfiaczek? Oczywiście, że tak. Ale po kilku filmach i zdj widać, że można więcej, uwzględniając jego wady.

Ale ja tam nie namawiam, nie jestem handlarzem :-)

Jak będzie latał tam, gdzie nie trzeba ŚK i waga i koszt baterii nie jest problemem, niech bierze ph3 pro
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Jaki dron dla fotografa amatora

Post autor: Jagoda »

Adrián pisze: Selfiaczek? Oczywiście, że tak. Ale po kilku filmach i zdj widać, że można więcej, uwzględniając jego wady.
Adrián, to był żart - wyciąć z kontekstu i typu "kto się przezywa, temu diabeł łeb urywa".Ale chyba się nie udał :-(
A tak poważnie to masz rację - cena baterii do P3 jest zabójcza.I przy zakupie latadła trzeba to uwzględnić.
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Jaki dron dla fotografa amatora

Post autor: Adrián »

(Heh załapałem żart) chociaż dji tak go wymyśliło i do tego miał służyć. Ja się na to nie obrażam, bo tak jest, nie każdego stać na p4pro lub chociaż mavica :mrgreen:
Ale nie wszyscy użytkownicy załapali i usilnie kręcili całkiem dobre obrazki, jak na tak małą kamerkę. Taki psikus heh

Ale nie ma co się oszukiwać, produkcji rodem z holiłudu z tego nie będzie, czy zdjęć do NG ;-)
Ot taki latający tani kompakt lub dobry smartfon.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Jaki dron dla fotografa amatora

Post autor: hornet2 »

Adrián pisze:Hornet.. Chyba żartujesz.. Chcesz od sprzedawcy uzyskać więcej istotnych informacji niż z forum? Heh to po co tu jesteś?

Jagoda, chodzi o możliwość latania niemal wszędzie bez ŚK, oczywiście z uwzględnieniem przepisów.
Przy zdjęciach, trochę się ustawieniami w manualu pobawi.
Selfiaczek? Oczywiście, że tak. Ale po kilku filmach i zdj widać, że można więcej, uwzględniając jego wady.

Ale ja tam nie namawiam, nie jestem handlarzem :-)

Jak będzie latał tam, gdzie nie trzeba ŚK i waga i koszt baterii nie jest problemem, niech bierze ph3 pro
Dlatego napisałem czy ktoś na tym forum jest z Wrocławia i był tam ? Może coś więcej by wiedział o tej firmie ? Bodajże od 3 albo 4 lat mają tam te stoisko .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Jaki dron dla fotografa amatora

Post autor: Adrián »

Nawet jeśli był, to?
Nadal to handlarz i powie Ci to, co byś chciał usłyszeć i wcisnąć to co ma.
Czasami się zastanawiam, ile Ty masz lat..
pafka
Posty: 7
Rejestracja: piątek 27 lip 2018, 09:24
Lokalizacja: Świdnica

Re: Jaki dron dla fotografa amatora

Post autor: pafka »

Widzę, że temat się rozwinął i budzi emocje - dzięki za wszystkie rady i proszę o kolejne :-)

Sprawiliście, że obecnie moim faworytem jest używka P3P, no i właśnie a propos baterii...
Próbowaliście jakiś zamienników z Chin? Np. https://www.tomtop.com/pl/p-rm7357.html
Ma to w ogóle sens?
Widzę, że podobno Phantom 3 współpracuje tylko z oryginalnymi bateriami...
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Jaki dron dla fotografa amatora

Post autor: hornet2 »

Adrián pisze:Nawet jeśli był, to?
Nadal to handlarz i powie Ci to, co byś chciał usłyszeć i wcisnąć to co ma.
Czasami się zastanawiam, ile Ty masz lat..
Jak kupuje używkę to co ? Nie to samo ? No chyba że przed zakupem obejrzy , pomaca ,wypróbuje . Tylko że nie zawsze używka trafi się pod samym nosem . Tak jak u handlarza samochodami wszystkie auta są nie "bite" .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Jaki dron dla fotografa amatora

Post autor: pawelsky »

pafka pisze:Próbowaliście jakiś zamienników z Chin?
Probowaliscie.
pafka pisze:Ma to w ogóle sens?
Jak bedziesz o nie dbal to tak.
pafka pisze:Widzę, że podobno Phantom 3 współpracuje tylko z oryginalnymi bateriami...
Jak widzisz wspolpracuje tez z zamiennikami.
francuz1010
Posty: 3
Rejestracja: środa 13 cze 2018, 10:33

Re: Jaki dron dla fotografa amatora

Post autor: francuz1010 »

A czy drony posiadają zazwyczaj dobrą kamerę? Czy trzeba jeszcze coś dokupywać dodatkowo? I które modele wybierać, żeby obraz był stabilny?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Jaki dron dla fotografa amatora

Post autor: Adrián »

Nie, zacznij czytać.
Nawet w tym dziale znajdziesz odpowiedzi na swoje wszystkie pytania.
Żeby nie było, że nie daje wędki, dji o tej firmie poczytaj, jak chcesz mieć stabilny i dobry obrazek.
ODPOWIEDZ