Ładowarka do pakietu 3S li-ion 12,6V z balanserem

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

fineasz
Posty: 16
Rejestracja: sobota 12 lip 2014, 20:49

Ładowarka do pakietu 3S li-ion 12,6V z balanserem

Post autor: fineasz »

Jaka ładowarka w dobrej cenie do pakietu 3S z ogniw li-ion na 12,6V? Fajnie żeby miała balanser, prąd ładowania może być niewielki.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Ładowarka do pakietu 3S li-ion 12,6V z balanserem

Post autor: Adrián »

imax b6 (jeszcze lepiej isdt) + zasilacz xbox 360/one

Następnym razem, użyj wyszukiwarki.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Ładowarka do pakietu 3S li-ion 12,6V z balanserem

Post autor: hornet2 »

Ewentualnie coś imaxopodobnego , np. Turnigy . Znajdziesz ją w HK .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
wojtekr
Posty: 339
Rejestracja: czwartek 01 sty 2015, 18:43
Lokalizacja: W-wa

Re: Ładowarka do pakietu 3S li-ion 12,6V z balanserem

Post autor: wojtekr »

ISDT to lipa, bardzo ładna, designerska i nowoczesna ale strasznie awaryjna. Poza tym co powyżej jeszcze masz iChargera - trochę droższy ale mam od 7 lat i nic mu nie dolega poza porysowaną obudową

edit: aaa, i Reaktory u nas się sprawdzają a jest ich sporo
Helikoptery
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Ładowarka do pakietu 3S li-ion 12,6V z balanserem

Post autor: Adrián »

Odpukać, moja isdt działa cały czas jak i imax.
terragady
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek 11 kwie 2016, 18:18
Lokalizacja: Oslo

Re: Ładowarka do pakietu 3S li-ion 12,6V z balanserem

Post autor: terragady »

myślicie że jest sens zmieniać oryginalnego imaxa b6 na isdt q6 plus? Teraz jest w promce za 43 dolary na GB (plus jakaś wysyłka).
Do Imaxa wgrałem custom firmware, więc mogłem ją dobrze skalibrować i mam sporo więcej ustawień. Ładuje mi nawet spoko tylko nie za szybko.
Czy oprócz wyglądu, ekranu itd, oferuje ona coś lepszego? Ma aktywne chłodzenie, ale w sumie przy ładowaniu aż tak się ładowarka nie grzeje, a lipole rozładowuje w modelach a nie na ładowarce :D
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Ładowarka do pakietu 3S li-ion 12,6V z balanserem

Post autor: Adrián »

Tylko i tak więcej niż 1C lippo nie naładujesz (nie powinno się).
Zależy jakie używasz pakiety, lub ile ładujesz jednocześnie.
Sam musisz sobie odpowiedzieć na te pytania. Jeśli imax Cię ogranicza w tej kwestii i musisz naładować szybciej, to trzeba zmienić, czy to na isdt czy coś innego.
Jeśli nie, to po co?
terragady
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek 11 kwie 2016, 18:18
Lokalizacja: Oslo

Re: Ładowarka do pakietu 3S li-ion 12,6V z balanserem

Post autor: terragady »

Pakietow mi teraz przybywa, kiedys mialem 2-3 teraz jak wychodze to lubie miec co najmniej 5. Fajnie jakby mozna bylo ladowac wszystkie na raz, ale mam i 1300 i 1500 i roznych firm wiec moze byc problem.
W sumie to jestem dość zadowolony z tego imaxa, tylko wyglada nie zaciekawie i obsluga jest tez taka sobie. 5 pakietów ładuje na 3 razy, 2x po 2 takie same, póżniej to samo z kolejnymi 2 i jedna oddzielnie. Tak na prawde problemow z nia nie mialem to moze nie ma sensu zmieniac poki wszystko dziala. Choc wiadomo fajnie jest miec nowe rzeczy :D
Kfazir
Posty: 3
Rejestracja: środa 12 lip 2017, 08:28
Lokalizacja: Warszawa/Białołęka

Re: Ładowarka do pakietu 3S li-ion 12,6V z balanserem

Post autor: Kfazir »

Cześć. Mam problem z isdt sc-608. Chodzi o to że ładować ładuje. Ale jeśli chcę wrzucić pakiet na storage to co bym nie ustawiał to prąd maksymalny to 0,1 A. A w końcu i tak pakiet nie przechodzi w storage. Nawet po 8 godzinach nic się z nim nie dzieje. Czy ktoś coś wie na ten temat? Miał ktoś podobny problem albo o nim słyszał?
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Ładowarka do pakietu 3S li-ion 12,6V z balanserem

Post autor: Tanner »

0.1A to maksymalny prąd rozładowywania, czyli masz pakiet naładowany (powyżej 3.8V na celę) i ładowarka próbuje go rozładować. Czyli wszystko w porządku. Podłącz pakiet rozładowany to będzie go ładowała do 3.8V z normalną prędkością.

Jeśli chodzi Ci o to, że masz pakiety naładowane do pełna i jednak chcesz je rozładować do storage i odłożyć na półkę - to musisz je rozładować czymś innym, jeśli ma być szybko ;-)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Ładowarka do pakietu 3S li-ion 12,6V z balanserem

Post autor: pawelsky »

Tanner pisze:0.1A to maksymalny prąd rozładowywania
To akurat nieprawda. Zgodnie ze specyfikacja maksymalny prad rozladowywania tej ladowarki to 3A. Jednakowoz maksymalna moc rozladowywania to 5W, wiec maksymalny prad rozladowywania bedzie zalezny od napiecia baterii (dla 3S powinno to byc okolo 0.4A, dla 6s okolo 0.2A, etc.)
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Ładowarka do pakietu 3S li-ion 12,6V z balanserem

Post autor: hornet2 »

Obrazek

Zdjęcie wyszło mi ciemne ale powinno dać się coś odczytać . To jest tabela dla innej ładowarki ale podane wartości max prądu rozładowania są takie same jak w twojej ładowarce . Tylko pamiętaj że te przykładowo max 0,5A prąd rozładowania dla Lipol 3S nie oznacza że ładowarka zacznie takim prądem aku rozładowywać . Nie napisałeś o jakie aku chodzi ? Jeżeli jest to 3S to maksymalnie naładowane aku powinna zacząć od 0,5A i w miarę spadku napięcia dojść do 0,1A . Przynajmniej tak jest w mojej ładowarce Imax B6 Mini .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
ODPOWIEDZ