Zamiennik dla Dji phantom 3 advance

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

rpcrepcu
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 28 sie 2016, 13:21
Lokalizacja: Kobiór

Zamiennik dla Dji phantom 3 advance

Post autor: rpcrepcu »

Cześć.
Swego czasu posiadałem phantoma 3 advence. Ogólnie fajna zabawka. Niczego mi nie brakowało, no może z wyjątkiem zasięgu (teoretyczne 2km praktyczny 1km).
Z braku kasy i co raz większych wydatków i znudzenia "zabawką" sprzedałem go. Teraz znowu naszła mnie ochota sobie polatać, czy to u siebie czy na wyjazdach. Najzwyklej w świecie poznałem kilka nowych ciekawych miejsc, które z chęcią zobaczę z lotu ptaka.

Z dji p3a byłem bardzo zadowolony, w zasadzie mi niczego nie brakowało. No to czemu nie kupię go znowu ? Pieniądze. Na zakup używki trzeba mieć 1800zł. Jest to stosunkowo nie dużo patrzać na fakt, że kiedyś płaciłem za niego 3300zł. Jednak nie jest to moje główne hobby. Chodzi o zabicie czasu w weekend bez planów, dlatego nie chcę zostawiać majątku na "ptaka".

Szukam i szukam alternatywy. Szczerze nie potrafię znaleźć "odpowiednika" tego drona z niższej półki cenowej. Zastanawiałem się na złożeniem własnego - tu sporo za dużo roboty przy tym.
Może znacie jakieś "gotowce" które oferują:
- Podgląd na żywo na telefonie
- sensowny zasięg ~~1km
- trochę wspomagaczy przy lataniu
- czas lotu ~~15min+

Możliwe, że mam błędne wyobrażenie o Dji, ale zawszę mi się wydawało, że jest to taki Apple wśród telefonów.
Znajdzie się jakaś tańsza alternatywa ? Czy takie szukanie nie ma sensu i jednak ten dji to jest to czego mi trzeba ?:D

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Zamiennik dla Dji phantom 3 advance

Post autor: Adrián »

Znajdzie, ale niestety, lub stety w tych pieniądzach z jakością bywa różnie.
Jeśli jesteś małym hazardzistą, to poczytaj o xiaomi mi drone 4k
Jest obszerny temat na forum.

W cenie używanego p3a, możesz kupić nowy mi drone.
Ale czy będzie lepszy, mam wątpliwości. Zobacz filmy, poczytaj na forum, recenzje i sam oceń.
rpcrepcu
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 28 sie 2016, 13:21
Lokalizacja: Kobiór

Re: Zamiennik dla Dji phantom 3 advance

Post autor: rpcrepcu »

Lepszy od p3a jest mi nie potrzebny. Poprostu nie chce tyle wydawać pieniędzy na drona, ale też nie chce zabawki latającej na 100m. Zależy mi na względnie dobrym obrazie, zasięgu i żeby miało gimbal. Nie musi być tak wypasiony jak p3a. On ma być do latania nad łąkami, czasem gdzie przepisy pozwolą wlecieć wyżej -do 300m. Chodzi mi o to , że nie chce wydawać 2tys zł na 20lotow rocznie ;)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Zamiennik dla Dji phantom 3 advance

Post autor: Adrián »

To mi drone, ale nie wiem czy dużo taniej kupisz używke w pl, bo nie wiem czy są sprzedawane, a jeśli są to za ile.

Albo w podobnej cenie dji spark z aparaturą, ale tylko wtedy, gdy potrzebujesz latać tam, gdzie większym powyżej 600g nie możesz.
A jak Cię to nie ogranicza, to już Twój wybór co weźmiesz.

W coś gorszego bym się nie pchał na dzień dzisiejszy.

Jakbyś miał gimbal, kamerę, to można pomyśleć nad p2 dji, ale kompletować wszystko, to chyba się mija z celem. Chyba że kupisz w granicach 800-900zl
Ale tylko wtedy, gdy posiadasz np gopro 3, bo na ogól pod to znajdziesz gimbal wraz z p2

Nie ma za wiele propozycji w tej cenie wartościowego.
rpcrepcu
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 28 sie 2016, 13:21
Lokalizacja: Kobiór

Re: Zamiennik dla Dji phantom 3 advance

Post autor: rpcrepcu »

No to chyba zostanę przy p3a lub mi drone jeśli znajdzie się ciekawa oferta. Nie bardzo rozumiem, jakie to są miejsca gdzie ciężkim dronem latać nie mogę ?;)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zamiennik dla Dji phantom 3 advance

Post autor: pawelsky »

rpcrepcu pisze:Nie bardzo rozumiem, jakie to są miejsca gdzie ciężkim dronem latać nie mogę ?;)
To zapraszamy do lektury przepisow
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=504712#p504712
ODPOWIEDZ