Phantom 3 Standard problem po niespodziewanym lądowaniu

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Fabian60
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 10 cze 2018, 12:03
Lokalizacja: Rzeszów

Phantom 3 Standard problem po niespodziewanym lądowaniu

Post autor: Fabian60 »

Witam
Jestem początkującym i wczoraj przy drugim locie dronem źle oceniłem odległość w efekcie czego dron zatrzymał się na siatkowym ogrodzeniu. Teraz po uruchomieniu nie mogę wystartować - silniki kręcą na obrotach ale dron się nie podnosi, po chwili poderwie się i przewraca się na bok, sypią się komunikaty o problemach z kompasem a kamera robi dziwne młyńce :/
Co poradzicie mi w tej sytuacji - bardzo proszę o pomoc bo już zaczynam panikować :/
Lucfindal
Posty: 269
Rejestracja: środa 20 sie 2014, 23:06
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: Phantom 3 Standard problem po niespodziewanym lądowaniu

Post autor: Lucfindal »

Nikt tu nie ma szklanej kuli, a po zdawkowym opisie zdarzenia ciężko określić co żeś uszkodził 'wbijając się' w ogrodzenie.
Fabian60
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 10 cze 2018, 12:03
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Phantom 3 Standard problem po niespodziewanym lądowaniu

Post autor: Fabian60 »

Lucfindal pisze:Nikt tu nie ma szklanej kuli, a po zdawkowym opisie zdarzenia ciężko określić co żeś uszkodził 'wbijając się' w ogrodzenie.
No dobrze ale jak sprawdzić czy zostało coś uszkodzone? - jest jakaś możliwość np. resetu ustawień?
Lucfindal
Posty: 269
Rejestracja: środa 20 sie 2014, 23:06
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: Phantom 3 Standard problem po niespodziewanym lądowaniu

Post autor: Lucfindal »

Wpierw go trzeba obejrzeć, czy jest cały itp itd, a co do resetu, zapewne jakiejś kalibracji, to powinieneś zajrzeć do manuala i przyswoić sobie podstawowe wiadomości w tym temacie.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Phantom 3 Standard problem po niespodziewanym lądowaniu

Post autor: Verid »

Fabian60 pisze:No dobrze ale jak sprawdzić czy zostało coś uszkodzone?
Phantomy mają swoją dedykowaną aplikację w której raportują błędy.
Jeżeli masz błędy kompasu to nie polatasz póki ich nie wyeliminujesz. Opis jak wykonać kalibrację masz w instrukcji.
Młyńce gimbala, oprócz kompasu, mogą wynikać z błędów IMU -> kalibracja -> instrukcja. Jeżeli to nie pomoże to sądząc po poziomie pytania czeka cię wizyta w serwisie -> uszkodzenia mechaniczne
Dodatkowo oczywiście wymienione przez Lucfindala oględziny wzrokowe czy coś nie pękło lub się nie urwało.
Ten wredny...
Fabian60
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 10 cze 2018, 12:03
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Phantom 3 Standard problem po niespodziewanym lądowaniu

Post autor: Fabian60 »

Verid pisze:
Fabian60 pisze:No dobrze ale jak sprawdzić czy zostało coś uszkodzone?
Phantomy mają swoją dedykowaną aplikację w której raportują błędy.
Jeżeli masz błędy kompasu to nie polatasz póki ich nie wyeliminujesz. Opis jak wykonać kalibrację masz w instrukcji.
Młyńce gimbala, oprócz kompasu, mogą wynikać z błędów IMU -> kalibracja -> instrukcja. Jeżeli to nie pomoże to sądząc po poziomie pytania czeka cię wizyta w serwisie -> uszkodzenia mechaniczne
Dodatkowo oczywiście wymienione przez Lucfindala oględziny wzrokowe czy coś nie pękło lub się nie urwało.
Dzięki spróbuje dziś skalibrować według wskazówek instrukcji. Wielkie dzięki, mam nadzieję że nic się fizycznie nie uszkodziło, dron wisiał w powietrzu tuż koło ogrodzenia a ja troszkę przypanikowałem zamiast poderwać go do góry i mieć wszelkie kłopoty z głowy chciałem się od ogrodzenia odsunąć i pomyliłem strony. Oceniam że jako tako uderzenia nie było tle co "przewrócił się na plecy" na ogrodzenie a nie "wbił się w ogrodzenie".
Pozdrawiam

Edytuj posty!!

Odinstalowałem i zainstalowałem aplikacje od nowa... i jak ręką odjął :)
Lucfindal
Posty: 269
Rejestracja: środa 20 sie 2014, 23:06
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: Phantom 3 Standard problem po niespodziewanym lądowaniu

Post autor: Lucfindal »

Zadziwiająco musi być felerna ta aplikacja, jeżeli może takie szopki odwalić. Aż strach czy podczas lotu nie wywinie kujawiaka...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Phantom 3 Standard problem po niespodziewanym lądowaniu

Post autor: Verid »

Lucfindal pisze:Aż strach czy podczas lotu nie wywinie kujawiaka...
Niestety potrafi. Sprawdzone.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ