Akcja poszukiwawcza - ku przestrodze

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Akcja poszukiwawcza - ku przestrodze

Post autor: Verid »

Voltaire pisze:Temat pewnie już był wałkowany nie raz,
Tak, to się nazywa procedury przedstartowe. Jeden z forumowych kolegów napisał nawet aplikację na telefon w której każdy może sobie stworzyć własną checklistę żeby przed poderwaniem maszyny niczego nie zapomnieć.
Ad.1 Warto też sprawdzić Solar Activity Monitor, W przypadku racerów nie ma to aż tak mocnego znaczenia ale przy kopterach korzystających z GPS to stanowczo warto.
Ad.2 To się robi zarówno przed startem jak i po lądowaniu.
Ad.3 Ważne że jak już maszyna spadnie to żeby szybko zapamiętał a najlepiej zapisał charakterystyczne punkty odniesienia. Czasem wystarczy na sekundę oderwać wzrok i człowiek zachodzi w głowę "gdzie to było..."
Ad.4 pomijanym a również skutecznym patentem jest umieszczenie pliku tekstowego z danymi na karcie kamery
Ad.5 Warto by nagrywanie zaczynało się automatycznie w momencie podłączenia zasilania do odbiornika - nie zapomnisz go włączyć
Ad.6 warto też pamiętać o wspomnianych nieco wcześniej metodach pasywnych, nie wymagających zasilania. Skrawki odblaskowej folii tu i ówdzie zwiększają szanse że coś mignie w świetle latarki po zmroku a masa znikoma i działają zawsze.
Ten wredny...
majek
Posty: 267
Rejestracja: czwartek 20 wrz 2012, 22:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Akcja poszukiwawcza - ku przestrodze

Post autor: majek »

Ad. 1 to ja też sprawdzam prognozy wiatru na różnych wysokościach z pobliskiego lotniska.
To po lataniu kopterem, gdy po wejsciu na ok. 200m okazało się, że wiatr na tej wysokości jest tak silny, że nie byłem w stanie wrócić. Na szczęście jak zajarzyłełem o co chodzi i zniżyłem lot prawie do ziemi, to wszystko się dobrze skończyło, ale wolę już drugi raz takiej adtenalinki nie przeżywać ;)
grryf
Posty: 122
Rejestracja: wtorek 25 kwie 2017, 18:53
Lokalizacja: Białystok

Re: Akcja poszukiwawcza - ku przestrodze

Post autor: grryf »

Temat bardzo pouczajacy z wieloma poradami.
Dodam od siebie ze sie ciezko szuka katapultowanej baterii i na nia takze nakleilbym coś odblaskowego - pomoże ktos z linkiem?
PUDA D240 4S + OmniNXT F7 + Tekko32 35A + F40 III 2400KV
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Akcja poszukiwawcza - ku przestrodze

Post autor: Verid »

Co prawda nie naklejałem tego na baterię (bo w moim przypadku może ona się katapultować tylko z połową kadłuba) ale bardzo ładnie działają taśmy odblaskowe do oklejania ciężarówek - do znalezienia na popularnym serwisie aukcyjnym. Przykład: http://allegro.pl/tasma-odblaskowa-kont ... 30338.html
Ten wredny...
ODPOWIEDZ