Hubsan H107C jaki upgrade do FPV ?

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
lemar
Posty: 73
Rejestracja: niedziela 20 maja 2018, 21:31
Lokalizacja: Poznań

Hubsan H107C jaki upgrade do FPV ?

Post autor: lemar »

Mam go od 3-4 lat i po dłuższym leżakowaniu lata 10-30s - diody zaczynają migać praktycznie zaraz po starcie. Rozładowanie ładowarką pokazuje na nowych akumulatorkach oddanie nominalnej energii, ale nie przekłada się to kilkuminutowy czas lotu (jak daaaawno temu, gdy był nowy).
Czy to jest właśnie objaw zużytych silników, które po prostu wylatały już swoje kilka h i trzeba je zmienić, czy problem może być w czymś innym ?

EDIT:
Tak, przylutowałem czekające od 2 lat zapasowe silniki i sprzęcik lata 5-7 minut.

Skoro tak, to przerabiam na FPV :-).

1. Na jakie silniki zmienić budżetowe, aby uzyskać lepszy efekt (trwałość, efektywność) ?
(typ 8520 - search na aliexpress) - jakieś brushless ?
Czy zmiana może mieć jakiś sens, tzn. jest szansa, że da to 1-2 minuty latania więcej, albo lifetime silnika +1-2 h ?

2. Analogicznie dla śmigiełek (budżetowe zamienniki z aliexpress).
I czy to w ogóle ma sens, tzn. skoro można kupić 24 szt. śmigiełek za 10 zł, to czy warto kombinować z droższymi ?

3. Jaką obudowę (ramę) typu Tiny Whooper zamontować (silniki 8520) ?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Hubsan H107C jaki upgrade do FPV ?

Post autor: Adrián »

Nie ma sensu przerabiać.
Dołóż kamerę fpv, najlepiej małe i lekkie kombo eachine tx od 1 - 3
3 jest najbardziej uniwersalna, bo ma zmianę mocy nadajnika i gotowe.
Możesz przykręcić, przykleić lub zamontować na taśmę dwustronną z gumką recepturka. Co Ci wygodnie.
Na standardowym zestawie latał ok.
Awatar użytkownika
lemar
Posty: 73
Rejestracja: niedziela 20 maja 2018, 21:31
Lokalizacja: Poznań

Re: Hubsan H107C jaki upgrade do FPV ?

Post autor: lemar »

zamontowałem LST-S2 (czy ona się zawsze tak grzeje?) i ramę oraz śmigła od betafpv - płytka FC hubsana weszła po przyszlifowaniu o 0,5mm narożników rogów (tylne były ścięte już fabrycznie)
betafpv jest na inne akumulatorki, węższe o 1-2mm i dłuższe, ale po przecięciu na środku obejmy na baterię zapewnia ona dobry uchwyt

nie ma jakiejś kosmicznej różnicy w tym jak lata, jest zwrotniejszy i ma trochę więcej poweru ale odrobinę krócej przez to, lata
generalnie tak jak piszesz, nie ma wielkiego sensu przerabiać jeśli standardowe elementy hubsana żyją
https://drive.google.com/file/d/1jpJdoMhro_jH4izg21dwsrhk1nK7nMF5/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1OcQkIF0k8iThJC07s-Nf9D3dX5uD_I4a/view?usp=sharing

kupiłem z facebookowej giełdy silniczki, śmigiełka i dwie ramy, a teraz zamówiłem Eachine Beecore V2.0 Frsky D16 Brushed F3 OSD Flight Controller - z drugiej ramy będzie drugi whooper
(taranis q x7 zamówiony, więc wydatki i kombinowanie się właśnie zaczęły)

czy jest jakiś sposób sprawdzenia kiedy silniczek jest zużyty - np. większy pobór prądu ?
mam z drugiej ręki, nie sprawują się jakoś szczególnie, może kamera bierze zbyt dużo (mocno się grzeje)

jakie akumulatorki polecacie do tego maleństwa (mam noname "380mA 25C" 3.7V) ?
ODPOWIEDZ