Śmigła 10x4,5

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

sebek3dr
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 29 maja 2018, 11:50
Lokalizacja: małopolska

Śmigła 10x4,5

Post autor: sebek3dr »

Witam , od kilku dni "morduje " google i poległem .

Sprawa jest następująca nabyłem używanego drona 3dr solo , potrzebuję śmigła 10x45 ze stałą nakrętką m6 , wiem oryginał jest dostępny ale kwota rzędu 200 zł za komplet mnie przeraża , jak się szybko zdołałem przekonać śmigła bardzo łatwo uszkodzić ;)

Wyczaiłem ostatnio że phantom 3 ma na rotorze gwint m6 , tylko że śmigło jest prawdopodobnie całe z plastiku ale to nie do końca główny problem , jego wymiary to 9450 , więc w stosunku do oryginału stacę na ciągu a zyskam na prędkości .

Czy ja to dobrze pojmuje ?
Z góry dzięki za info
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Śmigła 10x4,5

Post autor: Verid »

sebek3dr pisze:kwota rzędu 200 zł za komplet mnie przeraża
O zdziercy...tu masz taniej a wg opinii na forum 3dr solo są godne polecenia
https://www.masterairscrew.com/products ... k-3dr-solo
sebek3dr pisze:potrzebuję śmigła 10x45 ze stałą nakrętką m6
Nie, nie potrzebujesz :mrgreen: a dlaczego - popatrz tu:
https://www.darbrorc.co.uk/10x45-prop-s ... 8083-p.asp
Zaznaczę że nie chodzi mi ani o źródło ani o cenę tylko o sposób mocowania. MOŻESZ kupić śmigła oryginalne lub jak oryginalne czyli ze zintegrowaną nakrętką ale MOŻESZ też kupić śmigła z nakrętką osobno. Istotne jest by środek śmigła był dostatecznie niski by nakrętka miała szansę złapać gwint.
Na przykład takie HQProp powinny podejść https://www.actuna.com/HQ-Prop-Multi-Ro ... xCW-p21423
Jak nie to zawsze można środek potraktować delikatnie papierem ściernym.
Do tego komplet nakrętek:https://abc-rc.pl/piasta-dji-nakretki
Ten wredny...
sebek3dr
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 29 maja 2018, 11:50
Lokalizacja: małopolska

Re: Śmigła 10x4,5

Post autor: sebek3dr »

No właśnie masteriarscrew bardzo ciekawa alternatywa ... ale czy jak zamówię ze stanów nie obarczą mnie cłem i jakąś akcyzą ? Wysokość gwintu w moim przypadku , tutaj akurat mamy około 4,5 mm , około tyczy się liczby po przecinku . Znalazłem u naszych kolegów od adolfa z włókna węglowego , tylko teraz czy jak carbon się nie poda przy uderzeniu , to kadłub to wytrzyma ?
Mam nadzieje że poprzez, te moje pytania nikogo nie doprowadzę do frustracji :)
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Śmigła 10x4,5

Post autor: pma_ »

z węglem daj sobie spokój.
Sprawdź te HQProp które Verid radził i nie kombinuj.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Śmigła 10x4,5

Post autor: Verid »

Co do podatków "na wejściu" nikt ci nie zagwarantuje że dostaniesz czy nie. Przejżyj dowolny wątek o zakupach z Chin to uświadomisz sobie o czym mówię.
Węgiel, podobnie jak pma_ odradzam. Jest bezpodstawnie droższy i w przypadku gotowców potrafi doprowadzić do nieoczekiwanych i niekorzystnych rezultatów vide niektóre śmigła węglowe do Phantomów i powodowane przez nie hołubce.
Ten wredny...
sebek3dr
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 29 maja 2018, 11:50
Lokalizacja: małopolska

Re: Śmigła 10x4,5

Post autor: sebek3dr »

Myślę nad tym wszystkim .... a jak by kupić śmigła 1045 z otworem montażowym 6mm , i przetoczyć moje wirniki , bo tak gwint jest m6 ale poniżej niego jest drugie tyle materiału ale 8mm średnicy i do tego zastosował bym nakrętki (kołpaki)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Śmigła 10x4,5

Post autor: Verid »

Do większości dobrych śmigieł dostajesz pierścienie redukcyjne więc tego typu zabawy jak toczenie to sobie daruj. Poza tym - dobrze widzę że te twoje silniki mają zwężenia jak te od DJI? Może warto poszperać za 1045 DJI - o oryginały będzie ciężko ale zamienniki jeszcze ciągle powinny być w obiegu.
Ten wredny...
sebek3dr
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 29 maja 2018, 11:50
Lokalizacja: małopolska

Re: Śmigła 10x4,5

Post autor: sebek3dr »

Dokładnie jest tak jak prawisz tylko , nie znalazłem śmigieł 1045 z otworem podstawowym o średnicy 8mm bo tyle wynosi w moim przypadku ,średnica , starsze dji mają otwór owalny na dole , zmiany weszły w phantom 2 , tzn były podzielone silniki na 2 i 2v2
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Śmigła 10x4,5

Post autor: Verid »

sebek3dr pisze:zmiany weszły w phantom 2 , tzn były podzielone silniki na 2 i 2v2
I miały dokładnie te same nakręcane śmigła. Co więcej Ph2 na śmigłach od Ph3 też lata.
sebek3dr pisze:nie znalazłem śmigieł 1045 z otworem podstawowym o średnicy 8mm bo tyle wynosi w moim przypadku ,średnica
No to masz do wyboru:
-oryginały kosztujące lekką fortunę
-MasterAirscrew za 15 doli plus przesyłka (prawdopodobnie nic ci nie dowalą na wejściu bo mała i lekka paczka. Prawdopodobnie :mrgreen:)
-Stare DJI1045 które otwór bazowy mają 8mm tyle że ze zwężką która, jak się nie mylę, u ciebie też występuje
-Praktycznie dowolne śmigła 1045 plus rozwiertak (https://modelemax.pl/pl/skrawajace/1408 ... 06376.html)
To ostatnie wymaga ciut ostrożności (zdecydowanie nie polecam zwykłego wiertła) ale otwiera ci bardzo szerokie możliwości jeżeli chodzi o dostępność śmigieł.
Ten wredny...
sebek3dr
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 29 maja 2018, 11:50
Lokalizacja: małopolska

Re: Śmigła 10x4,5

Post autor: sebek3dr »

Dziękuje wszystkim za pomoc ! Przy okazji chciałem przeprosić za to, że koledzy szybko reagowali ... a ja, jak ten ślimok ;) Za radami kolegów postanowiłem więc kupić śmigła hq prop 10x4.5 , nakrętki m6 oraz rozwiertak czterostopniowy.

Zagłębiłem się i wydaje mi się, że 3dr solo to całkiem ciekawy, otwarty temat (nie stety w polskim jezyku info szczątkowe )

Można by było tutaj założyć jakiś watek zbiorczy odnośnie 3 dr , pixhawk ale i nie tylko daje spore pole do popisu ...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Śmigła 10x4,5

Post autor: Verid »

sebek3dr pisze:Można by było tutaj założyć jakiś watek zbiorczy odnośnie 3 dr , pixhawk ale i nie tylko daje spore pole do popisu ...
Nikt nie broni - masz sprzęt w łapie, to pisz, fotografuj, dziel się spostrzeżeniami. Na pewno komuś się to przyda. Co do Pix/APM to jest sporo wątków i dość mocne wsparcie ale odnośnie samego kontrolera. Co do stricte Solo - masz pole do popisu :mrgreen:
Ten wredny...
sebek3dr
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 29 maja 2018, 11:50
Lokalizacja: małopolska

Re: Śmigła 10x4,5

Post autor: sebek3dr »

Śmigła dotarły ... a razem z nimi niespodzianka, mianowicie całkowita wysokość piasty śmigła wynosi 8,7 mm a długość wałka rotoru ma 9,8 mm, długość gwintu wynosi 4,5 mm, czyli pasowałoby zebrać 3,4 mm.
Myślę zrobić tak, dorobić przyrząd w piastę śmigła, następnie zamontować to w imadło, które z kolei będzie na wiertarce stołowej i obrobić przy użyciu kamienia szlifierskiego.
Załączam fotki dla zrozumienia sytuacji ...
Załączniki
DSC_0807.JPG
DSC_0807.JPG (157.29 KiB) Przejrzano 2802 razy
DSC_0806.JPG
DSC_0806.JPG (191.16 KiB) Przejrzano 2802 razy
DSC_0805.JPG
DSC_0805.JPG (175.66 KiB) Przejrzano 2802 razy
ODPOWIEDZ