Jaka aparatura rc

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Anthoniz
Posty: 63
Rejestracja: środa 27 sty 2016, 09:59
Lokalizacja: Gdańsk

Jaka aparatura rc

Post autor: Anthoniz »

Witam, nigdzie nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi, jaki nadajnik rc wybrać jak na ten moment? Myślę że koło 400 zł mogę wydać. Będzie to dronik 250 zależy mi też na jako takim zasięgu może coś około kilometra może dwóch, jak narazie kontroler lotu cc3d ale wiadomo w przyszłości zmienimy na coś lepszego bo aktualnie to nic ciekawego a kupiłem go już jakiś rok temu ;)
Verid na szeryfa...
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka aparatura rc

Post autor: MorF »

Taranis Q X7
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Jaka aparatura rc

Post autor: Adrián »

Anthoniz pisze: dronik 250 zależy mi też na jako takim zasięgu może coś około kilometra może dwóch,
Oczywiście to żart? :mrgreen:
Widać, że jesteś początkującym..
cc3d to już zabytek..
Do skrzydlatych jeszcze obleci, ale do ścigacza, to już bida.. Latać się da, ale.. są już znacznie lepsze i nie takie drogie fc +-100zł z f3-f4

Ww taranis q7, chyba, że liczysz się ze zł, to turnigy 9x, lub 9xr/pro na początek też będą ok.
Link frsky.
Anthoniz
Posty: 63
Rejestracja: środa 27 sty 2016, 09:59
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaka aparatura rc

Post autor: Anthoniz »

Oczywiście że jestem początkujący, i wiem też że cc3d to zabytek ale aktualnie go posiadam kupie wszystko inne co potrzebuje a potem kupi się lepszy kontrolerek. Jaki zasięg osiągnę maxymalnie?
Taranis Q X7 w Abc rc prawie 700zł a na innych sklepach po 500zł dlaczego taka duża rozbieżność cen? Są jakieś różne wersje?
Verid na szeryfa...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Jaka aparatura rc

Post autor: Adrián »

Są też z gimbalami halla, ale na pewno to nie ta wersja, bo za granicą kosztuje tyle, lub więcej niż 700 zł już nie pamiętam konkretnie.
Co sklep to swoja cena.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Jaka aparatura rc

Post autor: Verid »

Anthoniz pisze: Jaki zasięg osiągnę maxymalnie?
Sądząc po jakości zadawanych pytań będzie to jakieś 10, góra 20m. Wraz z nabywanym doświadczeniem dystans ten będzie się zwiększał.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Jaka aparatura rc

Post autor: Baqsthc »

Masz tu trochę racji Verid :D ale dajmy mu te 50m. Żeby było 20 to już trzeba być szpecem na odwrót :D
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Jaka aparatura rc

Post autor: Verid »

Baqsthc pisze:Żeby było 20 to już trzeba być szpecem na odwrót
Nie, wystarczą niekorzystne warunki terenowe jak blokowisko, ogródek z podstępnymi jabłonkami czy złośliwy płot to i z 20m może być kłopot.
Ten wredny...
Anthoniz
Posty: 63
Rejestracja: środa 27 sty 2016, 09:59
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaka aparatura rc

Post autor: Anthoniz »

Latałem już co nieco zabaweczkami, nie latam wśród bloków mam dobre miejscówki z otwartym terenem, ładnie się nabijacie z zielonych ;) Poprostu chciałbym wiedzieć jakie zasięgi mniej więcej da się wykrzesać. Dzięki za odpowiedzi
Verid na szeryfa...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Jaka aparatura rc

Post autor: Verid »

Anthoniz pisze:ładnie się nabijacie z zielonych ;)
No bo to typowe pytanie zielonego który jeszcze nie uświadamia sobie jego bezsensu. Zasięg zależy od tak wielu czynników że powyższe odpowiedzi mogą być równie prawdziwe co 10km.
Ten wredny...
Anthoniz
Posty: 63
Rejestracja: środa 27 sty 2016, 09:59
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaka aparatura rc

Post autor: Anthoniz »

Aha, teraz rozumiem. Dzięki.
Verid na szeryfa...
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Jaka aparatura rc

Post autor: lesz »

teren i jego uksztaltowanie, przeszkody, nasilenie innych sygnalow mogacych zaklocac... wszystko wplywa na zasieg.
ALE po prostu pytasz tylko o nadajnik - a do komunikacji jeszcze wymagany jest odbiornik :D brak zauwazenia tego faktu niestety swiadczy, ze nie przeczytales jakiegkolwiek sensownego poradnika zbuduj drona czy innego podobnego :)
zalecane radio x7 bardzo fajne, cena w naszych sklepach wynika z ceny zakupu (300+w CN) + podatki + zarobek sprowadzajacego...
mikro nadajniki frsky w cenie od 20-25zl (200-500m zasieg), za 40-50zl to juz idzie dostac sensowne z zasiegiem ca. 1km+
jest duzo fajnych tematow dla poczatkujacych - trzeba je tylko przeczyc na forum :)
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Jaka aparatura rc

Post autor: Adrián »

To nie nabijanie, tylko budując 250 nie chcesz chyba bić rekordów w długości lotu?
500m zasięgu w zupełności wystarcza, żeby oblecieć tor przeszkód lub ścigając się z innymi.
Jak chcesz tanio i daleko, to wybierz skrzydło bądź samolot. Na tym samym zestawie rc i fpv, tylko inaczej rozmieszczonym można dalej i dłużej polatać.
Sashka
Posty: 16
Rejestracja: czwartek 07 wrz 2017, 11:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaka aparatura rc

Post autor: Sashka »

Tarnis q7 w Chinach jest za 360zl, w Polsce +150, jest to najtańsza wersja ale bardzo dobra frsky, qx7 to wersja poproszona q7 właśnie z gimbalami z czujnikami halla, na pierwszą aparaturę nie warto, bo oddzielnie do q7 można je dokupić z czasem. Do tego do tej aparatury można z czasame dodać nadajnik 900MHz albo frsky r9m albo innych producentów zwiększając zasięg do 10KM i więcej
ZMR 250 (RIP), jumper x86, S500, Realacc 215, Realacc 90
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Jaka aparatura rc

Post autor: Verid »

Sashka pisze:można z czasame dodać nadajnik 900MHz
Nie polecam. Za blisko GSM
Ten wredny...
ODPOWIEDZ