Cheerson cx-10se

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Droniash
Posty: 2
Rejestracja: środa 02 maja 2018, 16:05
Lokalizacja: Bournemouth

Cheerson cx-10se

Post autor: Droniash »

Witam wszystkich. Z modelem Cheerson cx-10se rozpocząłem swoją dronową zajawkę. Niestety po jakimś miesiącu dron zaczął coś świrować. Obraca się sam wokół osi, odbija mocno w prawo, raz totalnie frontem w ścianę.. Czytałem, że mógł nie wytrzymać już większej ilości uderzeń i ześwirował, a przyznaje trochę przeszedł :D Co to może być? Opłaca się w to bawić, czy nie lepiej już kupić następnego? Nie mam za bardzo sprzętu do naprawy prócz śróbokrętu. :( Przydałby mi się ten dron spowrotem bo jest idealny do domu i na kazda okazje :D
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Cheerson cx-10se

Post autor: Verid »

Sprawdź śmigła i mocowania silników czy nie luźne. Te mikrusy nie lubią drgań i były przypadki gdy kopterki z pogiętymi lub uszczerbionymi śmigłami albo luzami w łożach silników zaczynały żyć własnym życiem.
Uszkodzone śmigła naprawia się przez wymianę, luzy na silnikach kasuje się taśmą kaptonową.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Lady-Drone
Posty: 71
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2016, 23:30
Lokalizacja: Polska

Re: Cheerson cx-10se

Post autor: Lady-Drone »

Tak mikrus również zachowuje się jak jeden lub kilka silników już są na wyczerpaniu, te male silniczki mają cieńki kawaleczek blachy jako "szczotkę", bardzo nietrwała konstrukcja.
Droniash
Posty: 2
Rejestracja: środa 02 maja 2018, 16:05
Lokalizacja: Bournemouth

Re: Cheerson cx-10se

Post autor: Droniash »

Obrazek

Chyba mam przyczynę, chociaż sam drucik nie wygląda na uszkodzony.
ODPOWIEDZ