Połączenie Transmitera z kamerą

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

allgood
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 02 sty 2018, 20:53

Połączenie Transmitera z kamerą

Post autor: allgood »

Witam,

Chciałem zamontować do swojego drona kamerę wraz z nadajnikiem, zakupiłem nadajnik EACHINE ATX 03 oraz kamerę FOXEER MONSTER , dodatkowo mam PDB Matek mini power hub. Teraz kiedy przyszło do łączenia nie chciałbym pomieszać przewodów ponieważ nie znalazłem na internecie podobnego przypadku . W załączniku do tematu dodałem schemat 1 na którym przewody połączone są tak jak w instrukcji z MATEK MINI POWER HUB natomiast na schmat 2 połączyłem przewody tak jak jest to robione na większości filmów które oglądałem z ATX 03, prosiłbym o informację jaka jest różnica i które połączenie jest dla mnie lepsze(tzn. będzie działać :)). Bedę wdzięczny za pomoc.

Schemat 1
https://zapodaj.net/a5d52ad20defb.png.html

Schemat 2
https://zapodaj.net/c10cd6f9c8f7d.png.html
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4658
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Połączenie Transmitera z kamerą

Post autor: pma_ »

Jeśli twój nadajnik jest taki mały jak na zdjęciu to bym nie ryzykował zasilania z niego kamery.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
allgood
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 02 sty 2018, 20:53

Re: Połączenie Transmitera z kamerą

Post autor: allgood »

Spróbuje w takim razie połączyć zasilanie poprzez płytkę PDB, a miałbym jeszcze jedno pytanie, Kamerka foxeer monster posiada jeszcze przewód VOLTAGE SENSOR(widoczny na schematach), i tutaj nie wiem czy w kamerce jest wbudowany jakiś miernik napięcia i wystarczy ten przewód jakoś wpiąć w pdb? czy też potrzebny jest jakiś dodatkowy moduł buzzer w PDB?
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4658
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Połączenie Transmitera z kamerą

Post autor: pma_ »

Dostałeś instrukcję do kamery, tam jest napisane czy ma OSD i jak je podłączyć.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
ODPOWIEDZ