Problem z kopterem

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Lucfindal
Posty: 269
Rejestracja: środa 20 sie 2014, 23:06
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: Problem z kopterem

Post autor: Lucfindal »

To teraz haczyk - co jest tym problemem ? Bo określenie, że 'źle lata' przy tej zabawce jest pojęciem dość nieprecyzyjnym, bo to nie ma prawa 'dobrze' latać :mrgreen:
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Problem z kopterem

Post autor: lesz »

tez polece rcgroups, tam watek tego kopterka ma pod 150 stron
u nas nie znam nikogo z tym wynalazkiem, wiec szansa na porade malo realna, po prostu nikt tego nie mial w lapkach...
taka jest przypadlosc "egzotycznych" modeli ;)
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: Problem z kopterem

Post autor: Z.W15 »

Lucfindal pisze:To teraz haczyk - co jest tym problemem ? Bo określenie, że 'źle lata' przy tej zabawce jest pojęciem dość nieprecyzyjnym, bo to nie ma prawa 'dobrze' latać :mrgreen:

w celu pozbycia sie problem to(widzialem zdjecia jego coptera na innym forum)
-zdjecie tego smiesznego podwozia z pileczkami ,ktore wpada w wibracje
-przyjecie do wiadomosci ze to tylko zabawka z zasilaniem 2s i ma swoje limity
Lucfindal
Posty: 269
Rejestracja: środa 20 sie 2014, 23:06
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: Problem z kopterem

Post autor: Lucfindal »

Piłeczki nie są problemem, a nawet są fajne (ewentualne wodowanie) zakładając, że zabawka ma być zabawką, a nie 'platformą' do robienia zdjęć i filmów z opcją sterowania kamerą podczas lotu.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Problem z kopterem

Post autor: hornet2 »

To tutaj to jest podany max udźwig tego koptera ? Czy co ?

Main Features:
Cheerson CX - 20 auto-pathfinfer 6 - axis system quadcopter for flying play.
It has the GPS hold system, has auto-return function.
It can fly about 15 minutes.
It can take about 350g weight thing.
It's product weight is about 0.98 kg and product package weight(including copter, copter accessories and copter box) is about 2.68 kg
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Lucfindal
Posty: 269
Rejestracja: środa 20 sie 2014, 23:06
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: Problem z kopterem

Post autor: Lucfindal »

Tak napisali.
Ale telepać nim musi strasznie https://www.youtube.com/watch?v=70_qf4DVeNI
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Problem z kopterem

Post autor: hornet2 »

A ten kopter ? Chodzi o Bayangtoys X16 .

Main Features:
● Geomagnetic Headless Mode, compared to the traditional one, the calibration process before takeoff is unnecessary
● GPS-enabled Automatic Return allows the UAV go straight to the home point from long away
● Air Press Altitude Hold keeps the quadcopter flying firmly at the same height in the air
● High / Low Speed Switch makes it more suitable for the intermediate and the advanced players
Supports 450g payload, 5.5 - 12V output for installing additional devices like the gimbal and the camera

Na YT jest recenzja o nim https://www.youtube.com/watch?v=_I3RjQi ... e=youtu.be
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Lucfindal
Posty: 269
Rejestracja: środa 20 sie 2014, 23:06
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: Problem z kopterem

Post autor: Lucfindal »

Recenzja spoko, nawet mnie przekonała do zakupu, gdybym czegoś takiego szukał. Jednak to nadal zabawka, której chyba do komputera nie podłączysz i nie poustawiasz tak jak to można zrobić z phantomem ;-)
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Problem z kopterem

Post autor: hornet2 »

Chodzi mi o to by taka zabawka bez problemu mogła unieść te 220g . Wcześniej miałem koptera z kamerą mocowaną na sztywno . Powstawał efekt jelo . Drugiego koptera kupiłem z kamerą mocowaną na absorberze drgań . Efektu jelo już nie było ale szło dostać oczopląsu podczas oglądania filmu z takiej kamery . Bujało obrazem na wszystkie strony . Więc pomyślałem o gimbalu by ten obraz był stabilny . No i tutaj jest inaczej jak myślałem . Nie w każdym kopterze da się sterować gimbalem i kamerą z pozycji apki . Kamera iLook+ ma możliwość zdalnego załączania kamery albo migawki aparatu w zależności na co ręcznie się przełączy . Skoro gimbal G2D ma możliwość pochyłu kamery to dlaczego z tego nie korzystać ? Ja dużych wymagań nie mam . Chcę na jakimś kopterze zainstalować gimbala G2D i kamerę iLook+ . Ale na takim by nie miał problemu tego unieść . No i skoro gimbalem i kamerą można sterować z pozycji aki to niech tak by było . A z tym to już jest problem .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Lucfindal
Posty: 269
Rejestracja: środa 20 sie 2014, 23:06
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: Problem z kopterem

Post autor: Lucfindal »

Brak jello przy tanim chinolu to bardzo duże wymagania. Ujęcia z lotu w recenzji z YT są postprocesowane tak, aby nie były widoczne wibracje powstałe w czasie lotu.
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Problem z kopterem

Post autor: rika2017 »

Z gotowych rozwiązań w zestawie to mi drone. Inne tanie rozwiązania nie mają szans w tym przedziale cenowym

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Problem z kopterem

Post autor: Adrián »

Ale znając problemy watkotworcy, nie wiem czy mi drone to akurat dobry pomysł..
Niech sam przeczyta wątek o mi drone na forum i zobaczy, czy chce się borykać z jego różnymi problemami, które może mieć na starcie.
Są lepsze egzemplarze, gdzie ludzie y nie mają problemów zbyt wielkich, ale to loteria.
Znając pecha, na takiego trafi.
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: Problem z kopterem

Post autor: Z.W15 »

rika2017 pisze:Z gotowych rozwiązań w zestawie to mi drone. Inne tanie rozwiązania nie mają szans w tym przedziale cenowym

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Mi drone -to bym nie polecal ,jezeli w tej grupie zabawek to raczej Quanum Nova PRO taki unowoczesniony CX-20 z HK
spelnia wszystkie oczekiwania- autora watku .
Oczywiscie moim zdaniem phantom jest najlepszym rozwiazaniem ,jak pisali koledzy.
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Problem z kopterem

Post autor: rika2017 »

Mi drone 4k lepiej nagrywa, więcej użytkowników w Polsce go ma. Dużo projektów do wydruku. Po roku grubego użytkowania dalej precyzyjnie lata. Dodatkowym atutem jest porządna aplikacja, która nie sprawia problemów

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Problem z kopterem

Post autor: hornet2 »

By dokładniej pokazać Wam jak wygląda ten problem na chybcika skleciłem coś takiego . Znalazłem jakąś kamerkę od starego koptera . Zamontowałem ją w uchwycie na gąbce i wymieniłem dampery z twardych na miękkie .

Obrazek

Tak to wygląda "oczami " kamery zamontowanej na tym kopterze https://youtu.be/TjCwFR5xjug

Jak widać na filmie podczas wznoszenia bardzo trzęsie kopterem . Nawet w zawisie nie jest stabilny . Co może być tego przyczyną ? Któryś padnięty ESC silnika ? Oprogramowanie ? Żyroskop ? Coś w płycie głównej ? Co może być przyczyną że silniki nie pracują równo ? Da się coś z tym zrobić czy kopter na śmietnik ?
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
ODPOWIEDZ