Problem z kopterem

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Problem z kopterem

Post autor: hornet2 »

Tylko proszę nie pisać kupiłeś sobie gówno to teraz masz i my ci nie pomożemy ! Bo nie chodzi mi o ocenę modelu tylko pomoc w znalezieniu usterki . Dla dobrego modelarza i fachowca nie powinno mieć znaczenia jaki to model ? Czy Phantom czy Aosenma działają na tej samej zasadzie . Te same podzespoły odpowiadają za to by model podczas zawisu wisiał nieruchomo .

Podczas zawisu kopter wpada w silne wibracje w osi poprzecznej modelu ( bardzo szybko kołysze się na boki ) . Wymieniłem dwa silniki . Zakładałem zamiast plastikowych węglowe śmigła . Rozbierałem koptera i przyciskami resetu resetowałem go . Żadna z tych rzeczy nie pomogła . Gdzie jeszcze szukać przyczyny ? Elektronika - coś z żyroskopem ? Oprogramowanie ? Bo coś mechanicznego to raczej nie ?

Na filmie słabo widać te wibracje . Nie zwracać uwagi na gimbala bo jest on popsuty . Wraz z kamerą są tylko obciążeniem . Dodam jeszcze że im większe obciążenie ( dokładany ciężar ) tym te wibracje są większe . Tutaj było 200g . Ale z wagą stockowego wyposażenia 80g dzieje się to samo .
https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=-pPaMzepkRk
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Problem z kopterem

Post autor: Adrián »

Link u mnie nie działa.
Po co węglowe śmigła?
Im dokładasz większy ciężar, tym się zwiększają, to zdemontuj zbędny balast gimbal i kamerę i wtedy spr.

Ale pierwsze zdanie i tak jest prawdziwe. Masz dziwną przypadłość, chciałbyś kupić tanio i mieć tak jak w dji.
Przecież to te " same podzespoły i musi tak samo latać " :-)
Nie wiem skąd Ci się to bierze, ale tak "oszczędzając" dawno już straciłeś więcej niż kupując raz a dobrze.

Nie zaliczasz się do powiedzenia o nowych, że kupuje się dwa razy, raz tanio, dwa dobrze.
Wyciągnij wnioski.
Bo kupujesz takie egzotyki, że później nic dziwnego, że nikt nie pomaga, jak na oczy nawet tego nie widział.
Nie wszystko jest takie same, chociaż podobnie wygląda i na papierze tak samo ma działać.
Papier przyjmie wszystko.
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Problem z kopterem

Post autor: skazi »

Pamiętam jak szukałeś koptera i nawet ktoś ci odradzał w tamtym temacie żebyś nie kupował tego wynalazku, ale byłeś oczywiście uparty i go kupiłeś. Teraz masz pretensje do ludzi że nie chcą pomóc, mimo że pewnie jako jedyny na forum masz to urządzenie.
Jest rcgroups może tam ktoś ma tego koptera.
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Problem z kopterem

Post autor: rika2017 »

Tak to on, w innych tematach pisał ohhy ahhy zero problemów. Kamera też chyba działała, więc coś musiało pójść... Może na fb są jacyś zwolennicy tego wynalazku.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Problem z kopterem

Post autor: hornet2 »

skazi pisze:Pamiętam jak szukałeś koptera i nawet ktoś ci odradzał w tamtym temacie żebyś nie kupował tego wynalazku, ale byłeś oczywiście uparty i go kupiłeś. Teraz masz pretensje do ludzi że nie chcą pomóc, mimo że pewnie jako jedyny na forum masz to urządzenie.
Jest rcgroups może tam ktoś ma tego koptera.
Do nikogo o nic nie mam pretensji . Proszę tylko o pomoc .
Rika 2017 pisze:Tak to on, w innych tematach pisał ohhy ahhy zero problemów. Kamera też chyba działała, więc coś musiało pójść... Może na fb są jacyś zwolennicy tego wynalazku.
Gdyby coś takiego przydarzyło mi się Phantomie to wtedy byście mi pomogli ? Czy rzeczywiście Phantomy nigdy się nie psują ? Jak już napisałem na wstępie nie prosiłem o ocenę trafności mego zakupu . Wszystko w tym kopterze działa dobrze oprócz tej jednej rzeczy .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Problem z kopterem

Post autor: skazi »

hornet2 pisze: Gdyby coś takiego przydarzyło mi się Phantomie to wtedy byście mi pomogli ? Czy rzeczywiście Phantomy nigdy się nie psują ? Jak już napisałem na wstępie nie prosiłem o ocenę trafności mego zakupu . Wszystko w tym kopterze działa dobrze oprócz tej jednej rzeczy .
Oczywiście że się czasem psują, zepsuć może się każde urządzenie, ale o wiele łatwiej znalazłbyś pomoc gdyby zepsuł ci się sprzęt który jest bardzo popularny niż taki którego nikt nie ma.
Tak jak Adrian napisał filmik nie działa, bo dałeś nieprawidłowy link, to też nie pomaga w ocenie problemu.
Lucfindal
Posty: 269
Rejestracja: środa 20 sie 2014, 23:06
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: Problem z kopterem

Post autor: Lucfindal »

Link działa, https://www.youtube.com/watch?v=-pPaMzepkRk
Co do wynalazku to wymieniłeś silniki i jest tak samo. Zrób jak Tobie radzono i wpierw zdejmij zbędny blast - gimbal i co tam jeszcze się da, i wtedy sprawdź czy jest inaczej.
Porównujesz do markowych sprzętów, ale do DJI to szczerze nie wypada. A jak koniecznie chcesz to powiedz czy da się ten wynalazek ustawić PIDami ?
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Problem z kopterem

Post autor: Tanner »

A to nie tak ze podwozie jest zbyt gibkie i zaczyna oscylować i kopter swoimi pidami nie jest w stanie tego wygasić? spróbuj wywalić na próbę całe to podwozie i kamerę. Jak będzie ok to wróć z kamerą/gimbalem ale bez podwozia (możesz wystartować z wiadra), jak będzie ok to już będzie więcej wiadomo.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Problem z kopterem

Post autor: hornet2 »

W każdym bądź razie 220g tak jak chciałem nie uciągnie . Tzn. uciągnie ale pojawiają się problemy . Jakaś leciutka kamerka o wadze 40g do tego uchwyt antywibracyjny o takiej samej wadze . I tyle . Ale nie o to mi chodziło . Co oprócz Phantoma by bez problemu uniosło te 220g ? Było by super gdyby była możliwość sterowania gimbalem i kamerą z apki .

Co do podwozia . Było zakładane inne sztywniejsze i to samo się dzieje .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Lucfindal
Posty: 269
Rejestracja: środa 20 sie 2014, 23:06
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: Problem z kopterem

Post autor: Lucfindal »

Pierw dobrze by było, gdybyś określił potrzeby, które kopter ma spełnić, a później zderzyć to z rzeczywistością.
Wiele modeli to uciągnie, a z pewnością każdy z odpowiednią nadwyżką mocy ;) Autorski projekt mile widziany na modelarskim forum.

EDIT:
Chcesz model z GPS, do tego gimbal 3 osiowy do sportowej kamerki to najlepiej kupić markowego gotowca, a nie tanią chińszczyznę.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Problem z kopterem

Post autor: hornet2 »

Mam gimbala Walkera G2D , kamerę Walkera iLook + i gogle Eachine EV800 . Waga kamery i gimbala 220g . Aosenma się nie sprawdziła . Silniki bezszczotkowe ale za mały by to bez problemu unieść . Dobrze by było mieć też możliwość sterowania pochyleniem kamery i jej odpalania z pozycji apki . Patrzyłem na to https://www.banggood.com/UPair-UP-Air-F ... 95265.html Ale do tego koptera da się zamontować tylko stockowego gimbala i kamerę . Jest jeszcze Cheerson CX 20 i Bayangtoys X16 albo X21 . Nie wiem co jeszcze ?
Ostatnio zmieniony piątek 04 maja 2018, 11:43 przez hornet2, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Lucfindal
Posty: 269
Rejestracja: środa 20 sie 2014, 23:06
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: Problem z kopterem

Post autor: Lucfindal »

Tak na szybko patrząc to ta Aosenma nie miała prawa się sprawdzić. Już sam opis produktu na BG jest skandaliczny - brak rozmiaru śmigła, tak samo przy zapasowych nie ma podanego najistotniejszego parametru jeżeli chodzi o śmigło. Do tego zasilanie modelu to tylko 7.4v.
Na Twoim miejscu mając parcie na filmowanie z powietrza z kontrolą widoku, celowałbym w używanego phantoma II/III. Albo lepiej nowego, skoro nie szkoda było Tobie wydać ponad 700zł na tego chińczyka :/
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Problem z kopterem

Post autor: Tanner »

Na silnikach 2216 i smigłach 10" (phantom ma 9" z tego co widzę) jesteś w stanie mieć lekko ponad 4kg ciągu. Jakbyś zmieścił się całym kopterem w okolicach 1/3 z tego to latałoby naprawdę fajnie. Kiedyś przez chwilę myślałem o obudowie phantoma i takiej zabawie.

Czy w swoim kopterze mozesz wymienic same ESC i silniki? FC z akcesoriami zostałby ten sam więc funkcjonalność by pozostała. Czy da się regulować pidy? Z drugiej strony, skoro iNav ostatnio taki rozwinięty, to może warto zacząć po prostu od zera, z samej obudowy.
Awatar użytkownika
Lady-Drone
Posty: 71
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2016, 23:30
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z kopterem

Post autor: Lady-Drone »

Kod: Zaznacz cały

 Co oprócz Phantoma by bez problemu uniosło te 220g ? 
Z tych tanich to nawet Cheerson CX20/Quanum nowa bez problemu unosi więcej. Testowałam Quanum Nova ( nie PRO) z G2D, SJ5000+, FPV TS832 i wszytko dobrze było na śmiglach węglowych od P2.
Kup sobie używkę za ok 500 zł i nie kombinuj z tym wynalazkiem.
Lucfindal
Posty: 269
Rejestracja: środa 20 sie 2014, 23:06
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: Problem z kopterem

Post autor: Lucfindal »

@Tanner ja bym tego nie ruszał tylko sprzedał tak jak jest nieruszone i kupił coś poważniejszego, bo przy tym zasilaniu i bezimiennym FC to jest zabawka.
ODPOWIEDZ