Ustawianie silników centralnie w pionie

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
czeczenflo
Posty: 43
Rejestracja: sobota 31 paź 2015, 10:03
Lokalizacja: Łódź/Brzeziny

Ustawianie silników centralnie w pionie

Post autor: czeczenflo »

Witam panowie serdecznie, może macie jakąś radę jak ustawić prawidłowo silniki w pion, nie moge dokłanie poustawiać. Wcześniej ustawiałem za pomocą poziomicy niestety, nie do końca ten pomysł udaje się być trafiony. Może macie jakieś tajne sposoby ? Pozdrawiam :)
Węgiel X4 Naza V2 -> Custom Tarot 650 -> Hexa u7 (in progress)
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Ustawianie silników centralnie w pionie

Post autor: Tanner »

A dlaczego jest nie trafiony, w czym jest problem, że obstawiasz krzywy montaż silników? Ja ustawiałem zawsze na oko, z założonymi śmigłami, i ustawionymi tak, że prawie się stykają no i widać po nich czy jest prosto czy nie, tyle wystarczyło.
Awatar użytkownika
czeczenflo
Posty: 43
Rejestracja: sobota 31 paź 2015, 10:03
Lokalizacja: Łódź/Brzeziny

Re: Ustawianie silników centralnie w pionie

Post autor: czeczenflo »

Zawsze odchlenie mam rzędu 0,5 stopnia ale to raczej nie ma wpływu na bujanie modelem. Próbuję się zaczepić wszystkiego co możliwe bo przy lekkim wietrze bardzo giba się moje quadro. Nie wiem czy problem tkwi w śmigłach 17 calowych czy raczej po stronie kontrolera, no pomysłów brak :(
Węgiel X4 Naza V2 -> Custom Tarot 650 -> Hexa u7 (in progress)
credens
Posty: 109
Rejestracja: niedziela 07 gru 2014, 19:59
Lokalizacja: Zambrów

Re: Ustawianie silników centralnie w pionie

Post autor: credens »

Sciągnij na telefon poziomice, najpierd ustaw całego koptera w poziomie przy pomocy telefonu, a później każda półkę pod silnik z osobna.
Awatar użytkownika
czeczenflo
Posty: 43
Rejestracja: sobota 31 paź 2015, 10:03
Lokalizacja: Łódź/Brzeziny

Re: Ustawianie silników centralnie w pionie

Post autor: czeczenflo »

Obmyślilem nowy lepszy sposób na ustawianie silników, i ich łoż w centralnym położeniu. Bierzemy płaskownik ja wziąłem duraluminiowy, i wiercimy otwory pod mocowania śmigieł, jeśli mamy już wszystko gotowe to zakładamy nasz płaskownik na szeregowo umieszczone silniki, tj w moim quadro motor 1 i 4 i skręcamy to wszystko do kupy, po dokreceniu śrub mocujących loża do rurek mamy pewność ze silniki są ustawione równiutko :) takie drobne przemyślenia majówkowe. Pozdrawiam :)
Węgiel X4 Naza V2 -> Custom Tarot 650 -> Hexa u7 (in progress)
ODPOWIEDZ