początki FPV

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

grryf
Posty: 122
Rejestracja: wtorek 25 kwie 2017, 18:53
Lokalizacja: Białystok

Re: początki FPV

Post autor: grryf »

automaciek pisze:
grryf pisze:Nanies cyny na grot i wtedy przyloz do fabrycznej cyny.
Cynę nanosimy bezpośrednio na lutowane miejsce, jednocześnie je grzejąc grotem lutownicy. Nakładanie cyny na grot powoduje odparowanie topnika, czego efektem "zimne luty".
Z wyjatkiem jak napisał fabrycznego lutu ktory nie chce sie topic. Aby szybciej puścił, to trzeba nanieść trochę cyny na grot. Praktyka.
PUDA D240 4S + OmniNXT F7 + Tekko32 35A + F40 III 2400KV
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: początki FPV

Post autor: Verid »

Fakt - cyna RoHS jest wredna do stopienia i delikatna zachęta w postaci domieszki Cynel'a na końcówce grota potrafi zdziałać cuda.
Ten wredny...
bimki
Posty: 63
Rejestracja: czwartek 29 mar 2018, 07:41
Lokalizacja: Lubliniec

Re: początki FPV

Post autor: bimki »

ok, zamówiłem sprzęt i poczekam 1-2 dni, bo tą moją lutownicą widzę, że mógłbym wszystko popsuć.
Przelutuję tam inny silnik i będę wiedział o co chodzi.

pozdr
Lech55
Posty: 223
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 18:30

Re: początki FPV

Post autor: Lech55 »

bimki pisze: bo tą moją lutownicą widzę, że mógłbym wszystko popsuć.
Do pistoletowej trzeba robić odpowiednie groty i można wszystko lutować.
Awatar użytkownika
automaciek
Posty: 1035
Rejestracja: wtorek 16 paź 2012, 08:03
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Re: początki FPV

Post autor: automaciek »

grryf pisze:
automaciek pisze:
grryf pisze:Nanies cyny na grot i wtedy przyloz do fabrycznej cyny.
Cynę nanosimy bezpośrednio na lutowane miejsce, jednocześnie je grzejąc grotem lutownicy. Nakładanie cyny na grot powoduje odparowanie topnika, czego efektem "zimne luty".
Z wyjatkiem jak napisał fabrycznego lutu ktory nie chce sie topic. Aby szybciej puścił, to trzeba nanieść trochę cyny na grot. Praktyka.
No praktyki to sobie nie odbiorę, ale widziałem niejednego "fachowca" który przytykał grot do cyny z topnikiem, a nastepnie przenosił spoiwo na lutowany element. I dziwił się że mu nie idzie. Stąd mój komentarz, cynę z topnikiem podaję zawsze na lutowane miejsce, przytykam grot do lutowanego miejsca, wtedy odrobinka cyny na grot, reszta w spoinę. Co do ROHS czyli cyny nisko, lub bezołowiowej to zawsze przed rozlutem (odsysacz lub linka) poprawiam LC60.
Zapraszam na: http://automaciek.webhop.net oraz na miniblog modelarza: http://automaciek1.esy.es/
Nowy członek rodziny : PENTAX K-S2 https://www.flickr.com/photos/141377769@N08/
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: początki FPV

Post autor: Verid »

automaciek pisze:Co do ROHS czyli cyny nisko, lub bezołowiowej to zawsze przed rozlutem (odsysacz lub linka) poprawiam LC60.
...a tego patentu nie próbowałem, muszę obczaić. Co do reszty - myślę że mieszają się tu 2 rzeczy. Lutowanie - które powinno prawidłowo przebiegać jak opisał automaciek, i rozlutowywanie które z powodu RoHS'a czasem "nie idzie" i wtedy patent z "cynelem" na grocie, może i nie tak fachowy jak LC60 ale daje radę. Oczywiście aby sztuce stało się zadość, po takim manewrze pole lutownicze winno być oczyszczone i ponowne wlutowanie elementu winno przebiegać wedle schematu automaćka.
Ten wredny...
grryf
Posty: 122
Rejestracja: wtorek 25 kwie 2017, 18:53
Lokalizacja: Białystok

Re: początki FPV

Post autor: grryf »

Zgadza się koledzy.
bimki
Posty: 63
Rejestracja: czwartek 29 mar 2018, 07:41
Lokalizacja: Lubliniec

Re: początki FPV

Post autor: bimki »

no Panowie, ten patent z Cynelem na grocie działa - przelutowałem inny silnik i śmiga jak złoto.
Więc najprawdopodobniej uszkodzeniu uległ silniczek...

no trudno, znowu jestem 3 tygodnie w plecy - chyba, że da się je kupić gdzies w Polsce... poszukam (1104 6000KV)

Edytuj posty!

Zamówiłem 2 nowe na BG - więc czekam :)

Rozebrałem silniczek (zdjąłem zawleczkę i podniosłem obudowę) - nic tam wizualnie nie widać przepalonego/brudnego. Ciekawe co mogło mu się stać, bo kret był ale taki z wysokości 1metra tylko. To wystarczy? Te silniki takie czułe?
Lucfindal
Posty: 269
Rejestracja: środa 20 sie 2014, 23:06
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: początki FPV

Post autor: Lucfindal »

Jak masz zapasowy regulator to sprawdź, a nuż zadziała ;)
bimki
Posty: 63
Rejestracja: czwartek 29 mar 2018, 07:41
Lokalizacja: Lubliniec

Re: początki FPV

Post autor: bimki »

wczoraj zamieniłem 2 silniki miejscami i ten jeden nie działał w obu miejscach....
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: początki FPV

Post autor: Adrián »

Pewnie któryś zwój się uszkodził. Można to przewinąć, ale jednego nie ma sensu. Taniej jest kupić nowy.
Najlepiej byłoby przewinąć cały komplet, a to już duży wydatek, ok 25-30zł za sztukę, jak nie robisz tego samemu.
bimki
Posty: 63
Rejestracja: czwartek 29 mar 2018, 07:41
Lokalizacja: Lubliniec

Re: początki FPV

Post autor: bimki »

przyszedł silniczek z BG, założyłem i śmiga. Jutro będę dalej kretował. Może odpalę w końcu okulary (kupiłem 800D), bo na razie latałem bez nich.

Btw - czy używacie jakiś małych mikro pv do latania po domu? Jest coś z takiej półki godnego polecenia?

W międzyczasie kupiłem jeszcze w niezłym stanie phantoma 3 pro, ale nie wiem czy go nie sprzedam bo od 2 tygodni głównie leży i chyba mnie takie coś nie kręci :)

Edytuj posty!

heh, pojawił się problem.
5 minut latania i padł kolejny silnik - w ten sam sposób.
Teraz już się przyjrzałem - nie było żadnego kreta, zwykły upadek z 2m na trawę.

Działo się to na baterii 3s gdy już prawie się kończyła (550tka).
Mam jeszcze jeden zapasowy, ale chciałem zapytać czy problemem może być to, ze używam 3s?

Na https://www.gearbest.com/brushless-fpv- ... 19082.html jest napisane, że "Power supply: 2 - 3S LiPo" - ale może dają tam słabe silniki i one się palą gdy używam 3s?
skazi
Posty: 1430
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: początki FPV

Post autor: skazi »

Widziałem kilka recenzji tego sprzętu i ludzie bez problemów latali nim na 3s. Jak wylatałeś lipo silniki były jakieś mocno gorące czy raczej nie?
bimki
Posty: 63
Rejestracja: czwartek 29 mar 2018, 07:41
Lokalizacja: Lubliniec

Re: początki FPV

Post autor: bimki »

silniki nie były gorące - ale bardzo gorąca płytka z kamery - wręcz parzy krótko po podpięciu baterii.

Lipo używam Gaoneng GNB 11.1 V 550 mAh 80/160C 3 S , oraz analogiczne tylko 2s 7.4V
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: początki FPV

Post autor: Adrián »

Płytka kamery?
Nadajnik?
Ile ma mW?
Jeśli więcej niż 25, to nic dziwnego.

Jeśli kamera, to może jednak powinno być 2s? Sprawdź czy jest bec po drodze do kamery i jakie dostaje V sama kamera.
ODPOWIEDZ