Hubsan- pomocy

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Fajny717
Posty: 249
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 15:02

Re: Hubsan- pomocy

Post autor: Fajny717 »

Jaron pisze:
Fajny717 pisze:Weź Poprostu włącz samą aparaturę i wstaw jeszcze jedno zdjęcie na wyłączonym dronie.
Przy włączonej aparaturze(tylko) na wyświetlaczu widać to co na pierwszej fotce, tam tylko słabo widać naładowanie baterii po prawej stronie, po za tym jest tylko to co na dole, reszta nie swieci i nie pokazuje
Czyli jest cacy bo na 100% już wiemy że nadajnik odbiornik jest sprawny. Bo gdyby nie znikało to po lewej to telemetria nie szłaby razem z obrazem.

Teraz musisz szukać uszkodzenia w przerwie pomiędzy OSD a kamerą. Musisz rozebrać drona. I tam gdzie jest płytka kamery sprawdź czy jest wpięta po pierwsze. Zrób zdjęcia w dużej rozdzielczości jak rozkrecisz.

Miałem raz taki przypadek w mini OSD dji od nazy że uwalony był układ o nazwie max**** tyle że u mnie obraz był nie było telemetrii.
Jaron
Posty: 29
Rejestracja: piątek 16 mar 2018, 21:16
Lokalizacja: Łódź

Re: Hubsan- pomocy

Post autor: Jaron »

Fajny717 pisze:
Jaron pisze:
Fajny717 pisze:Weź Poprostu włącz samą aparaturę i wstaw jeszcze jedno zdjęcie na wyłączonym dronie.
Przy włączonej aparaturze(tylko) na wyświetlaczu widać to co na pierwszej fotce, tam tylko słabo widać naładowanie baterii po prawej stronie, po za tym jest tylko to co na dole, reszta nie swieci i nie pokazuje
Czyli jest cacy bo na 100% już wiemy że nadajnik odbiornik jest sprawny. Bo gdyby nie znikało to po lewej to telemetria nie szłaby razem z obrazem.

Teraz musisz szukać uszkodzenia w przerwie pomiędzy OSD a kamerą. Musisz rozebrać drona. I tam gdzie jest płytka kamery sprawdź czy jest wpięta po pierwsze. Zrób zdjęcia w dużej rozdzielczości jak rozkrecisz.

Miałem raz taki przypadek w mini OSD dji od nazy że uwalony był układ o nazwie max**** tyle że u mnie obraz był nie było telemetrii.
OK, ale jeszcze raz, jeśli załaczam aparaturę jest jak na 1 fotce, przechodzi przez 2 i po kalibracji fotka 3, ale gdy rozłaczę drona, to obraz pozostaje taki jak na fotce nr 3, czy tak ma być ???
Fajny717
Posty: 249
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 15:02

Re: Hubsan- pomocy

Post autor: Fajny717 »

Raczej nie będzie tak jak na zdjęciu nr 3 bo tam pokazuje Ci napięcie drona. Chyba że jest bluescrean i zapamiętuje ostatni obraz do ponownego pojawienia się sygnału. A po dłuższym czasie nic się nie zmienia? Np pisze no signal
Jaron
Posty: 29
Rejestracja: piątek 16 mar 2018, 21:16
Lokalizacja: Łódź

Re: Hubsan- pomocy

Post autor: Jaron »

Zaraz sprawdzę
Nie znika i nic się nie zmienia, jeśli dron jest włączony zmieniają się cyferki po lewej na górze, po ponownym podłączeniu drona, napięcie i pozostale 2 pozycje R i P żerują się na moment a później rozpoczyna się start jak przy pierwszym podłączeniu, czyli sygnalizowalem, kalibracja
Fajny717
Posty: 249
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 15:02

Re: Hubsan- pomocy

Post autor: Fajny717 »

Czyli telemetria idzie osobnym sygnałem skoro nic się nie pojawia i nie znika tylko zmienia swoje cyfry.
Przez neta z tego co widzę nie wiele da się pomóc..
Jaron
Posty: 29
Rejestracja: piątek 16 mar 2018, 21:16
Lokalizacja: Łódź

Re: Hubsan- pomocy

Post autor: Jaron »

Więc co mam zrobić?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Hubsan- pomocy

Post autor: Adrián »

Reklamować.

Dlaczego z tego nie korzystasz?
Fajny717
Posty: 249
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 15:02

Re: Hubsan- pomocy

Post autor: Fajny717 »

Albo szukaj innego serwisu. Bo żeby coś samemu zrobić trzeba mieć trochę pojęcia o elektronice. Ciężko co kolwiek zrobić jak my tu piszemy o podstawach.
Jaron
Posty: 29
Rejestracja: piątek 16 mar 2018, 21:16
Lokalizacja: Łódź

Re: Hubsan- pomocy

Post autor: Jaron »

Adrián pisze:Reklamować.

Dlaczego z tego nie korzystasz?
Będę reklamował, ale to potrwa, myślałem, że uda się temat załatwić bez i szybko
Fajny717
Posty: 249
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 15:02

Re: Hubsan- pomocy

Post autor: Fajny717 »

A kto uzna gwarancję jeśli coś w środku poknocisz? My tu nie mamy przed oczyma tego drona nie mamy nawet pojęcia co jest w środku bo jak?
Jaron
Posty: 29
Rejestracja: piątek 16 mar 2018, 21:16
Lokalizacja: Łódź

Re: Hubsan- pomocy

Post autor: Jaron »

Fajny717 pisze:A kto uzna gwarancję jeśli coś w środku poknocisz? My tu nie mamy przed oczyma tego drona nie mamy nawet pojęcia co jest w środku bo jak?
Dlatego nawet go nie rozkręcam bez pewności co może być uszkodzone, poczekam na info z Chin
Fajny717
Posty: 249
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 15:02

Re: Hubsan- pomocy

Post autor: Fajny717 »

Bez rozkrecania to napewno znajdziesz usterkę. Powodzenia.
Jaron
Posty: 29
Rejestracja: piątek 16 mar 2018, 21:16
Lokalizacja: Łódź

Re: Hubsan- pomocy

Post autor: Jaron »

Fajny717 pisze:Bez rozkrecania to napewno znajdziesz usterkę. Powodzenia.
To już nie wiem, mówisz, że jak rozkrece i popierdziele to nie uznają gwarancji, teraz że trzeba rozkręcić
Fajny717
Posty: 249
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 15:02

Re: Hubsan- pomocy

Post autor: Fajny717 »

Nie rozumiesz mnie wcale. Żeby cokolwiek naprawić trzeba ingerować we wnętrze urządzenia .. Ale jeśli jest gwarancja nie tyka się tego wcale. Reklamuje czekasz na naprawę. Jeśli nie naprawą albo odmówią wtedy dopiero się coś robi.
Jaron
Posty: 29
Rejestracja: piątek 16 mar 2018, 21:16
Lokalizacja: Łódź

Re: Hubsan- pomocy

Post autor: Jaron »

Fajny717 pisze:Nie rozumiesz mnie wcale. Żeby cokolwiek naprawić trzeba ingerować we wnętrze urządzenia .. Ale jeśli jest gwarancja nie tyka się tego wcale. Reklamuje czekasz na naprawę. Jeśli nie naprawą albo odmówią wtedy dopiero się coś robi.
Dokładnie tak chcę zrobić
ODPOWIEDZ