DJI Phantom se problem

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

raf7677
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 29 wrz 2016, 22:02
Lokalizacja: Polska

DJI Phantom se problem

Post autor: raf7677 »

Witajcie nazywam się Rafał
Mam problem z phantom 3 se kiedy latam w normalnym trybie wszystko jest ok lecz kiedy przełączę na specjalne funkcje typu orbitowanie podążanie za obiektem dron traci zasięg juz po kilku sekundach i nie zależny to od odległości ani od tego czy faktycznie światło anteny jest zasłonięte np przez budynek co ciekawe tyczy się to tylko transmisji obrazu , zasięg sterowanie jest ok :) w tej chwili chcąc oblecieć do okola np kościół muszę ustawić pozycje uruchomić tryb i po prostu ignorować return to home. Zastanawiam się nad zakupem zestawu anten z ailiexpresa ale nie jestem pewien czy to coś da bo jak wiadomo anteny sa liczone pod długość fali a dodatkowo te zestawy ją kierunkowe co pogarsza sterownie za sobą :) Ten model se to nie jest mój pierwszy dorn latałem poprzednio modelem 2 i nigdy nie miałem problemu z zasięgiem i tu moje pytanie co o tym myślicie ?
Fajny717
Posty: 249
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 15:02

Re: DJI Phantom se problem

Post autor: Fajny717 »

Ten dron ma ograniczony zasięg do 500m według FC. Nie wiem czy uda się coś więcej uzyskać. Jest to praktycznie to samo co w wersji standard tylko zostały dołożone czujniki vps. Nadal nie ma systemu lightbridge. W wersji P3P stosowałem nakładki na antenki to znacznie poprawiały zasięg. Co do modyfikacji anten to szkoda czasu i pieniędzy. Lepiej zainwestować w wersję pro która 2,5km bez problemu osiąga bez żadnych antenek.
raf7677
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 29 wrz 2016, 22:02
Lokalizacja: Polska

Re: DJI Phantom se problem

Post autor: raf7677 »

Problem udało się rozwiązać wymieniając android na iogryzek dron przestał gubić zasięg :)
ODPOWIEDZ