Jakie gogle kupic

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Jakie gogle ?

Post autor: Adrián »

Radauskas pisze:Czyli kolejny temat "nie do przejścia" :)
Wszystko jest do przejścia.
Nie ma jednych gogli, które pasują wszystkim. To jak z butami.

W stolicy, jest sporo osób, które latają fpv. Umów się na spotkanie, podjedź na miejscówkę i poproś o przymierzenie. Jak tak bardzo Ci się śpieszy.
modevil
Posty: 111
Rejestracja: piątek 31 paź 2014, 09:43
Lokalizacja: Szwecja

Re: Jakie gogle ?

Post autor: modevil »

Przymiarka jest ważna jeśli chcesz gogle w stylu Fatshark, Skyzone, stare Headplay, etc. Z zakupem w ciemno jesteś raczej bezpieczny jeśli nie nosisz okularów i podobają Ci się Headplay HD. IPD nie namiesza, co najwyżej spory obraz na początku będzie przytłaczał, no i niestety kiepski ten obraz przy naszej ułomnej transmisji video (ale to nie wina gogli).

A jak się nie spodobają to odsprzedasz po kosztach.
Radauskas
Posty: 209
Rejestracja: czwartek 26 lis 2015, 00:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie gogle ?

Post autor: Radauskas »

Czyli głównie chodzi o samo "przypasowanie"? A są jakieś róznice w parametrach ? Okulary optyczne niestety noszę.
Klon Symy 5 ( wiele razy na drzewach wieszanej ), IRIS+
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Jakie gogle ?

Post autor: Adrián »

Radauskas pisze:A są jakieś róznice w parametrach ?
Oczywiście, że są. Pod specyfikacją każdych z gogli. Jak już będziesz miał 2-3 typy, szukasz testów i decydujesz co kupić.
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakie gogle ?

Post autor: maxxxior »

witam
też rozważam zakup goggli fatshark... najbardziej spodobały mi się FS attitude SD V2 bo mają wszystko wbudowane i regulowany rozstaw źrenic... ale gdzieś tu na forum przeczytałem że są niewygodne... może ktoś coś napisać o tych gogglach? niestety w okolicy nie mogę nikogo znaleźć żeby przymierzyć goggle...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Jakie gogle ?

Post autor: Rurek »

maxxxior pisze:ale gdzieś tu na forum przeczytałem że są niewygodne... może ktoś coś napisać o tych gogglach?
Dla jednych niewygodne, dla innych najlepsze na świecie. Bez przymiarki się nie obejdzie, żadne opisy nie pomogą.
Był taki wpis na ostatnio forum, nie pamiętam kto :-/ - był zachwycony opisami, kupił i... po tygodniu wystawił na sprzedaż bo kompletnie mu nie leżały.
Zawsze o tym wspominamy (nawet w tym wątku) że gogle to najbardziej indywidualna, uzależniona od fizjonomii zabawka z naszego całego FPV - dokładnie jak z butami - trzeba przymierzyć.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie gogle ?

Post autor: NeXuS »

Mam FS attitude V2. Rozczarowały mnie jakością optyki (mają chyba soczewki plastikowe i to jest zapewne przyczyną). Środek obrazu OK, ale im bardziej ku krawędzi tym większa aberracja chromatyczna. Np. białe znaki OSD wyświetlane na środku są białe i ostre, na brzegu kolory składowe z białego rozłażą się na boki pełną tęczą, przez co znaki są nieostre. Ciężko czasem odczytać wartości na granicy ekranu, więc wypadałoby poprzesuwać informacje bardziej do środka, co znowu zasłania widok. Ale latam na nich, bo mam.
Awatar użytkownika
jervon
Posty: 452
Rejestracja: wtorek 23 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakie gogle ?

Post autor: jervon »

Attituty maja plastikową optykę. Nawet hd v2 mają szklano-plastikową - cokolwiek to znaczy :)

Maxxior przymierałeś dom v3, które miałem. Dla mnie IPD było za wąskie, dla Ciebie za szerokie. Attitude mają dokładnie taką samą regulacje 59mm - 69mm.

Co do kupna, należy pamiętać, że można zamówić w sklepie krajowym i w ciągu 14 dni zwrócić. Nie ma więc sensu kupować w ciemno.
Awatar użytkownika
marek0101
Posty: 40
Rejestracja: piątek 30 sty 2015, 21:44
Lokalizacja: Więcbork, Valence FR.

Re: Jakie gogle ?

Post autor: marek0101 »

A teraz ja mam konkretne pytanie do tych którzy mieli nie jedne gogle fpv. Mam obecnie gogole "na polski niebie " 4,5cal , Szczerze nie jestem zadowolony z nich, ten kubeł mi uciska na nos i zamierzam je zmienić na ten sezon.
Wybór padł na dwa modele
1 Fat Shark Dominator HD V2 FPV
2 Skyzone Sky02 V3 3D FPV
Chcę mieć małe gogle z dobrymi parametrami na ten sezon i nie ukrywam ze zależy mi na dużym dobrym obrazie w goglach.
Czy ktoś jest lepiej w temacie zorientowany? Nie wydaje mi się duża różnica w rozdzielczości na korzyść fatshark?
Które ??
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Jakie gogle ?

Post autor: Adrián »

marek0101 pisze:ten kubeł mi uciska na nos i zamierzam je zmienić na ten sezon.
Jak monitor odpowiada, fresnel, to nie lepiej zmodyfikować? To trochę jak quanum, tylko trochę trudniej się wycina odpowiedni kształt.

Jak duży, to raczej nie fatshark, tylko headplay. Tylko to jeszcze większy "kubeł" .
Wreszcie miałem okazje polatac hd v2, dla mnie już wystarczająco duży. Chociaż po przyzwyczajeniu się do quanum v1/v2, trzeba było się chwile przestawić.
Skyzone, jeszcze nie miałem okazji przetestować.
Z tego co pamiętam, to Kamil miał skyzone, tylko nie 3d.

Byłem nastawiony na hdv2, ale dla mnie trochę za dużo kosztują, do swoich możliwości. Chociaż byłem nastawiony na zakup.

Bardziej nastawiał bym się do headplay, chociaż chciałem odejść od kubła.. Ale cenowo wypadają dla mnie dużo korzystniej.
Ostatnio zmieniony sobota 19 mar 2016, 15:26 przez Adrián, łącznie zmieniany 1 raz.
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakie gogle ?

Post autor: maxxxior »

ja mam od kilku dni te: http://www.banggood.com/Skyzone-SKY02-V ... 03542.html i jestem zadowolony. Obraz w miarę duży
Awatar użytkownika
jervon
Posty: 452
Rejestracja: wtorek 23 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakie gogle ?

Post autor: jervon »

Skyzone ma Maxxior, dziś je przymierzałem. Obraz jak w dominator v3. Tak więc większy obraz jest w hd v2. A największy oczywiście w headplay hd i ten kubeł jest bardzo wygodny i lekki.
Awatar użytkownika
marek0101
Posty: 40
Rejestracja: piątek 30 sty 2015, 21:44
Lokalizacja: Więcbork, Valence FR.

Re: Jakie gogle ?

Post autor: marek0101 »

Mam też problem z tym że mam dość duży nos :) Nie nie chcę żadnych kubłów. W tych co mam testowałem fresnela miał wadę fabryczną i soczewki też nie mogłem ich ustawić pod siebie może dlatego że były plastikowe a wzrok mam wręcz wzorowy. Gdybym pokombinował z soczewkami szklanymi, dorobił trzeci pasek wzdłuż głowy to bym polatał na nich. Ale zamierzam kupic coś mniejszego jak te w/w gogle.
Chodzi mi tu o jakośc wykonania i jakość obrazu. A i tak latam na 1,2GhZ.
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakie gogle ?

Post autor: maxxxior »

jak masz duży nos, to raczej nie skyzone... bo mi najbardziej właśnie na nosie nie leżą... ale jakąś gąbeczke sobie chyba przykleje...
Awatar użytkownika
marek0101
Posty: 40
Rejestracja: piątek 30 sty 2015, 21:44
Lokalizacja: Więcbork, Valence FR.

Re: Jakie gogle ?

Post autor: marek0101 »

Z tego co czytam ton chyba wybiorę Fat shark HD V2
ODPOWIEDZ