Jakie gogle kupic

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

xedo
Posty: 43
Rejestracja: sobota 16 lut 2013, 15:10
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Re: Jakie gogle ?

Post autor: xedo »

wendry pisze:po lekturze odpuszczam te gogle szukam lepszych
+bardo dobre wykonanie
- bardzo małe FOV jak by się siedziało w kinie wiec odradzam
http://happyvr.pl/recenzje/recenzja-gogle-vr-box/


Mikun
powiedz gogle shinecone te które maja większy FOV to są te:
http://pl.aliexpress.com/item/VR-Shinec ... .15.Kje6hC

EDIT

wiec szperałem czytałem i na dzień dzisiejszy najlepszy chińczyk to VR FIIT
Obrazek

kupiłem tu
http://pl.aliexpress.com/item/Moke-Plas ... af5c91ca13

teraz szukam monitora 5-6 cali
1280x800 fpv
http://www.ebay.com/itm/5-6inch-TFT-LCD ... xyfS1RyobL ----- kurcze ale drogi 154$

znalazłem taki co siedzi w Headplay ale cali 7 LCD 7": N070ICG-LD1
http://www.ebay.com/itm/HDMI-VGA-AV-Aud ... 0991225889?

lub
1920x1080 dom/komp
Witam,
odkopię temat.
Czy jak się sprawdzają te gogle Fiit VR?
Jesteś zadowolony?

Pozdrawiam
Phantom 3 ADV, QAV250, TG 9XR+FrSky, HT8, HK 450GT PRO, FBL100, FF120, EasyStar II, Phoenix RC+ET6i
Radauskas
Posty: 209
Rejestracja: czwartek 26 lis 2015, 00:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie gogle ?

Post autor: Radauskas »

Jako założyciel watku pozwolę sobie zadac pytanie :) - po roku od otrzymania urodzinowego prezentu - gogli SkyZone wreszcie udało mi się zmotywować i zamontować nadajnik FPV do drona i wszystko podłaczyć. Lotów jeszcze nie było ale ale parę kroków z dronem w reku i goglach na oczach wykonałem. I teraz pytanie - czy to normalne, że obraz widoczny w goglach nie porusza się płynnie tylko troche skokowo?
Klon Symy 5 ( wiele razy na drzewach wieszanej ), IRIS+
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Jakie gogle ?

Post autor: Verid »

Nie. Jeżeli masz kopter w łapie i gogle na nosie to obraz powinien być 100% płynny i czysty. Z resztą przy analogu to zawsze powinien być płynny tylko wraz ze wzrostem odległości lub pojawianiem się zakłóceń zacznie śnieżyć. Klatkowanie i zacięcia to przy cyfrowych wynalazkach pokroju Phantoma. No chyba że masz coś wetknięte miedzy odbiornik a gogle typu nagrywajka ale to dalej jest błąd nagrywajka powinna generować co najwyżej opóźnienie a nie przeskoki.
Ten wredny...
Radauskas
Posty: 209
Rejestracja: czwartek 26 lis 2015, 00:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie gogle ?

Post autor: Radauskas »

Nic nie podłączałem do nadajnika oprócz zasilania i anteny. Nawet OSD jeszcze nie zainstalowane. Podłacze jeszcze kamerkę kablem pod jakiś monitorek bo nie wiadomo czy to kamerka tak poszarpuje, nadajnik czy coś w goglach..
Klon Symy 5 ( wiele razy na drzewach wieszanej ), IRIS+
Awatar użytkownika
Kamillos
Posty: 84
Rejestracja: wtorek 22 lis 2016, 21:28
Lokalizacja: Śląsk

Jakie gogle FPV?

Post autor: Kamillos »

Witam , stojąc przed wyborem odbioru wizji, monitor/gogle, całonocnym czytaniu co lepsze a co gorsze , bardziej na plus przemawiają do mnie dwa szkiełka na oczach ;)

Kieruję sie do was konkretnie z pomocą doboru modelu, tylko z rodziny fatshark.
Loty będą wykonywane większą platformą 2 m w stylu szybowca, oczywiście z OSD, loty będą spokojne i chciałbym mieć dobry i wyraźny podgląd wszystkiego.

Gdzie najkorzystniej zakupić nowy model ?
Czy może szukać czegoś używanego ?
Lepiej spróbować i pożałować
niż żałować, że się nie spróbowało.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Gogle fpv

Post autor: PiotrSz »

Jeśli będziesz latał widokowo i zwiedzał to pomyśl o Headplay HD. Latam teraz skrzydłem 2m i w Fatsharkach się trochę męczę. Na razie najdłuższe loty miałem po 20-25min i oczy mi się męczą... zaczynam coraz bardziej myśleć właśnie o czymś większym z pojedynczym ekranem, jak do racera Fatsharki są ok to do latania dłuższego już nie do końca ... ale to jest moje odczucie. Zanim kupisz konkretne gogle, spróbuj po przymierzać inne i wybierz coś co będzie dla Ciebie najlepsze...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Jakie gogle FPV?

Post autor: Adrián »

To bardzo subiektywne odczucia.
Znajdź kogoś w okolicy, gdzie będziesz mógł spróbować FS jak i kubłów.
Sam ocenisz co będzie najlepsze.
Latam w fs, ja się nie męczę. Najdłuższe loty bez lądowania 40min
Często zmieniam pakiet i latam dalej.

Nie wiem jaką masz kwotę, ale poniżej d v2 bym nie szukał.
parampampam
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 11 sty 2018, 00:21

Jakie gogle, duża głowa

Post autor: parampampam »

Hej,
w sumie wszystko co potrzebne do latania kupiłem poza goglami, i tu mam mały problem bo mam duży łeb tzn 60cm obwodu nad brwiami i 7cm z groszkiem pomiędzy środkiem źrenic, wady wzroku nie mam a przynajmniej o niej nie wiem :)
nauczony przygodami z kaskiem na motor i czapkami wolę się spytać ludzi co mają większe doświadczenie.
Budżet raczej nieduży ~500zł max(zakupy u chińczyków), na tą chwilę wybrałem ev800d, pewnie lepszych nie kupię w tych pieniądzach, biorę pod uwagę małe gogle za 1k+(fatshark etc) ale z dużą rezerwą wiadomo dlaczego.
Ktoś coś doradzi?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Jakie gogle, duża głowa

Post autor: Verid »

parampampam pisze:nauczony przygodami z kaskiem na motor i czapkami wolę się spytać ludzi co mają większe doświadczenie.
Podobnie jak z kaskami na motor i czepkami - mierzyć. Umówić się z kimś z okolicy, na zlot się kopnąć itp. Najpewniejsza metoda.
Sam mam nieforemny ryj i przerobiłem chyba ze 4 pary różnych gogli zanim trafiłem te właściwe.
Ten wredny...
luki90
Posty: 1
Rejestracja: środa 31 sty 2018, 10:32
Lokalizacja: Warszawa

gogle FPV

Post autor: luki90 »

Hej wszystkim to mój pierwszy post:)

Mam pytanko odnośnie gogli szukam czegoś optymalnego, na fatsharki mnie nie stać, ogólnie uważam że ceny gogli są mocno przesadzone... :)
Ale do rzeczy, jestem całkowicie zielony, nigdy nie latałem w fpv. Mam 500 zl może trochę więcej jak trzeba będzie. Chciałbym kupić coś optymalnego cena możliwości i wielkość.
Kubły - myślałem nad eachine d2 pro
Okularki - BOSCAM GS922, eachine ev100

bardziej mi pasują gogle jak gs922 - jakoś cicho o nich w internetach nie ma za dużo testów, nie wiem czy są dobre czy są jakieś z nimi problemy itp. Może ktoś na forum ma i się podzieli opinią ?
ev100 podobno fov bardzo małe i nie wiem czy dla zielonego to dobrze.

Pomożecie ? może jakieś macie sugestie albo jakieś inne okulary podpowiecie ?
Awatar użytkownika
Japim
Posty: 342
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 09:19
Lokalizacja: Warszawa/ Zachod
Kontakt:

Re: Jakie gogle kupic

Post autor: Japim »

Mam VRD2 - używam do latania samolotami. Do szybkich wygibasów quadrowych za duże - szczególnie przy kamerach z dużym FOV - oczy biegają po całym ekranie i boli mnie głowa. Ale to bardzo subiektywne uczucie. Do latania samolotami - w sam raz :)

Mam tez EV100 - fajne wymiary - ale maja swoje minusy - obraz jest jak oglądnie ekranu TV 40" z odległości 5-6 m. Nie maja też diversity, ani nagrywarki - aby to mieć trzeba się trochę pobawić w modowanie. Ale za to osobiście nie mam problemów z oglądaniem wyścigów. Nawet łatwiej mi się skupić na małym wyświetlaczu niż na wielgachnym.

Ostatnio widzialem alternatywe SJ RG01 - ale one maja 2 malutkie wyswietlacze o rozdzielczosci 480x240 z soczewkami powiekszajacymi - moze byc mało jeżeli chodzi o szczegóły.
https://www.banggood.com/SJ-RG01-5_8G-4 ... rehouse=CN

Niestety gogle to jak buty... najlepiej gdybyś mógł przymierzyć.
Pozdrawiam,
Przemek
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: gogle FPV

Post autor: pma_ »

luki90 pisze:ogólnie uważam że ceny gogli są mocno przesadzone... :)
No to otwierasz firmę i podbijasz świat konkurencją dla FS za $100.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Jakie gogle kupic

Post autor: Adrián »

Już nie raz były zapowiedzi fatshark killer i jakoś dalej się sprzedają..chociaż nie są idealne.

Przypomina mi to trochę dji i resztę konkurencji. Drogie, żeby nie powiedzieć czasem przesadnie, ale jest popyt.
W czymś starają się być lepsi, czasem nawet się uda, ale jako całość dji jest dalej nr1
z1gadek
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 03 lip 2018, 11:35
Lokalizacja: Olkusz

Re: Jakie gogle kupic

Post autor: z1gadek »

przerzucam temat ;


lesz pisze:
calkiem udane gogle - 4:3/VGA/DVR/odbiornik z 1 antenka w komplecie
taki mniejszy brat HD3 (tam masz 800x600 i hd3 byly zazwyczaj bez odbiornika) oraz nie maja HDMI :)
ostatnio (pocz. lipca) na promocjach po 250$

dla informacji:
attiv4 = 4:3/VGA/DVR/odbiornik z 1 antenka [fov32)
dominator v2 = 4:3/VGA/DVR/HDMI (+dokupic faceplate z wiatrakiem z v3) [fov30]
dominator v3 = 16:9/WVGA/DVR/HDMI [fov30]
dominator HD3 = 4:3/SVGA/DVR/HDMI [hd3 fov 40, hd2 fov 50]
dominator HDO = 4:3/XGA OLED/DVR/HDMI [fov 37] (rozdzialka 1024 X 768 lub 960 x 720, zalezy czy patrzysz w manual FS czy opisy na sklepach)
mam nadzieje, ze sie nie pomylilem ;)



Które polecasz. Dużo pozytywnych opinii znalazłem na temat :

dominator v2 = 4:3/VGA/DVR/HDMI (+dokupic faceplate z wiatrakiem z v3) [fov30] - trudno o zakubo bo nie dostępne na banggood

reszty nie macałem. Wiec dla laika nic to nie mówi. Co do budżetu to zależny mi na dobrym i sprawdzonym spierzecie. Jestem skłonny dopłacić, pod warunkiem , że warto
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Jakie gogle kupic

Post autor: lesz »

by nie smiecic w dji goglowym temacie odpowiem juz tutaj.
jezeli planujesz miec i tak osobne gogle do mavica, to tak naprawde HDMI jest Tobie w goglach fpv chyba malo potrzebne...
wtedy nie widze roznicy (poza cena!) pomiedzy attitude v4 a dominatory v2. I bralbym v4, bo tansze i juz z wiatrakiem i modulem odb. :)

poza FS to jeszcze ciekawe i dosc chwalone sa aomway commandery1 v2 i falcony fg01. niewiadoma nadal sa w sumie EV200, bo jednym bardzo pasuja, inni widza duszki... jesli eachine zniweluje duszki to tez moze byc b. ciekawa alternatywa. wszystkie wymienione w tym akapicie to koszt w zakresie 260-300$

kopnij sie na jakies spotkanie i pomacaj/sproboj. chyba ze kasa kompletnie nie gra roli to kup hdo :P kto bogatemu zabroni ;)
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
ODPOWIEDZ