Jaka bateria do quada 220mm ?

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Mutak
Posty: 21
Rejestracja: piątek 16 cze 2017, 22:49

Jaka bateria do quada 220mm ?

Post autor: Mutak »

Hej.

Nareszcie po przeróżnych przebojach udało mi się skończyć budowę pierwszego quada. Wszystko ładnie, pięknie, ale nie mogę (może też trochę się boję) odbyć pierwszego lotu.

Sprawa wygląda tak, że to racer, z ramą 220. Jako laik przy zakupach stwierdziłem, że kupię większą baterię to sobie dłużej polatam, no i kupiłem 2200mah, 4s turnigy 30C.

Pierwszy podryw, bo nie nazwę tego lotem, chciałem odbyć w domu, żeby sprawdzić czy w ogóle chociaż trochę wzbije się w powietrze. I tu mam zagwostkę, bo dron, ma bardzo duży problem z wzniesieniem się w powietrze. Wczesniej miałem Syme x5c i ta od razu się podrywala do góry. Tu mam podejrzenie że quad jest za ciężki, stąd po przesunięciu wajchy na mniej więcej 40% widzę tylko podrygi delikatne.

Motorki są racerstar 2205 2600KV, propy takie: https://www.aliexpress.com/item/Hot-Sal ... 0.0.Kly2LJ

No i nie bardzo chce się podnieść. ESC były kalibrowane w betaflight, i wydają się kręcić równo.

Z czym jeszcze mam problem (Może nie dokręciłem na maxa nakrętek od motorów, ale nie chciał bym też jakoś przegiąć), to z zamontowaniem propów. Wydaje mi się że propy nie powinny mieć zadnych luzów, a tu mam wrażenie że jakiś luż w pionie jest. W poziomie oczywiście się kręcą, ale to chyba normalne ?

Możecie coś poradzić ? Przesadziłem z baterią jak na takiego quada ? Dziś jeszcze popatrzyłem chwilę po forach i ludzie w sumie piszą o 1300mah 4s, ale nie wiem czy to jest aż taka różnica wagowa jak się wydaje (czyli z 40%).
Omnibus F4 V1 FC
4x Racerstar 30A V1 ESC
Racerstar BR2205 2600kv motors
Maritian II frame
5inch 3 blade propellers
Eachine VTX03 Super Mini 5.8G 72CH
Aparatura FlySky FS-i6 + FS-iA6b receiver
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Jaka bateria do quada 220mm ?

Post autor: Verid »

Mutak pisze:Pierwszy podryw, bo nie nazwę tego lotem, chciałem odbyć w domu,
Nie rób tego. W razie jak coś pójdzie nie tak, masz remont. Lepiej rozsmarować kopter na drzewie czy krzakach niż na telewizorze.
Mutak pisze:Z czym jeszcze mam problem (Może nie dokręciłem na maxa nakrętek od motorów, ale nie chciał bym też jakoś przegiąć), to z zamontowaniem propów. Wydaje mi się że propy nie powinny mieć zadnych luzów, a tu mam wrażenie że jakiś luż w pionie jest. W poziomie oczywiście się kręcą, ale to chyba normalne ?
Nie, to zupełnie nienormalne albo twój opis jest niedokładny. Jeżeli śmigło może się obrócić względem rotora silnika to znaczy że nie jest dokręcone i nie masz szansy tym polecieć.
Chyba ze mówisz o śmigle obracającym się razem z dzwonkiem silnika - to wtedy ok. Minimalny luz góra dół jest dopuszczalny aczkolwiek bardzo źle świadczy o wykonaniu silnika.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Jaka bateria do quada 220mm ?

Post autor: Adrián »

Bateria Zdecydowanie za Duża.. Ale i tak powinien się wzbić w powietrze.
Maks to 1500 to i tak dużo i minimum 45C a najlepiej więcej

Silniki i śmigła kręcą się w dobrą stronę?
Ponow kalibracje regli dla spokoju
Mutak
Posty: 21
Rejestracja: piątek 16 cze 2017, 22:49

Re: Jaka bateria do quada 220mm ?

Post autor: Mutak »

Wszystko jak nalezy, motorki w dobrą stronę, smigla raczej też dobrze założone (r na clockwise, c na counter clockwise), patrzylem dla pewnosci tez na filmik i są raczej ok.

Podokręcam i pójdę na zewnątrz.

Jeszcze kolejne pytanie - którego zapomniałem zadać. Sprawdzacie jakoś położenie baterii ? Idealnie powinna być na środku, tak, żeby nie wpływać na przechylenie quada na przód/tył, macie jakiś dobry sposób na wyważanie ?
Omnibus F4 V1 FC
4x Racerstar 30A V1 ESC
Racerstar BR2205 2600kv motors
Maritian II frame
5inch 3 blade propellers
Eachine VTX03 Super Mini 5.8G 72CH
Aparatura FlySky FS-i6 + FS-iA6b receiver
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Jaka bateria do quada 220mm ?

Post autor: Adrián »

Mutak pisze:i są raczej ok
Nic prostszego, jeśli dmucha do dołu, to jest ok.
Obroty silnika są zaznaczone w gui, ale jak masz dobrze, to ok.

Oczywiście, bateria musi być na ŚĆ, tym bardziej, że masz za dużą.

Normalnie wystarczy, że będzie na środku, ale w racerach łapało się za ramiona i pionowo się sprawdzało, jeśli dobrze pamiętam. Bo one nie latają poziomo, tylko pod ostrym kątem.
Ale tym się nie przejmuj, bo z taką baterią, to jest kloc, nie racer, więc, wyważ tak, żeby ŚĆ przechodził przez ramiona X. To jest ŚĆ u Ciebie, bo ramę masz zapewne symetryczną.
Mutak
Posty: 21
Rejestracja: piątek 16 cze 2017, 22:49

Re: Jaka bateria do quada 220mm ?

Post autor: Mutak »

Heh no właśnie klocek, a nie racer, to prawda.

Wracając do tematu - sprawdzałem jeszcze jak wyglądają motory w betalight. Używając suwaka, szły równo, ale jak podłaczyłem radio i wajchą dodawałem mocy, to jeden z silników był +200 od innych. Z tego co czytałem, to jest to spowodowane pid loop'em, i drganiami i że tak się może zdarzyć jak nie ma propów i quad nie zamierza zaraz odfrunąć.

Z ustawieniem baterii jest chyba więc ok.
Omnibus F4 V1 FC
4x Racerstar 30A V1 ESC
Racerstar BR2205 2600kv motors
Maritian II frame
5inch 3 blade propellers
Eachine VTX03 Super Mini 5.8G 72CH
Aparatura FlySky FS-i6 + FS-iA6b receiver
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Jaka bateria do quada 220mm ?

Post autor: Adrián »

To nie pozostaje Ci nic innego, jak spr na zewnątrz i myśl o mniejszej baterii, chociaż 1500mAh to już zrobi robotę.
Awatar użytkownika
Mobrus
Posty: 55
Rejestracja: sobota 23 gru 2017, 16:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka bateria do quada 220mm ?

Post autor: Mobrus »

Daj znać na ile procent Thr quad stoi w zwisie. Zważ na jakiejś wadze kuchennej i powiedz nam ile waży gotowy do lotu.
Niedokręcone śmigła będą stać albo raz na jakiś czas piszczeć w chwili uślizgu.
----------------------------------------------------
http://www.siepomaga.pl/tomek-obrusiewicz/
Mutak
Posty: 21
Rejestracja: piątek 16 cze 2017, 22:49

Re: Jaka bateria do quada 220mm ?

Post autor: Mutak »

Dokrecilem silniczki(nie mialem tak malego klucza) i od razu sie poderwal, jutro pierwsze testy na dworze.

Co do Thr, nie mam pojecia co masz na mysli:(
Omnibus F4 V1 FC
4x Racerstar 30A V1 ESC
Racerstar BR2205 2600kv motors
Maritian II frame
5inch 3 blade propellers
Eachine VTX03 Super Mini 5.8G 72CH
Aparatura FlySky FS-i6 + FS-iA6b receiver
Awatar użytkownika
Mobrus
Posty: 55
Rejestracja: sobota 23 gru 2017, 16:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka bateria do quada 220mm ?

Post autor: Mobrus »

W jakiej pozycji ustawiasz dźwignię od gazu żeby wisiał równo nad ziemią.
----------------------------------------------------
http://www.siepomaga.pl/tomek-obrusiewicz/
ODPOWIEDZ