Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT?

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT?

Post autor: Kowal »

Nawet jeśli nie, to się z tym nie obnoszą, nie chwalą, i nie szukają pomocy w tej "świętości" :-x
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
yorg68
Posty: 887
Rejestracja: poniedziałek 18 maja 2015, 11:33
Lokalizacja: Myślenice

Re: Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT?

Post autor: yorg68 »

Czy dziś w całej Polsce jakiś biomet niekorzystny?
Cały ten temat dla dobra Autora i forumowiczów powinien być zamknięty i skasowany... :oops:

Jerzy
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT?

Post autor: Verid »

Dla dobra forumowiczów to powinien być przyklejony - niech wiedzą z kim mają do czynienia, podobnie jak inne gwiazdy FightClub'u
A dobro Autora...no cóż, skoro sam o nie nie dba...
Ten wredny...
Syloooo
Posty: 37
Rejestracja: środa 13 gru 2017, 19:58

Re: Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT?

Post autor: Syloooo »

zamawialem z usa 3 razy - 3 razy "custom fee" kolo 25 funtow, od tamtej pory wszytko od chinola, 0 cla.
castle esc 50 funtow, clo 25?, bez przesady..
Hubsan 501s, XY215 race, iFlight XL7 gps, T-rex 450 (k-bar), Devil 420 (Bavarian Demon 3SX), JR Forza 700, Futaba 14SG.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT?

Post autor: hornet2 »

Zamawiałem z Chin kilkadziesiąt razy i zawsze było o.k. Do czasu aż w Bg zamówiłem koptera bez możliwości wyboru sposobu przesyłki . Była tylko możliwość kurierem . Zamówiłem tam bo cena była atrakcyjna 550zł przy normalnej cenie prawie 800zł . Do samego końca wydawało mi się że wszystko jest o.k. W historii śledzenia widziałem że przeszła przez Wer Warszawa a potem przez Wer Wrocław . Żadnego pisma ani telefonu z Celnego . Toteż strzeliłem wielkiego karpia gdy kurier oprócz przesyłki wręczył mi fakturę z Celnego .

Żona zaczęła mnie naciskać abym nie przyjął przesyłki . Ale ja pomyślałem sobie i co ? Nie zapłacę tego podatku i nie będzie ani koptera ani kasy .
Oczywiście zapłaciłem te 120zł podatku kurierowi i dopiero wtedy wręczył mi przesyłkę . Będąc nieco wkurzony napisałem do Bg maila że przez to że wysłali mi przesyłkę kurierem to musiałem zapłacić dodatkowo podatek . Odpisali że dlatego piszą na swoich stronach że należy dobrze się zastanowić przed dokonaniem zakupu czy taki zakup będzie ewentualnie opłacalny w razie dodatkowych opłat celnych ? I chociaż oni dokładają wszelkich starań by tych opłat nie było to trzeba brać pod uwagę taką ewentualność że takie opłaty mogą się pojawić .

Jeżeli coś takiego pisał sprzedawca u którego kupiłeś ten towar to nie wiem czy byś cokolwiek wskórał ? PP nie jest instytucją która rozrzuca kasę na lewo i prawo ! Zanim Ci oddadzą tę kasę to dokładnie sprawdzają co i jak ? Gdyby sprawdzili że rzeczywiście sprzedający na swojej stronie umieścił taką informację i co wtedy ? Nie przyjąłeś przesyłki bo odmówiłeś zapłaty podatku . Ale przecież sprzedawca ostrzegał Cię przed taką ewentualnością . On wywiązał się ze swego zobowiązania . Ty przelałeś na jego konto kasę on wysłał Ci przesyłkę . Przesyłka do Ciebie dotarła ale Ty tej przesyłki nie przyjąłeś . Oczywiście on zostanie o tym powiadomiony że przesyłka dotarła do Ciebie i z jakiego powodu Ty jej nie odebrałeś ? PP bez problemu też o tym się dowie .

Więc na jakiej podstawie chciałbyś żądać zwrotu kasy od sprzedawcy albo od PP ?
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
Lady-Drone
Posty: 71
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2016, 23:30
Lokalizacja: Polska

Re: Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT?

Post autor: Lady-Drone »

Kod: Zaznacz cały

Żona zaczęła mnie naciskać abym nie przyjął przesyłki .

Kod: Zaznacz cały

 Zamówiłem tam bo cena była atrakcyjna 550zł
Twoja żona potrafi dobrze liczyć, nie zapłacić 120 zł i stracić 500, dobry interes :D
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT?

Post autor: hornet2 »

Lady-Drone pisze:

Kod: Zaznacz cały

Żona zaczęła mnie naciskać abym nie przyjął przesyłki .

Kod: Zaznacz cały

 Zamówiłem tam bo cena była atrakcyjna 550zł
Twoja żona potrafi dobrze liczyć, nie zapłacić 120 zł i stracić 500, dobry interes :D
Bo powiedziałem jej że kopter kosztował tylko 100zł . :mrgreen:
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
sajgon
Posty: 482
Rejestracja: piątek 17 lut 2012, 17:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT?

Post autor: sajgon »

Obrazek
Fajny717
Posty: 249
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 15:02

Re: Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT?

Post autor: Fajny717 »

W aukcji nie było dodatkowych kosztów. Paczka idzie ze Stanów Zjednoczonych tam została nadana kurierem DHL.
Na zwykłej stronie tracking dhl jej nie ma. Jest tylko na DHL eCommerce.
A tutaj link do przedmiotu.

https://www.ebay.pl/itm/DJI-Phantom-4-P ... 353.m2749.l2649
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT?

Post autor: skazi »

Fajny717 pisze:W aukcji nie było dodatkowych kosztów.
Nie jest obowiązkiem informowanie przez sprzedawcę o tym że możesz mieć jakieś dodatkowe koszty, zamawiając ze Stanów powinieneś to wiedzieć. Tak to jest jak człowiek, nie poczyta jak takie zakupy wyglądają...
I pomyśleć że wystarczyło wpisać w google np. "zamawianie z USA".
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT?

Post autor: Jagoda »

Fajny717 pisze:W aukcji nie było dodatkowych kosztów.
A to przeczytałeś???
Przedmioty wysyłane za granicę mogą podlegać opłatom celnym zależnym od ich zadeklarowanej wartości.
Sprzedawca określa deklarowaną wartość przedmiotu i musi spełnić wszystkie wymagania dotyczące odprawy celnej określone przepisami prawa.
Kupujący może zostać obciążony dodatkowymi opłatami celnymi.
Skazi wspomniał, że sprzedawca ( w tym przypadku USA) nie ma obowiązku informować ale informacja jak w cytacie jest.
Na Jebayu USA kupiłem kilka obiektywów - zawsze było cło i VAT- jak również informacja dodana przez sprzedającego o takiej możliwości.Nie musi znać dokładnie prawa celno/skarbowego kraju do którego wysyła
Pozdrawiam. :), :)
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT?

Post autor: hornet2 »

Kupując towar spoza Unii Europejskiej o wartości powyżej 45 euro (ok.50$ ) deklarowanej wartości przesyłka podlega opodatkowaniu . Produkty jakie my kupujemy , czyli modelarskie są zwolnione z cła. Jeżeli deklarowana wartość przesyłki przekracza 50$ i dodatkowo jeszcze "idzie" ona kurierem to masz pecha ! Chyba że stanie się jakiś cud ! I nie zostanie opodatkowana . ;-) Ale na to nie masz co liczyć . Trzeba było to sobie wziąć pod uwagę zamawiając towar w USA i nie liczyć a może się uda ?

Odpowiadając dokładnie na twoje pytania w pierwszym poście :
Fajny717 pisze:Witam
Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT.
Kurier nie wyda Ci paczki .
Fajny717 pisze: A później otworzę sprawę w PayPal o to że paczka do mnie nie dotarła.
PP raczej w bambuko nie zrobisz . :-D Kurier powiadomi sprzedającego że kupujący nie przyjął przesyłki bo odmówił zapłaty podatku VAT . PP łatwo też o tym się dowie . Więc w jaki sposób będziesz chciał okłamać PP że przesyłka do Ciebie nie dotarła ?
Fajny717 pisze: Czy odzyskam pieniądze?
A na jakiej podstawie chciałbyś je odzyskać ? Zamawiając towar spoza Unii Europejskiej , w tym przypadku USA , miałeś pełną świadomość , nawet jak sprzedający Cię o tym nie powiadomił , bo nie ma takiego obowiązku, że przesyłka o deklarowanej wartości pow.50$ może zostać opodatkowana w Polsce przez Urząd Celny .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Fajny717
Posty: 249
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 15:02

Re: Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT?

Post autor: Fajny717 »

Dzisiaj mi przyszły dwie paczki z USA jedna z regulatorem esc z kamerą vss druga silnik. Za żadną nie zapłaciłem :)) jedynie nie przyszła rama baterii która pojawiła się w Polsce wtedy co silnik tą samą wysyłką od tego samego sprzedawcy wysłane na raz. Może ją zatrzymali jednak bo to największe. Ale już szczęście chyba działa bo rama była najtańsza. Najbardziej martwił mnie regulator bo 400zł ale już jest:)
Fajny717
Posty: 249
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 15:02

Re: Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT?

Post autor: Fajny717 »

Przyszły już wszystkie paczki. Za żadną nie było cła ani vatu. Najgorsze jest to że jeden sprzedający wysłał coś od P4A a miało być do P4P
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT?

Post autor: Adrián »

Reklamacja.
ODPOWIEDZ