Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT?

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT?

Post autor: Verid »

dragonfly24 pisze:P.S. Nie wiem dlaczego na tym forum ataki personalne to norma
Bo ludzie nie trawią kombinatorstwa i cwaniactwa ponieważ każdy przyłapany janusz biznesu to pośrednie konsekwencje dla nich samych. Już teraz bardzo często na zagranicznych aukcjach Polska jest na czarnej liście krajów do wysyłki razem z Republiką Konga, Irakiem i innymi miejscami gdzie paczki giną razem z listonoszami.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT?

Post autor: Adrián »

Nie lubimy cwaniakow i krętaczy. Pewnie dlatego.

Biorąc kuriera spoza EU, zrobiłeś Najgorsza z możliwych rzeczy.
Już tyle było pisane na ten temat, że już nie ma co tego powielać.
Natomiast, jeśli nie było innej możliwej wysyłki, to trzeba brać na klatę i nigdy nie kończy się to tylko na 23%Vat, bo kurierem zdzierają jak się da..
Co innego w przypadku PP, tam masz 23%Vat i drobne opłaty pocztowo transportowe, ewentualnie cło, jeśli faktycznie się łapiesz.
Ja jeszcze nie dostałem.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT?

Post autor: Kowal »

Adrián pisze:Nie lubimy cwaniakow i krętaczy. Pewnie dlatego.
Jest uczulenie na cebularstwo :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Fajny717
Posty: 249
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 15:02

Re: Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT?

Post autor: Fajny717 »

Kowal pisze:
Adrián pisze:Nie lubimy cwaniakow i krętaczy. Pewnie dlatego.
Jest uczulenie na cebularstwo :mrgreen:
Ja bym to nazwał wszystko jednym słowem cwaniactwo. Jeżeli ktoś ma wyższą klasę nie poniża innych. A na tym forum to o co byś nie zapytał to odrazu ktoś atakuje. Co prawda nie dziwię się bo modelarz to takie przerosniete dziecko. Może nie dotyczy każdego.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT?

Post autor: pawelsky »

Fajny717 pisze:A na tym forum to o co byś nie zapytał to odrazu ktoś atakuje. Co prawda nie dziwię się bo modelarz to takie przerosniete dziecko.
Powiedzial gosc ktory wlasnie kombinowal jakby tu naklamac PP i okrasc spredawce. Dostales za swoje cwaniactwo sluszne baty, wiec chyba najwyzsza pora zeby schowac swoje zale do kieszeniu i zamilknac.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT?

Post autor: Verid »

Fajny717 pisze:Jeżeli ktoś ma wyższą klasę nie poniża innych.
Głębokie. Sam to wymyśliłeś? Bo po tym co tu zaprezentowałeś o pochodzenie czy nawet przelotną znajomość z wyższymi klasami cię nie podejrzewam.
Fajny717 pisze:A na tym forum to o co byś nie zapytał to odrazu ktoś atakuje.
Nie zgodzę się. Atakowane są przejawy patologii które umieściłeś pod wspólną nazwą cwaniactwo. Dołożyłbym do tego jeszcze chroniczne lenistwo choć po dłuższym zastanowieniu to też podchodzi pod cwaniactwo (jak coś zrobić cudzymi rękami).
Fajny717 pisze:Co prawda nie dziwię się bo modelarz to takie przerosniete dziecko. Może nie dotyczy każdego.
Równie głębokie jak to pierwsze i o równie wątpliwym pochodzeniu.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT?

Post autor: Rurek »

dragonfly24 pisze: w obydwu przypadkach musiałem zapłacić cło
dragonfly24 pisze:nigdy nie musiałem płacić cła
Czyli za pierwszym razem określili jakąś stawkę (możesz podać?) a za drugim dali zwolnione z cła czy zerową stawkę cła?

Oczywiście oba moje pytania są sarkastyczne i mają związek z merytorycznymi argumentami w dyskusji. Krótko mówiąc: Twój post był kompletnie niemerytoryczny :-) bo 99% zakupionych części których przedmiotem dyskusji jest to forum NIE MAJĄ NARZUCONEGO CŁA. Tylko i wyłącznie VAT 23% od całości (towar + koszt przesyłki) + ryczałtowa opłata manipulacyjna dla Poczty/Agencji DHL itp. w wysokości kilkudziesięciu złotych: w zależności kto odprawia na granicy - najdroższy i "najpewniejszy co do konieczności zapłacenia" jest oczywiście DHL który ma do tego celu specjalnie założoną agencję i z czysto biznesowego punktu widzenia wiadomo że WSZYSTKIE paczki lecące DHLem, powyżej kwoty ustawowo zwolnionej , bodajże 45€ - są odpłatnie odprawiane - właśnie po to by zarobić te kilkadziesiąt złotych ryczałtu (które jest zarobkiem agencji w odróżnieniu od VAtu który idzie do budżetu ).
Z Pocztą Państwową jest inaczej, jak to bywa z instytucją państwową - powinni ale im się nie chce i tylko duże i ciężkie paczki owatowują, tak na wszelki wypadek - jak przyjdzie kontroll z pokoju piętro wyżej - żeby mieć dupochron że coś się oprócz picia kawy robiło.
I na sam koniec - to że "dziesiątki innych rzeczy" masz w domu bez poniesienia opłat należnych - NIE ZWALNIA Ciebie z tego że zgodnie z prawem ten Vat powinieneś zgłosić, opisać i zapłacić jeśli wartość pojedynczej przesyłki przekracza ten hipotetyczny próg (on wynika z przepisów UE o imporcie spozaunijnym i do jakiej kwoty import prywatny na własny użytek nie podlega opłatom). Tak więc - ostrożnie z "przechwalaniem się" ile to się de facto ukradło temu biednemu ministerstwu finansów. Służby nie śpią.
Mniej więcej raz na rok taki post ktoś z administracji pisze ku przestrodze gawiedzi....
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Fajny717
Posty: 249
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 15:02

Re: Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT?

Post autor: Fajny717 »

Widzę że nie ma dążyć z wami tematu.. Bo jeżeli mentalność taka wychodzi od samych moderatorów to z góry już się przegrywa.
Odpowiedzi na forum powinny dotyczyć tematu a nie czyjejś opinie co dobre co złe. No ale takie opinie niestety nie są tutaj banowane tylko jeszcze bardziej dokłada się do pieca.

Jeszcze nie dawno było podobnie na elektroda.pl ale jakimś trafem już nie ma tych moderatorów co robili sztuczne problemy. W końcu zajęli się cwaniactwem przypadek? Jest taka opcja o nazwie. Zgłoś do moderatora, złośliwość, kłótnia kpina. I powiem że to teraz działa jak należy.
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT?

Post autor: dragonfly24 »

Nie przychodzą do mnie spoza EU rzeczy droższe niż 45 euro i są oznaczone jako gift. Ale DHL to nie interesowało i musiałem zapłacić minimalną kwotę, jeśli mnie pamięć nie myli 60zł. Widocznie przyjęli próg 22 euro. Wyjątkiem był cx-20 i tu byłem świadomy, że poniosę dodatkowe koszty. Dlatego więcej nie korzystam z ich usług międzylądowych. Jak tylko jest możliwość wybieram magazyn EU. Jeśli napisałbym w poprzednim poście zamiast "nie musiałem" ->"nie zostałem wezwany", to czy byłby on bardziej merytoryczny?
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT?

Post autor: PiotrSz »

Fajny717 pisze:Widzę że nie ma dążyć z wami tematu..
ale gdzie chcesz z nami dążyć ?
Fajny717 pisze:Bo jeżeli mentalność taka wychodzi od samych moderatorów to z góry już się przegrywa.
a co Ty się spodziewałeś po tym jak bezczelnie pytasz jak okraść sprzedawcę czy państwo ?
Fajny717 pisze:Odpowiedzi na forum powinny dotyczyć tematu a nie czyjejś opinie co dobre co złe.
Ale pytanie o to jak kogoś okraść bo trzeba to nazwać po imieniu będzie powodowało takie reakcje u uczciwych użytkowników forum...
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT?

Post autor: Kowal »

Nie rozumiem czemu się z kimś takim pitolicie :roll:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Fajny717
Posty: 249
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 15:02

Re: Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT?

Post autor: Fajny717 »

Dlaczego piszesz że chce okraść. Ja za paczkę zapłaciłem.. A więc nikogo nie okradłem, zacznijmy od tego. Pytanie co by było gdybym nie odebrał. Paczka powinna chyba wróci do nadawcy a jeśli celnicy mają ją przejąć jako własność to to już nie jest złodziejstwo? Nic tylko podziękować Panii kanclerz Niemiec za tą piękną Unię.. Która na nas nakłada te koszta. Już lepiej było by trzymać z Chinami i Rosjanami..

Edytuj posty!!
Kowal pisze:Nie rozumiem czemu się z kimś takim pitolicie :roll:
A ja nie rozumiem kolejnej kpiny nie związanej z tematem.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT?

Post autor: Verid »

Fajny717 pisze:Bo jeżeli mentalność taka wychodzi od samych moderatorów to z góry już się przegrywa
Oczywiście. Nie tylko wśród moderatorów panuje taka mentalność żeby cwaniactwo tępić więc masz 100% racji - cwaniaczki, oszuści i drobne złodziejaszki są na z góry przegranej pozycji. Nie dość że reszta forum będzie po nich jeździć jak po łysej kobyle to jeszcze moderatornia będzie temu przyklaskiwać.
Fajny717 pisze:Odpowiedzi na forum powinny dotyczyć tematu
Pytania na forum powinny dotyczyć tematyki forum. Złodziejstwo to nie element FPV a dział "Dla początkujących" nie jest w domyśle "Dla początkujących cwaniaków". Pomyliłeś fora jak te przygłupy od wystroju wnętrz i tym podobnych.
Kowal pisze:Nie rozumiem czemu się z kimś takim pitolicie :roll:
Z tego samego powodu dla którego oszustów w niektórych miejscach na świecie oblepiało się smołą a potem obtaczało w piórach. :mrgreen:
Fajny717 pisze:Dlaczego piszesz że chce okraść. Ja za paczkę zapłaciłem.
Nie, nie zapłaciłeś - kombinujesz jak uniknąć opłat celnych narażając sprzedawcę na koszty
Fajny717 pisze: Paczka powinna chyba wróci do nadawcy a jeśli celnicy mają ją przejąć jako własność to to już nie jest złodziejstwo? Nic tylko podziękować Panii kanclerz Niemiec za tą piękną Unię.. Która na nas nakłada te koszta. Już lepiej było by trzymać z Chinami i Rosjanami..
Nie mieszaj polityki (jaka by nie była) do własnej pazerności
Fajny717 pisze:A ja nie rozumiem kolejnej kpiny nie związanej z tematem.
A jeszcze jeden post pod postem to będziesz miał do zrozumienia kolejny punkt regulaminu.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT?

Post autor: Rurek »

Fajny717 pisze:Pytanie co by było gdybym nie odebrał.
Nie, Twoje pytanie było dokładnie takie:
Fajny717 pisze:Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT. A później otworzę sprawę w PayPal o to że paczka do mnie nie dotarła. Czy odzyskam pieniądze?
...czyli, tak jak Verid wspomniał - jak odzyskać kasę i władować w koszty sprzedawcę.
Cwaniakom dziękujemy. Może wypisz się z forum? Elektroda czeka.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Fajny717
Posty: 249
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 15:02

Re: Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT?

Post autor: Fajny717 »

Tak właśnie napisałem tylko pytanie takie czyli taka przesyłka nie wraca do sprzedawcy? Co się z nią dzieje w takim razie. Dlaczego miałbym okraść sprzedawcę, PayPal by miał dowód od sprzedawcy że nadał paczkę i tutaj powinna się wrócić
ODPOWIEDZ