Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT?

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT?

Post autor: piwko »

A kto zapłaci za przesyłkę powrotną. To raz. A dwa. Komu? A trzy. Czy celnicy mają się zająć całą logistyką odsyłki paczki? No kto to ma zrobić? Opisz jak to widzisz technicznie, a nie że jest adres to "się odeśle" :lol: :mrgreen: Samo się nie odeśle...
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT?

Post autor: Kowal »

Verid pisze:
Kowal pisze:Nie rozumiem czemu się z kimś takim pitolicie :roll:
Z tego samego powodu dla którego oszustów w niektórych miejscach na świecie oblepiało się smołą a potem obtaczało w piórach. :mrgreen:
W sumie... Obrazek
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT?

Post autor: hornet2 »

No ale co Ty chciałbyś skorzystać nie przyjmując tę przesyłkę ? Na jakiej podstawie PP miałby Ci zwrócić pieniądze ? Bo Ty masz taki kaprys i nie chcesz zapłacić podatku ? Kupując towar z poza UE trzeba z taką ewentualnością się liczyć . Czy to że zapłaciło się podatek można uznać jako reklamację ?

Owszem można nie przyjąć przesyłki . Przesyłka wróci wtedy do nadawcy . Kto za to płaci ? Nie wiem ? Chyba jest to na koszt kuriera ? Może są ubezpieczeni na wypadek czegoś takiego ? Pytanie czy sprzedawca zwróci Ci kasę p otrzymaniu zwrotu przesyłki ? Może i tak ? Ale za pewne sobie policzy odpowiednio za koszta powrotnego transportu tej przesyłki . Bo na pewno kurier zrobi to na swój koszt a potem będzie się domagał zwrotu tych kosztów od sprzedawcy . A sprzedawca tymi kosztami z kolei obciąży Ciebie . Ile $ kosztuje wysyłka z Polski do Chin ? Nie wiem ?
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Fajny717
Posty: 249
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 15:02

Re: Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT?

Post autor: Fajny717 »

hornet2 pisze:No ale co Ty chciałbyś skorzystać nie przyjmując tę przesyłkę ? Na jakiej podstawie PP miałby Ci zwrócić pieniądze ? Bo Ty masz taki kaprys i nie chcesz zapłacić podatku ? Kupując towar z poza UE trzeba z taką ewentualnością się liczyć . Czy to że zapłaciło się podatek można uznać jako reklamację ?

Owszem można nie przyjąć przesyłki . Przesyłka wróci wtedy do nadawcy . Kto za to płaci ? Nie wiem ? Chyba jest to na koszt kuriera ? Może są ubezpieczeni na wypadek czegoś takiego ? Pytanie czy sprzedawca zwróci Ci kasę p otrzymaniu zwrotu przesyłki ? Może i tak ? Ale za pewne sobie policzy odpowiednio za koszta powrotnego transportu tej przesyłki . Bo na pewno kurier zrobi to na swój koszt a potem będzie się domagał zwrotu tych kosztów od sprzedawcy . A sprzedawca tymi kosztami z kolei obciąży Ciebie . Ile $ kosztuje wysyłka z Polski do Chin ? Nie wiem ?
No nareszcie jakaś konkretna odpowiedź bez kpiny konkretnej osoby. Odejmie sobie wysyłkę trudno. To już moja sprawa.
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT?

Post autor: piwko »

Najpierw piszesz, że wróci, a potem same pytania i "nie wiem" "chyba" ... ;) Skoro wiesz, to proszę opisz procedurę powrotu takiej paczki.
Fajny717
Posty: 249
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 15:02

Re: Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT?

Post autor: Fajny717 »

piwko pisze:A kto zapłaci za przesyłkę powrotną. To raz. A dwa. Komu? A trzy. Czy celnicy mają się zająć całą logistyką odsyłki paczki? No kto to ma zrobić? Opisz jak to widzisz technicznie, a nie że jest adres to "się odeśle" :lol: :mrgreen: Samo się nie odeśle...
Jak zatrzymają i cena VAT plus cła będzie niezgodna z rzeczywistością wzięta z kosmosu a nie z wartości zamówienia to już ich problem.
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT?

Post autor: piwko »

Mylisz się chłopaku. Nadawca paczkę wysłał. Kurier dostarczył. Państwo cła naliczyło. Kropka. Ja mówię, że wcale nie takie pewne, że paczka WRACA do nadawcy, z wielu powodów. Np. bo nikt nie powiadomi kuriera... Albo kurier paczki nie weźmie w powrotną drogę bez wcześniejszej zapłaty... A to oznacza, że paczka zostanie po czasie zutylizowana. Jak się zwrócisz do PP o zwrot, to nic możesz nie dostaniesz. Poza burą. Twoje ryzyko. Nie będzie ani towaru, ani kasy...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT?

Post autor: Rurek »

Fajny717 pisze:Jak zatrzymają i cena VAT plus cła będzie niezgodna z rzeczywistością wzięta z kosmosu a nie z wartości zamówienia to już ich problem.
Problem jest TWÓJ. Kupując towar, na stronie sprzedawcy masz wyraźnie napisane że istnieje możliwość poniesienia dodatkowych opłat zależnych od kraju docelowego. I jest tam napisane że opłaty te ponosi kupujący. I napisane też jest że kupując przyjmujesz do wiadomości istnienie takiej sytuacji.
I te koszty nigdy nie są brane z kosmosu tylko tak jak wyżej napisałem Vat+ryczałtowa opłata za obsługę odprawy celnej.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT?

Post autor: hornet2 »

piwko pisze:Najpierw piszesz, że wróci, a potem same pytania i "nie wiem" "chyba" ... ;) Skoro wiesz, to proszę opisz procedurę powrotu takiej paczki.
Nie wiem czy ten post jest do mnie czy do autora tego tematu ? Czy w ogóle można odmówić przyjęcia przesyłki ? Miałem trochę inną sytuację . Miałem otrzymać zupełnie darmową przesyłkę ( wcześniej otrzymałem takie zapewnienie telefonicznie ). Gdy kurier pojawił się z tą przesyłką zażądał 80zł za pobraniem . Oczywiście odmówiłem przyjęcia przesyłki . Za pewne wróciła ona do nadawcy ? Kto za to zapłacił ?

Tutaj jest inna sytuacja . Przesyłka jest już zapłacona i zastała wysłana spoza zagranicy . Została opodatkowana gdyż została zakupiona poza UE . Czy również można odmówić przyjęcia takiej przesyłki ? Co się stanie gdy się odmówi zapłaty podatku ? Oczywiście rzeczą normalną będzie że nie dostanie się tej przesyłki od kuriera dopóty dopóki nie ureguluje się należności podatku . Ale co będzie jeśli się go nie zapłaci ? Skarbowy siłą go ściągnie , bądź jakaś inna instytucja ?

Czy w ogóle można zwrócić z powrotem przesyłkę bez podania przyczyny ? Czy w takim przypadku sprzedający ma obowiązek zwrotu pieniędzy odliczając koszta transportu ? Nie mówię tutaj o jakiejś próbie wyłudzenia pieniędzy !
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT?

Post autor: piwko »

Ależ oczywiście że może nie odebrać i nie opłacić paczki. No nikt tego nie neguje. Tylko należy sobie policzyć ewentualne zyski i starty... Może się okazać, że brak powrotu przesyłki do nadawcy będzie "go" więcej kosztował niż odebranie z cłami....
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT?

Post autor: Z.W15 »

piwko pisze:Mylisz się chłopaku. Nadawca paczkę wysłał. Kurier dostarczył. Państwo cła naliczyło. Kropka. Ja mówię, że wcale nie takie pewne, że paczka WRACA do nadawcy, z wielu powodów. Np. bo nikt nie powiadomi kuriera... Albo kurier paczki nie weźmie w powrotną drogę bez wcześniejszej zapłaty... A to oznacza, że paczka zostanie po czasie zutylizowana. Jak się zwrócisz do PP o zwrot, to nic możesz nie dostaniesz. Poza burą. Twoje ryzyko. Nie będzie ani towaru, ani kasy...

Niepotrzebnie straszysz,paczka wroci jezeli ma adres zwrotny i dostanie zwrot od sprzedawcy lub PP
jezeli bylo by to np. z BG czy HK nie bedzie zadnego problemu ,takie przypadki maja w cenie kupna zreszta sami kombinuja z zanizaniem cen .
W tym przypadku zalezy kto jest sprzedawca i jaka jest jego polityka w przypadku zwrotu
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT?

Post autor: pawelsky »

Fajny717 pisze:powinna się wrócić
Paczki nie maja nozek zeby "sie wracac" a Urzad Celny nie jest instytucja charytatywna zeby finansowac przesylki zwrotne cwanych Januszy. Sprzedawca tez nie ma zadnego powodu zeby placic za przesylke zwrotna bo swoja czesc umowy wykonal, tak wiec jak jej nie odbierzesz paczka zostanie zutylizowana.

Proba odzyskania pieniedzy przez PP (czyli de facto okradzenia sprzedawcy) rowniez nic Ci nie da bo sprzedawca bedzie w stanie z latwoscia udowodnic ze paczka zostala dostarczona prawidlowo i to Ty nawaliles z odbiorem.

Przestan sie zatem mazgaic i jak Ci to juz na poczatku zasugerowano albo
Adrián pisze:Bierzesz po męsku na klatę i odbierasz paczkę.
albo
pawelsky pisze:GRZECZNIE (bo jak pojdziesz w takie tony jak w odpowiedziqch ponizej to nawet nie probuj) poprosic sprzedawce o mozliwosc zwrotu towaru z potraceniem ew. kosztow transportu.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT?

Post autor: hornet2 »

piwko pisze:Ależ oczywiście że może nie odebrać i nie opłacić paczki. No nikt tego nie neguje. Tylko należy sobie policzyć ewentualne zyski i starty... Może się okazać, że brak powrotu przesyłki do nadawcy będzie "go" więcej kosztował niż odebranie z cłami....
To jest tylko takie teoretyczne gdybanie . Co by było gdyby ?... Jak by to wyglądało w praktyce ? Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie przesyłka rejestrowana a nierejestrowana ? Powiedzmy , kurier przywozi mi przesyłkę i wręcza fakturę z Celnego na zapłatę podatku w kwocie 120zł . Odmawiam zapłacenia tej kwoty i przyjęcia przesyłki .

I właśnie co wtedy ? Co kurier robi z tą przesyłką ? Tak jak ktoś wspomniał po czasie jest ona utylizowana ? Czy wraca ona z powrotem do nadawcy ? Fizycznie nie mam tej przesyłki bo jej nie przyjąłem więc nie płacę podatku . Inna sprawa to czy odzyskam koszta przesyłki ? Na pewno PP tych kosztów nie zwróci . Bo i na jakiej podstawie ? Ewentualnie zależało by to od dobrej woli sprzedawcy .

Czy kurier w razie nieprzyjęcia przesyłki ma obowiązek odesłania jej z powrotem do nadawcy ? A co się stanie jak ona nie dotrze do tego sprzedawcy ? Jak z Chin do Polski giną . To i trzeba wziąć taką ewentualność że może być też tak na odwrót . I co wtedy ? Sprzedawca nie otrzymał przesyłki więc nie odda kasy ! I ani przesyłki ani kasy ! :-D

Czy w ogóle ktoś coś już takiego praktykował ? Nie przyjął przesyłki bo był dość wysoki podatek ? Czym to się zakończyło ? Rzeczywiście PP w takim przypadku zwraca kasę ?
Fajny717 pisze:Witam
Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT. A później otworzę sprawę w PayPal o to że paczka do mnie nie dotarła. Czy odzyskam pieniądze? Bo wyszło tak że z podatkiem VAT wychodzi 1/3ceny drożej niż w Polsce dlatego czy towar wróci do właściciela jeśli to polecony?
W ogóle to dostałeś z Celnego jakąś fakturę ? Czy tylko tak gdybasz ? Przesyłka idzie kurierem ?
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT?

Post autor: Jagoda »

Fajny717 pisze:Witam
Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT. A później otworzę sprawę w PayPal o to że paczka do mnie nie dotarła. Czy odzyskam pieniądze? Bo wyszło tak że z podatkiem VAT wychodzi 1/3ceny drożej niż w Polsce dlatego czy towar wróci do właściciela jeśli to polecony?
A później otworzę sprawę w PayPal o to że paczka do mnie nie dotarła

Tak łgać???
Prima Aprilis(kłamstwa) czy Wielkanoc (robienie jaj)? Może za długo spałem i przespałem kupę czasu :roll:

Proponuję temat przenieść do Hyde Parku

Ps. Fajny717 nieistotne co będzie z paczką.Co będzie to będzie.Ale Ty będziesz kłamcą.
Pozdrawiam. :), :)
Fajny717
Posty: 249
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 15:02

Re: Co się stanie z paczką gdy nie zapłacę cła albo VAT?

Post autor: Fajny717 »

Za to tutaj wszyscy tacy świeci...
ODPOWIEDZ