Ładowarka do Li-Po

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Ładowarka do Li-Po

Post autor: pawelsky »

Bdonski pisze:@pawelsky co Ty byś kupił w takim przypadku do 100zł? (w Polsce)
Nic. Ladowarki w takiej cenie nie maja takiej mocy. Zwieksz budzet albo zmniejsz ilosc baterii ladowanych na raz.
Awatar użytkownika
Bdonski
Posty: 55
Rejestracja: środa 19 lis 2014, 01:34
Lokalizacja: Opolskie

Re: Ładowarka do Li-Po

Post autor: Bdonski »

No ok, to w takim razie zmniejszę ilość ładowanych na raz, podpowiedz co najlepiej kupić - tzn. cena/wydajność na już byle nie ładować każdego osobno a za jakiś czas kupię jakiś konkret.

Znalazłem też coś takiego za 80zł:

http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/L ... HA-V2.html
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Ładowarka do Li-Po

Post autor: pawelsky »

Bdonski pisze:No ok, to w takim razie zmniejszę ilość ładowanych na raz, podpowiedz co najlepiej kupić
Jakakolwiek 50W lub 60W (redox, turnigy, imax, bantam, etc.) w wersji AC badz w wersji DC + zasilacz do XBOXa (bedziesz mial na przyszlosc).
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Ładowarka do Li-Po

Post autor: Adrián »

Lepiej raz a dobrze..
Tym bardziej, że chcesz zaraz zmieniać.

Kup zasilacz z Xbox 360 i isdt
Dzisiaj to bym brał na pierwszą i na długo starczy.
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Ładowarka do Li-Po

Post autor: Tanner »

Są jeszcze takie zasilacze - http://allegro.pl/zasilacz-dell-sx280-d ... 57019.html - mam u siebie dwa i super dają radę.
Awatar użytkownika
Bdonski
Posty: 55
Rejestracja: środa 19 lis 2014, 01:34
Lokalizacja: Opolskie

Re: Ładowarka do Li-Po

Post autor: Bdonski »

Ze względu na koszta rozłożę to trochę:
- kupię redoxa za 80zł i zasilę go póki co moim zasilaczem DC 4A.
- Później kupię zasilacz do xboxa 360 i go przerobię (tutaj mam obawy czy dobrze zrozumiem instrukcję przerobienia).
- Po jakimś czasie jeśli będzie mi zależało na przyśpieszeniu ładowania to zakupię isdt.

W najgorszym wypadku stracę te 80zł za redoxa jeśli nie uda mi się go sprzedać, czy o jakichś minusach zapomniałem?

Czy taki zasilacz do nowszej wersji xboxa 360 będzie identyczny w przeróbce jak ten opisywany w temacie z instrukcją tutaj na forum?
http://allegro.pl/oryginalny-zasilacz-m ... 21698.html

Edytuj posty!

Sorry, że post pod postem - w celu odświeżenia.

Jakim prądem ładować taki pakiet?

https://www.amazon.com/Power-11-1V-1500 ... B00OG0ZL1S
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Ładowarka do Li-Po

Post autor: Adrián »

Zawsze ładuje każdy pakiet 1C
Awatar użytkownika
Bdonski
Posty: 55
Rejestracja: środa 19 lis 2014, 01:34
Lokalizacja: Opolskie

Re: Ładowarka do Li-Po

Post autor: Bdonski »

Ok, to podpinam póki co 1 pakiet do ładowania pod 1C.

A teraz pytanie, posiadam ładowarkę max 5A z balanserem (redox) do tego mam wspomniane wcześniej pakiety:
pakiety mam 2x 1500mah 11.1V 35C i 4x 1400mah 11.1v 40-80C

No i omawianą płytkę:
Obrazek

Póki co ładuję pojedynczy pakiet bezpośrednio z ładowarki jednak czy ktoś kompetentny mógłby mi napisać, jak dokładnie (do których wtyków) i ile (sensownie) podpiąć pakietów do tej listwy i jak wtedy ustawić ładowarkę? @Adrián?
wojtekr
Posty: 339
Rejestracja: czwartek 01 sty 2015, 18:43
Lokalizacja: W-wa

Re: Ładowarka do Li-Po

Post autor: wojtekr »

Masz 6 pakietów - płytka ma 6 wejść- możesz ładować wszystkie na raz. Ponieważ ładowarka ma max 5000 a Twoje pakiety 8600 to możesz lądować max 0,58C. Swoją drogą jak byś miał taką ładowarkę to już od dawna można ładować pakiety 1.5C- bez szkody dla ich żywotności.

Wskazane jest aby pakiety miały zbliżoną pojemność - ale w Twoim przypadku mają i żeby miały również zbliżone napięcie - różnica na celę nie powinna przekroczyć 0.1V, max 0.2V.

Absolutnie nie możesz doprowadzić do sytuacji gdy do takiej płytki podłączysz pusty i pełny pakiet.

Oczywiście mówimy o pakiecie LiPo - bo w linku masz opis Lion Power co może dla niektórych być mylące, sugerując, że ten pakiet ma coś wspólnego z technologią litowo-jonową :-) chociaż nie ma, z lwem zresztą tez chyba nic nie ma wspólnego .
Helikoptery
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Ładowarka do Li-Po

Post autor: pawelsky »

wojtekr pisze:Ponieważ ładowarka ma max 5000
Ladowarka moze i ma max 5A ale zasilacz ma ino max 4A :-)
wojtekr
Posty: 339
Rejestracja: czwartek 01 sty 2015, 18:43
Lokalizacja: W-wa

Re: Ładowarka do Li-Po

Post autor: wojtekr »

pies drapał (to będzie nie 0,58 tylko 0,46C)- i tak lepiej lądować wszystkie razem - przynajmniej nie trzeba podpinać co chwilę jakiegoś. A co do różnej pojemności to różnica jest tak nie duża, że C się prawie nie zmienia- wiec spokojnie można ładować razem- tyko oczywiście rozładowanie nie może być inne niż 0.1V/cele.

Nie wiem jak w wielowirnikowcach ale w helikopterach to powtarzalność lotów jest na tyle duża, że pakiety są rozładowane praktycznie tak samo i można je od razu ładować razem.

pawelsky pisze:
wojtekr pisze:Ponieważ ładowarka ma max 5000
Ladowarka moze i ma max 5A ale zasilacz ma ino max 4A :-)

Z drugiej strony zasilacz do Xboxa 150, czy 206W kosztuje około 50zł (wiem, wiem kolega już ma :-) )
Helikoptery
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Ładowarka do Li-Po

Post autor: pawelsky »

wojtekr pisze:pies drapał (to będzie nie 0,58 tylko 0,46C)- i tak lepiej lądować wszystkie razem - przynajmniej nie trzeba podpinać co chwilę jakiegoś.
Ja bym tam chinskiemu zasilaczowi za 35PLN jakos szczegolnie nie ufal zeby go pare godzin katowac na maksumalnej mocy, ale co kto lubi :)
Awatar użytkownika
Bdonski
Posty: 55
Rejestracja: środa 19 lis 2014, 01:34
Lokalizacja: Opolskie

Re: Ładowarka do Li-Po

Post autor: Bdonski »

Nie nie @pawelsky, mała poprawka, kupiłem ładowarkę redox i dedykowany zasilacz redox 5A

@wojtekr dzięki za opis ale czy mógłbyś bardziej łopatologicznie? nie chcę niczego zniszczyć na wstępie.

Płytka którą mam ma 7 wtyków "T" i 6 kompletów (2s-6s) wpięć "balancerów".

Teoretycznie jest o 1 wtyk "T" za dużo, jak to działa?

No i teraz z płytki wystaje kabel "T" do wpięcia do ładowarki no i wtyk 6s. W sumie jest jeszcze drugie wejście na kabel 6s ale nie mam drugiego takiego kabla.
Na moje podpinając tę płytkę do ładowarki, będzie ona widziała jakby to był pakiet 6S? Będzie mi monitorowała 6 pakietów każdy po 3 celle? 18 celli?

I jeszcze jedno, gdybym chciał ładować np. tylko 4 naraz to jak to jest liczone? pierwsze 3 wtyki "T" od góry mają swoje wtyki balanserów po lewej a pozostałe wtyki "T" po prawej? (pomijam 7 wtyk "T" o którym wspominałem wyżej).
wojtekr
Posty: 339
Rejestracja: czwartek 01 sty 2015, 18:43
Lokalizacja: W-wa

Re: Ładowarka do Li-Po

Post autor: wojtekr »

pawelsky pisze:
wojtekr pisze:pies drapał (to będzie nie 0,58 tylko 0,46C)- i tak lepiej lądować wszystkie razem - przynajmniej nie trzeba podpinać co chwilę jakiegoś.
Ja bym tam chinskiemu zasilaczowi za 35PLN jakos szczegolnie nie ufal zeby go pare godzin katowac na maksumalnej mocy, ale co kto lubi :)
W sumie nie analizowałem jakości sprzętu kolegi ale to słuszna uwaga- co prawda ładowarki u mnie często chodzą na maksymalnym obciążeniu ale zasilacz faktycznie jest na tyle duży, że już nie.

Ale nawet jak puści ładowanie na 80% to i tak lepiej wpiąć wszystkie pakiety na raz zamiast je podmieniać.

Bdonski

nie miałem takiej płytki wiec nei wiem po co jest dodatkowe złącze? Może być do łączenia kolejnej płytki (takie mam u siebie- chociaż moje mają złącza na obrysie obudowy). Pomierz z czym jest połączone.

Co do ładowania to:

1. Upewnij się, że różnica napięcia na celach pomiędzy pakietami, które podłączasz nie jest większa niż 0.1V
2. Podłączaj najpierw zasilanie pakietu a potem przewody od balansera - bo jak źle sprawdzisz punkt 1 to możesz upalić ścieżki
3. Włącz ładowanie na 80%, 90% mocy zasilania- jeżeli zasilacz ma 60W (5A*12V) to 60W/12.4 = 4,8 * 0,8= 3,8 ~ 4A (12.4V to max napięcie na pakiecie pobierające duży prąd - przy 12.6 już prąd spada)
Helikoptery
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Ładowarka do Li-Po

Post autor: pawelsky »

Bdonski pisze:Na moje podpinając tę płytkę do ładowarki, będzie ona widziała jakby to był pakiet 6S?
Nie, bedzie to widziala jako jeden pakiet 3S o wiekszej pojemnosci.
Bdonski pisze:I jeszcze jedno, gdybym chciał ładować np. tylko 4 naraz to jak to jest liczone? pierwsze 3 wtyki "T" od góry mają swoje wtyki balanserów po lewej a pozostałe wtyki "T" po prawej? (pomijam 7 wtyk "T" o którym wspominałem wyżej).
Nie ma znaczenia bo wszystkie sa ze soba polaczone, podlacz zlacze T i balancera kazdej baterii po odpowiednich (pasujacych rozmiarem) zlacz na plytce.

Dodatkowe zlacze T (i balancera na przodzie plytki) sluzy do laczenia z kolejna plytka.
ODPOWIEDZ