Parrot Airborne Night opłaca się przerabiać ?

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Loren
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 21 sie 2017, 22:40

Parrot Airborne Night opłaca się przerabiać ?

Post autor: Loren »

Witam, chciałbym nieco przerobić drona zabawkę żeby sprawiała więcej frajdy z latania, i żeby bateria dłużej trzymała zamiast 3-5 minut.
Zaczynając dron to Parrot Airborne Night. I nie wiem czy opłaca się do niego zabierać bo zasięg nie jest duży a steruje się telefonem.

Płyta główna to https://www.parrot.com/uk/spareparts/mi ... rd-details
problemem jest to że jego udźwig jest strasznie mały i żeby pomieścić większą baterię trzeba lepszych silników i pytanie czy ta płyta główna może operować lepszymi silnikami. Drugi problemem jest to że jeżeli będą lepsze silniki to pewnie nie zmieszczą się w otworach i trzeba będzie ramę dokupić... może lepszym rozwiązaniem będzie złożenie drona FPV od zera ? Jeśli tak to jakie podzespoły polecacie ?
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Parrot Airborne Night opłaca się przerabiać ?

Post autor: skazi »

Oczywiście że lepszym rozwiązaniem będzie złożenie od zera, niż grzebanie i kombinowanie przy takim gotowcu.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Parrot Airborne Night opłaca się przerabiać ?

Post autor: Verid »

Daj sobie spokój. Lataj tym póki ci frajdę daje a potem składaj lub kup kolejny sprzęt oczko wyżej. Wszystko da się przerobić tylko zazwyczaj nie ma to uzasadnienia finansowego (sztuka dla sztuki) i wymaga znacznych pokładów wiedzy którą, sądząc po pytaniu, nie dysponujesz.
Ten wredny...
Loren
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 21 sie 2017, 22:40

Re: Parrot Airborne Night opłaca się przerabiać ?

Post autor: Loren »

Verid pisze:Daj sobie spokój. Lataj tym póki ci frajdę daje a potem składaj lub kup kolejny sprzęt oczko wyżej. Wszystko da się przerobić tylko zazwyczaj nie ma to uzasadnienia finansowego (sztuka dla sztuki) i wymaga znacznych pokładów wiedzy którą, sądząc po pytaniu, nie dysponujesz.
No właśnie latam sobie tym dronem już z rok i tak sobie myślę że już pora na coś większego. Chciałbym coś co potrafiłoby nagrać jakiś amatorski film i latać po mieście myślę żeby sprawić sobie sparka a jak mi się spodoba to dokupić akcesoria. Dobry pomysł czy za podobną cenę jest już coś lepszego i wartego uwagi ?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Parrot Airborne Night opłaca się przerabiać ?

Post autor: Verid »

Loren pisze:Dobry pomysł czy za podobną cenę jest już coś lepszego
Nie sądzę żebyś w tej cenie znalazł coś lepszego ale miej na uwadze że zasięg Sparka bez aparatury jest masakrycznie słaby więc jak brać to tylko z aparaturą.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ