parrot disco FPV vs Karusz

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

karusz
Posty: 64
Rejestracja: czwartek 01 lut 2018, 10:01

parrot disco FPV vs Karusz

Post autor: karusz »

Proszę bardzo o pomoc i podpowiedź. Teraz to kupiłem dzisiaj.
Dron Parrot Disco FPV | z kontrolerem i okularami VR
Z tego linka z iBooda. To spoko firma, angielska, Maca kupilem stamtąd i parę innych rzeczy, często są jakies koncowki serii i okazje

1. Pytanie do Was, ja jestem początkujący, to jest 1240zł, czy za tę cenę móglbym kupic jakiegoś koptera, coś w każdym razie co nie jest samlotem? Mogę oddać zawsze, niestety dopiero mnie Admin zarejestrował na forum, więc nie mialem jak zapytać. Może większa frajda jest z czymś co może stać w miejscu a nie musi cały czas szybko lecieć

2. Mieszkam w Krakowie, można gdzieś nad Wisłą się tym pobawić, może ktoś wie, tam za rondem Grzegórzeckim jest taki dziki kawalek?

3.Proszę wybaczyć, nie mam wiedzy jeszcze na ten temat, dlatego proszę o poważne odpowiedzi, nie chciałbym żeby to był wtopiony pieniądz.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: parrot disco FPV + google "vr" za 1275zł

Post autor: Verid »

Ad.1 Można. I to całkiem sensownego rzekłbym.
Ad.2 Tu szukaj http://rc-fpv.pl/viewforum.php?f=25
Ad.3 Czy wtopiony czy nie to kwestia preferencji. Jeden woli samolot, drugi woli kopter, trzeci będzie cieszył japę z jednego i drugiego a czwarty pójdzie pojeździć/popływać FPV.
Ten wredny...
karusz
Posty: 64
Rejestracja: czwartek 01 lut 2018, 10:01

Re: parrot disco FPV + google "vr" za 1275zł

Post autor: karusz »

Wow jaka szybkość odpowiedzi. Ja jestem miłosnikiem samlotow pasazerskich ale drona jeszcze nie miałem.
Więc powiedzcie co. Nie mam nic przeciwko na przykład Xiaomi (pod warunkiem ze bedzie działać) też ale wolalbym zeby cos szybciej dotarło. Coś co daje duzo frajdy. Moge zaplacic i 1500zl wiecej to juz raczej nie, ale cos naprawde ciekawego.

1. Bo rozumiem że tym to sobie powoli nie polatam?
2.Jakis problem z łącznością może być?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: parrot disco FPV + google "vr" za 1275zł

Post autor: pawelsky »

Verid pisze:Ad.2 Tu szukaj http://rc-fpv.pl/viewforum.php?f=25
Lecz takze, a moze przede wszystkim tu http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=53&t=39540
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: parrot disco FPV + google "vr" za 1275zł

Post autor: Verid »

Ad.1 Wolno i szybko to pojęcia względne. Ale fakt jest faktem że większością platform samolotowych zawisu nie zrobisz.
Ad.2 Zawsze może być dlatego warto poczytać forum żeby wiedzieć co od czego zależy i jakich sytuacji unikać co by tej łączności nie stracić.
Ten wredny...
karusz
Posty: 64
Rejestracja: czwartek 01 lut 2018, 10:01

Re: parrot disco FPV + google "vr" za 1275zł

Post autor: karusz »

Dobra, zadawalem pytanie, co mozna ciekawego kupic za tę samą cenę jesli chodzi o kopter, co możecie polecić i skąd???
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: parrot disco FPV + google "vr" za 1275zł

Post autor: Verid »

Polecamy sprecyzować własne potrzeby bo w tym zakresie cenowym jest od grzyba różnych maszyn tak nowych jak i używanych ale nadal wartych swojej ceny.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: parrot disco FPV + google "vr" za 1275zł

Post autor: Adrián »

Z tego co widziałem jest tam gps hold, ale to nie kopter, to na latać nie wisieć.
To chyba zły wybór..
Druga sprawa to waga, powyżej 600g co legalnie bez uprawnień nie pozwala polatać w mieście.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: parrot disco FPV + google "vr" za 1275zł

Post autor: Verid »

Adrian przestań z tym "w mieście" bo granice administracyjne nie maja tu nic do rzeczy. Na wsi tez nie polata jak do stodoły sąsiada będzie mniej niż 100m.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: parrot disco FPV + google "vr" za 1275zł

Post autor: Adrián »

Ale do 600g robi różnice i na więcej pozwala. Tym bardziej w KRK gdzie nie ma za wiele wolnego miejsca.
Konkretne przepisy, to kolega doczyta w podesłanych linkach i sam sprawdzi, gdzie i czym może latać.
karusz
Posty: 64
Rejestracja: czwartek 01 lut 2018, 10:01

Re: parrot disco FPV + google "vr" za 1275zł

Post autor: karusz »

Słuchajcie chyba w takim razie oddam tamtego drona bo nie mam pieniędzy na wyrzucanie.
Proszę podpowiedzcie co moge kupic w rozsadnych pieniądzach za do 1500zl. Proszę jakoś tak żebym nie miał mętliku głowie, ja nadrabiam tamte lektury. A więc:
1. Z tego co zrozumiałem musi być lżejsze niż te 600g bo będę musiał mieć zezwolenia do latania? Chyba że zrobie uprawnienia. Ile takie uprawnienie kosztuje? (doczytam)

2.Chcialbym żeby mogło wisiec w powietrzu czasem i poprostu żebym mógł oglądać ładne widoki i zrobić parę zdjęć. Nie fruwać jak szalony

3.Zebym mógł nad domem swoim na przykład polecieć i zobaczyć jak wygląda komin.

4. Chcialbym zeby to nie była porażka

5.Mam Iphona X i Samsung Galaxy T jeśli to coś ma pomóc

6. Tamto coś oddam skoro nie spełni ani jednej mojej potrzeby i jeszcze nie ma gdzie polatać.

Proszę podpowiedzcie co bym mógł kupić, ale takiego zeby nie była to totalna amatorka.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: parrot disco FPV + google "vr" za 1275zł

Post autor: Verid »

Ad.1 Wpisz w google "szkolenie UAVO". Różne szkoły różnie sobie liczą, zobacz ile biorą te najbliżej ciebie. Poza tym nie będę nikomu reklamy robił.
Ad.3 Doczytaj o strefie Fresnela i propagacji fal radiowych zanim zaczniesz robić głupoty.
Ad.4 Porażka lub nie w dużej mierze zależy od operatora - warto się chwilę nad tym zastanowić. Pozwala uniknąć rozczarowań.
Ad.5 Zależy na który system się zdecydujesz.

Ad.2 specjalnie pominąłem ponieważ mam pewną mało popularną sugestię. Mianowicie uważam że dobrze by było byś przed zakupem docelowego sprzętu rozważył zakup czegoś niedrogiego na czym opanujesz podstawy latania a dopiero potem brnął w wymarzone cacko. Szkoda by było rozwalić kupę ciężko uciułanej kasy tylko dlatego że spanikowałeś na drążkach.
Ten wredny...
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: parrot disco FPV + google "vr" za 1275zł

Post autor: Jagoda »

karusz pisze: Proszę podpowiedzcie co bym mógł kupić, ale takiego zeby nie była to totalna amatorka.
Jeżeli pominiesz Ad.2 Verida - szkoły są dwie - to DJI sporo obniżył cenę na Sparka.
Np. Spark z RC ca 500$ (obniżka z 650 )
https://store.dji.com/product/spark?sit ... &vid=33271
O latadle mnóstwo info na forum i w sieci
Pozdrawiam. :), :)
karusz
Posty: 64
Rejestracja: czwartek 01 lut 2018, 10:01

Re: parrot disco FPV + google "vr" za 1275zł

Post autor: karusz »

Dziękuję, będę czytać. Z tego wniosek że tamten samolot to wydane pieniądze bez sensu.

1. ad 2. Verida ? Co to jest?
2. I jeszcze co to znaczy spark RC? Proszę wybaczyć jesli to ciągle laickie pytanie
Ja takie ceny jak 500$ nie widzialem. Przecież ceny tego są duzo wieksze niz 1500zl?
3. Rozumiem ze ten Sparka ma taką wagę że nie trzeba zezwolenia?
4. Da się dokupić baterię dodatkową?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: parrot disco FPV + google "vr" za 1275zł

Post autor: Adrián »

Tu masz za 409$ z darmową wysyłką bez opłat https://www.tomtop.com/p-rm7999w-us.html ale bez aparatury (mozna sterować przez smartfon, najlepiej iphone)

Można wisieć, waży mniej niż 600g i banalny w lataniu, jeśli przeczytasz instrukcje i się do niej dostosujesz.
To dobry wybór dla Ciebie, jeśli nie chcesz iść w to hobby dalej, tylko sobie polatać.
A najlepiej kupić z aparatura, ale nie wiem, czy możesz budżet szarpnąć.
ODPOWIEDZ