parrot disco FPV vs Karusz

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9757
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: parrot disco FPV vs Karusz

Post autor: pawelsky »

karusz pisze:A co do Tomtopa to na razie cashback sie odezwal ze oddadza mi przez giving assistant
Chciales powiedziec GivingAssistant odezwal sie ze oddadza Ci cashback przez PayPala ;-)
karusz
Posty: 64
Rejestracja: czwartek 01 lut 2018, 10:01

Re: parrot disco FPV vs Karusz

Post autor: karusz »

pawelsky pisze:
karusz pisze:A co do Tomtopa to na razie cashback sie odezwal ze oddadza mi przez giving assistant
Chciales powiedziec GivingAssistant odezwal sie ze oddadza Ci cashback przez PayPala ;-)
Tak, dokładnie tak chciałem powiedzieć. Zobaczymy, będę znać niedługo opinię o sklepie i się podzielę
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9757
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: parrot disco FPV vs Karusz

Post autor: pawelsky »

karusz pisze:będę znać niedługo opinię o sklepie i się podzielę
Ty naprawde nie czytasz kompletnie nic co sie do Ciebie pisze, eeeeehhhh...
Adrián pisze:Poczytaj sobie dział o dji na forum, szczególnie mavic i spark to się dowiesz czy ktoś kupił.
karusz
Posty: 64
Rejestracja: czwartek 01 lut 2018, 10:01

Re: parrot disco FPV vs Karusz

Post autor: karusz »

Ale o co chodzi teraz? Czytałem ze wiele osób kupiło, wiec mam nadzieje ze i mnie się uda.

Tamten samolot zwróciłem.
Z Tomtopem mam kłopot, zamówienie jest on hold, mimo ze potwierdzono płatność, poproszono zebym im przesłał zdjęcia katy kredytowej z zakrytymi cyferkami i to dwie strony oraz dowody tego że zapłaciłem wraz zamowieniem. Że oni muszą być pewni ze to na pewno ja kupiłem. Ale to dopiero jak z trzy razy popytalem dlaczego jest on-hold. Wysłalem dostałem wczoraj odpowiedź że posłał support to do jakichs swoich przełożonych i że jak tylko będzie się wszystko zgadzać to niezwłocznie wyślą. Dziś inna pani z supportu napisała żebym wysłał pliki w załącznikach bo ona nie może otworzyć. Wcześniej tak samo napisali żebym wkleił numer zamowienia plaintextem bo nie mogą odczytać... No dobra. Wiem że tam nowy rok się zbliża ale dzisiaj już milczą. Nie będę się tak bawić, napisałem wczoraj że jeśli nie popchną tego zamowienia dalej to zrobię chargeback. Ponieważ nadal nie reagują zadzwonilem do banku i złożylem dyspozycję o wycofanie. Zobaczymy co to zmieni. Mogłem kupować przez Paypala. Jak najgorsze opinie o tym sklepie niestety mam, pracują tam jakieś niedorozwoje. Trzy tysiące dolców to jest jednak trochę kasy.

EDIT - scalenie


Hej hej pytanie mam. Po wielkich bojach, ale dopiero jak na czat się za Piątym razem wbiłem do supportu i trafiłem na gościa w Anglii to popchnął coś.
Jak to jest - przesyłka będzie z Holandii szła, wiem żeby cła uniknąć- ale kiedy od chwili zapakowania można ja śledzić z tej Holandii? Cały czas ma pare dni status na dhlparcel.nl ze awaiting for pickup.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: parrot disco FPV vs Karusz

Post autor: Adrián »

Mój spark z ibood już doszedł.
Dostałeś już disco? Czy to na niego czekasz?

Kilka roboczych i powinna się pojawić.
Możesz też spr na 17net
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: parrot disco FPV vs Karusz

Post autor: lesz »

toc to lepsze teraz niz niejeden serial :) nic tylko popcorn/piwo do czytania ;)
az sie spytam, bo pogubilem sie w tej zawilej fabule :p
miales kupic chyba mavica, a tu piszesz o trzech tysiacach dolkow - to ile ich wziales?
zglosiles sie do banku o chargeback... i nadal czekasz na drona?
jesli po naszemu nie mozemy Ciebie zrozumiec ;) to nawet troche wspolczuje majfrendom na tym supporcie ;)
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
karusz
Posty: 64
Rejestracja: czwartek 01 lut 2018, 10:01

Re: parrot disco FPV vs Karusz

Post autor: karusz »

Lesz, Ty mnie tu nie atakuj. Pomyliłem się bo miałem na myśli 3 tysiące zł, bo to tyle mniej więcej było.
Historia rzeczywiście zawiła, i z TomTopem były przeboje. Nie było tam nic do rozumienia, pieniądze były wysłane a towar on hold, a później do tego chiński Nowy Rok. Support, tak jak pisałem, ale nie przeczytałeś pewnie, pisał w kółko to samo, żebym dołączał zdjęcia karty, a jak już dołączylem to ciągle im coś nie grało. Dopiero pomógł fuksem czat. Ale zobaczymy bo jak na razie Expected delivery moment, Planning is being made, tak mówi strona do śledzeni od pięciu dni.
Zamiast mnie atakować, to mógłbyś odpowiedzieć na pytanie jak sie powinna odbywać ta przesyłka. Ja domyślam się że na razie oni to sobie jakoś wysyłają do Holandii. A później z Holadnii do mnie?

To że jakieś były przeboje to nie znaczy że jestem durniem. Zgłosilem o chargeback wstępnie, przysłano mi żebym dosłał dokumenty, teraz czekam na ruch z TomTopa i czy dojdzie cały.
A tamtą zabawkę oddalem i zwrócono mi pieniądze z Ibooda.
Tak czy inaczej rozumiem że trochę rzeczywiście na poczatku dziwnie to wszystko wyglądało i dziękuję Wam za pomoc i cierpliwość.

Adrian, dzięki za info, nie, z tamtym to spękałem że to nie dla mnie jednak. Widzialem w Anglii pełno tych Mavików i tych dużych stoi na półkach w Selfridges na przykład. Może kiedyś dorosnę do takich.
A 17track mówi jak na razie Sorry, we can't seem to find the page you're looking for.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: parrot disco FPV vs Karusz

Post autor: Verid »

karusz pisze:Lesz, Ty mnie tu nie atakuj.
Te, niedotykalski. Jeszcze nie doświadczyłeś forumowego ataku ale wszystko przed tobą więc dla własnego dobra focha lepiej schowaj.
karusz pisze:To że jakieś były przeboje to nie znaczy że jestem durniem.
Nie znaczy też że nie jesteś za to 8 stron wątku niezdecydowania, chaosu i "stu pytań do" już pozwala wyrobić sobie jaką taka opinię.
Jak z supportem dyskutowałeś tak jak prowadzisz ten wątek to im się solidna premia należy i 2 miesiące urlopu zdrowotnego.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: parrot disco FPV vs Karusz

Post autor: Adrián »

Dopiero jak wyślą z eu, to będziesz miał traking.
Ale tak jak mówię, trafiłeś w najgorszy okres i dlatego się to tak ciągnie.

Jakbyś kupił przez PayPal, tak jak Ci mówiliśmy, to wystarczyło otworzyć spór i jest inna rozmowa.

Nigdy, Przenigdy nie wysłał bym zdj ani dowodu, ani karty do jakiegoś sklepu.. A tym bardziej chińskiego..

Przez PP zajęło by mi to jeden dzień, albo wóz albo przewóz i zwrot pieniędzy i rozpatrzenie przez PP sprawy.

Ale widocznie jesteś tym typem osoby, która powinna robić zakupy na miejscu w PL.
Tyle co czekasz to czasami to jest nic.
Byłem pod "wrażeniem", że ludzie na mi drone czekali po kilka miesięcy od czarnego piątku..
Ja po 3-4 tyg otwieram spór na pp i wyjaśniam sprawę.
Nie bawię się w żadne czaty, bo to straty czasu nerwów.
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: parrot disco FPV vs Karusz

Post autor: lesz »

Karusz, wierz mi - daleko tutaj jeszcze do jakiegokolwiek ataku :) na razie po prostu sam dosc regularnie wprowadzasz chaos :)
(czy to mylac sie, czy zmieniajac zdanie co chwila, czy tez wyrazajac sie "lekko" zawile)
Nie moge mowic za Ciebie, ale ja staram sie czytac posty na ktore odpowiadam :)

co do odpowiedzi jak powinna odbywac sie przesylka - dostales ja dawno dawno temu:
szybko i bezpiecznie kupujesz w PL, ale raczej drozej. Chcesz tanio - szykuj sie na przygody i czekanie :)
sam wybrales inne niz podpowiadane na forum formy platnosci, wybrales paskudny okres gdy majfrend przez 2 tyg. baluje na nowy rok :)
ja osobiscie bym nie wyslal zdjec kart/ID do zadnego sklepu, za duze ryzyko, ze potem ktos je uzyje poza Twoja wiedza.
jak powinna wygladac przesylka? zakladajac ze maja droge pomijajaca oplaty celne: placisz>czekasz az dron przyjdzie pewnie kontenerem zbiorczym do europy>przepakuja i wrzuca do kuriera>kurier do PL>twoj adres. Okres takiej operacji - od kilku tyg. do kilkunastu. mozliwe przygody jesli kontener jednak zablokuja w Europie. Podanie nr. trackingowego to zazwyczaj pusta etykieta, cokolwiek wiecej sie dopiero pojawia jak produkt fizycznie trafi do kuriera. Ja przy drozszych zabawkach wole doplacic, ale kupic je w EU/PL i szybko miec w lapkach. Ot jeden woli blondynki, inny brunetki, a trzeci rude i ryzyko mrozenia kasy na 2-3 miechy ;)
Z tomtop bralem tylko drobnice, na cos grubszego mieli dla mnie slabawe opinie - ale tutaj kazdy sam podejmuje decyzje, bo ceny za to maja dosc okazyjne :) tak wiec zycze powodzenia w calej sprawie
powtorze sie - prowadzisz swoje wypowiedzi bardzo chaotycznie :) dlatego jezeli oczekujesz sensownej pomocy - zacznij zadawac pytania w sposob bardziej przystepny dla innych i bez foszkow :mrgreen:
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
karusz
Posty: 64
Rejestracja: czwartek 01 lut 2018, 10:01

Re: parrot disco FPV vs Karusz

Post autor: karusz »

Dzięki, postaram się prowadzić swoje wątki bardziej konkretnie, tym bardziej że doceniam i to forum jest bardzo pomocne i jesteście super pasjonatami.
Adrián, jakie masz doświadczenie z Paypalem odnośnie Tomtop? Krótko mówiąc gdybym kupował przez Paypal to i nie wiadomo dlaczego zamówienie byłoby on-hold, założył spór to od razu by się wystraszyli?
Oni rzeczywiście boją się strasznie złych opinii, bo to jedyne co podziałalo, to jak obsmarowalem ich w recenzji aplikacji Tomtop na iPhone, że to najgorszy sklep, że płaci się a oni po tygodniu włączają "on-hold" itd?

Co do danych karty wysłalem im zasłoniętymi cyferkami w środku, pytali tylko o ostatnie cztery i pierwsze, poza tym zadbalem żeby na tej karcie nie było dodatkowej kasy.
Pomijając wszystko mam na dzieję że zabawka przyjdzie nieuszkodzona.

Teraz kolejna rzecz, chcę dokupić okularki - wiem już że wersja druga Goggle jest kompatybilna z Mavikiem (już nie tylko z tym Pro). Zastanawiam się czy warto i czy będzie coś lepiej (nie znam nikogo kto próbował). Chcę kupić nadal z TomTop ale tym razem przez PayPal absolutnie to nie będzie durnowatych pytań o kartę. Chyba że jest jeszcze opcja inna na przykład 150zł droższa. Dla tych którzy będą się zastanawiać czemu znowu stąd - powód prosty, musiałem przymusowo kupić sprzęt muzyczny który mi się zapsuł i nie mam już kasy za dużo na takie dodatkowe wydatki.
Próbowałem zbadać temat, już te drugie okulary działają ze zwykłym Mavikiem.
Ale nie znam się niestety na podlączeniach i do końca nie wiem o co chodzi z kabelkiem (w Mavicu Pro cos się robi kablem). Nie wiem więc czy zakup tych drugich Goggli ma sens. Zbadalem na anglojęzycznym forum i odpowiedziano mi że
"The maximum distance the Mavic Air will fly when the remote control is connected to the RE goggles is limited to only 50m.
Since Mavic Air does not use Occusync to transmit the video signal to the goggles and since you cannot connect the goggles and a smartphone/mobile controller to the Mavic remote controller simultaneously, the restriction to 720p video resolution within max 50m flight radius severely limits the fun" I że jakoś umieją obejść ograniczenie "I was able to take off to a hover with my smart phone and then disconnect it. This moved the video to the goggles and I was able to fly without altitude or distance restrictions." ( Ktoś wystartował połączony ze smartfonem i póżniej go rozłączył. Ten krok przełączył viedeo do Goggli i pózniej mogl latac bez restrykcji dystansowych. Ciężko mi to zrozumieć, czy to ma sens.

Unfortunately, the use of goggles with the Mavic Air is not really practical.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: parrot disco FPV vs Karusz

Post autor: Adrián »

Zawsze kupuje przez PayPal, obojętnie w którym sklepie zagranicznym.
Jak nie ma, to nie kupuje i biorę gdzie indziej.

Już dawno przestałem pisać na suport, tylko po 2-4 tygodniach gdy nic się nie rusza,n to zakładam spór i tam zaczynam rozmowy, lub jak widzę, że lecą w kulki, to żądam zwrotu pieniędzy i przekształcam w rozszczenie. I tyle.
Szkoda mi czasu i nerwów na nic nie znaczące rozmowy na czatach.
Kiedyś tak z hk sobie pisałem, raz, drugi, za każdym razem niby, że jest ok i już pakują, wysyłają i guzik.
Otworzyłem spór, to na drugi dzień miałem traking z numerem listu przewozowego i tyle.

Od tej pory, robię tak jak wyżej i śpię spokojnie.
karusz
Posty: 64
Rejestracja: czwartek 01 lut 2018, 10:01

Re: parrot disco FPV vs Karusz

Post autor: karusz »

Dzięki. A jakieś doswiadczenia, przemyślania z tymi Gogglami wersja 2? Bo moze to strata pieniedzy te drugą wersje ich kupowac skoro cos ma byc ograniczone
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: parrot disco FPV vs Karusz

Post autor: Adrián »

Nie wiem, nie miałem, nie używałem.
Tylko z v1 mogłem chwilę polatać.
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: parrot disco FPV vs Karusz

Post autor: lesz »

wg. mnie obecnie kupowanie tych gogli do Mavic Air mija sie z celem... chyba ze lubisz wyrzucac kase :D

gogle RE (te czarne) nie dzialaja... kiedy pojawi sie update w firmware - nikt nie wie :P
maly update - ponoc dzialaja po uzyciu triku z podmianka (start na tel. potem przejscie na gogle) - filmik wrzuce na koniec posta

gogle v1 (biale) - "dzialaja" - ale jesli dron polaczy sie tylko z nimi robia blokade "begginer mode" czyli polatasz do max. 50(100podaj inni)m od Homepoint
obejsciem jest wystartowanie drona z ziemi z uzyciem apki go4 i tel/tabletu, a po starcie odlaczenie sie z telefonu i podlaczenie w jego miejsce gogli. Podsumowujac - ludzie sa wkurzeni, szczegolnie w sytuacji, gdzie dron+gogle byl sprzedawany jako zestaw... a dziala gown... no po prostu zle :)
w efekcie malo kto bawi sie w testowanie tej kombinacji - cholera wie jakie jeszcze bugi czaja sie na uzytkownikow :P

#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
ODPOWIEDZ