Czy uda się coś poskładać z elektroniki którą posiadam.

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Czy uda się coś poskładać z elektroniki którą posiadam.

Post autor: Adrián »

Tak, poprawione, oczywiście ciągnącym.
Awatar użytkownika
Takpoprostu
Posty: 98
Rejestracja: piątek 12 sty 2018, 12:42
Lokalizacja: Czarnków

Re: Czy uda się coś poskładać z elektroniki którą posiadam.

Post autor: Takpoprostu »

Adrián pisze:Kolejny minus w napędzie ciągnącym przy fpv jest widok śmigła. Co nie każdemu się podoba. Fajne w makietach, gdzie ważny jest realizm, w piankach do treningu to średni pomysł.

Na Twoim miejscu, polatał bym na tym linku i tx co masz i wycisnął z niego jak najwięcej w piance ok 1300-1500 mm. Jak się nauczysz i zacznie Cię ograniczać, to np eleres i 1.2 ewentualnie 5.8 i traker.
Chyba, że masz na tyle kasy, że możesz kupić eleresa, to bierz i jak chcesz zaoszczędzić na początek, to zostaw tx, z dobrymi antenami do 1.5km na spokojnie.
Osd bardzo się przydaje. Nawet strzałka potrafi uratować model z opresji, jak się pogubisz w powietrzu.
A do modelu http://allegro.pl/motoszybowiec-sky-sur ... 88061.html który zaproponował darek_op jaki silnik byłby wystarczający ? Miałbyś może jakieś typy ? Marka/model ?

1500m to fajna odległość tylko chyba moja aparatura nie podoła. Ale ok, zrobię jak proponujecie... Poskładam do końca paralotnię i zobaczę jak to wygląda w praktyce i zakupię ten model samolotu z linku powyżej, resztę poprzekładam z glajta. Z tym że ja jeszcze nie mam zestawu video, dopiero będę kupował. To mi chodzi po głowie https://www.olx.pl/oferta/fpv-5-km-zest ... pF5NB.html
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Czy uda się coś poskładać z elektroniki którą posiadam.

Post autor: Verid »

Takpoprostu pisze:Miałbyś może jakieś typy ? Marka/model ?
Zaczynasz iść na łatwiznę a to nie jest tu mile widziane.
Szukajka i jedziesz:
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=5510
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=10277
To tak przykładowo bo ten typ maszyny jest na forum przewałkowany do znudzenia
Takpoprostu pisze:Z tym że ja jeszcze nie mam zestawu video, dopiero będę kupował. To mi chodzi po głowie
Ile razy jeszcze trzeba będzie ci powtórzyć żeby przestało ci to chodzić po głowie? No chyba że chcesz kupować 2x bo na tym 4km i więcej bez trackera nie zrobisz.
A - i licz się z tym że oprócz tego zestawu tak czy siak czeka cię zakup zestawu anten bo 5,8 i stockowe baciki to udręka nie latanie, szczególnie nisko.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Czy uda się coś poskładać z elektroniki którą posiadam.

Post autor: Adrián »

E to jak nie masz, to nie kupuj ww. Myślałem, że już masz tego boscam a
Ja na nim zrobiłem 1750m i spokojnie można by dalej dolecieć, ale mam link rc frsky, dlatego nie chciałem przeginać.
Ale to w skrzydle 840mm, jak wyrzucisz na skrzydła tx i rx, to na tym nadajniku doleciał byś jeszcze dalej. Ale warunek jeden, dobre anteny. To co w zestawie to szmelc.
U siebie mam pagody i jednego helikala od actuna i prodrone. Świetne anteny.

Ale jak nic nie masz i masz takie aspiracje, żeby bić rekordy, to szkoda się pchać w 2.4rc i 5.8ghz
Chociaż jak dobrze rozplanujesz i masz wiedzę, to na 25mw bez problemu łykniesz te 4km, ale to nie takie proste.
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Czy uda się coś poskładać z elektroniki którą posiadam.

Post autor: skazi »

Bez problemu 4km na 25mw? Jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Gdyby to było takie proste, to nikt by nie latał na 1.2Ghz (poza długodystansowcami).
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Czy uda się coś poskładać z elektroniki którą posiadam.

Post autor: Verid »

skazi pisze:Bez problemu 4km na 25mw? Jakoś nie chce mi się w to wierzyć.
Bo Adrian ma niebezpieczną skłonność do przesady, szczególnie groźną przy obcowaniu z nowymi. U niego "możliwe" = "bez problemu". Owszem, jest możliwe zrobić 4km na 25mW ale jest to dalekie od "bez problemu". Konieczne są bardzo dobre anteny przy czym odbiorcza na trackerze, prawidłowo odkłócona instalacja i maszyna dostatecznie duża by zapewnić prawidłową separację komponentów, o doświadczeniu w lataniu na taką odległość z tym zestawem nie wspomnę. Połączenie "bez problemu" z "4km na 25mW" z reguły kończy się tym że nieszczęśnik który mu przypadkiem uwierzy że to takie hop siup bardzo szybko spłodzi kolejny temat z pytaniem czemu na jego 200mW zasięg leci do zera przed przekroczeniem kilometra.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Takpoprostu
Posty: 98
Rejestracja: piątek 12 sty 2018, 12:42
Lokalizacja: Czarnków

Re: Czy uda się coś poskładać z elektroniki którą posiadam.

Post autor: Takpoprostu »

Ok. Dotarło - jeżeli myślę przyszłościowo - nie pchać się w 5.8 tylko brać to: https://www.banggood.com/FPV-1_2G-8CH-8 ... rehouse=CN

Niestety w 2,4GHz już się pchnąłem... Bo mam wspomnianego FS-i6x i odbiornik iA10B (pokręciłem w 1 poście nazwę). Ale widziałem w sieci sporo modów na poprawienie zasięgu tej aparatury poprzez zmianę anten. Wyczytałem że do FlySky zamontować anteny prawo skrętne a do video lewo skrętne.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Czy uda się coś poskładać z elektroniki którą posiadam.

Post autor: Verid »

Takpoprostu pisze:Niestety w 2,4GHz już się pchnąłem... B
Spokojnie. Zrób najpierw ten kilometr. I tak będziesz spocony jak szczur :mrgreen: Zanim ci się to uda to dozbierasz na eLeReSa i jakiegoś dżipsa do AP.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Czy uda się coś poskładać z elektroniki którą posiadam.

Post autor: Adrián »

Skazi, oczywiście, że się da i Verid nie jest to przesada.
Było Magiczne słowo, jak masz wiedzę, oczywiście tego już nie doczytaliście, normalne :mrgreen:
Zobacz rekordy ludzi latających płatowcami na 5.8ghz
To jest ciekawostka dla kolegi, bo ani nie jest na tyle obeznany w budowie jak i tym bardziej fpv.
Moc to nie wszystko, powiedziałbym ,że najpierw anteny, później cała reszta.
Dopiero jak brakuje odległości po zastosowaniu się do poprawnej instalacji i anten, myślę o większej mocy nadajnika.

Więc nie demonizujmy, że się nie da.
Ale do tego trzeba wiedzy jak wspomniałem. Dlatego nie będę się rozpisywał, bo kolega i tak nie zaleci tak daleko.

Editt
Ludzie montują piekarniki 600 mw i się dziwią czemu to ma taki słaby zasięg, że nawet do 1km nie dolatuja..
Przez takie myślenie, tak dużo się tego trzyma i nie próbuje wycisnąć z linków tego co mogą dać. Zarówno z 2.4rc jak i 5.8 fpv i zostaje przeświadczenie, że tylko moc ich uratuje. Co często jest błędne, bo później się okazuje, że nie wiadomo dla czego pojawiają się zakłócenia.

Tyle ot.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Czy uda się coś poskładać z elektroniki którą posiadam.

Post autor: Verid »

Adrián pisze:Skazi, oczywiście, że się da i Verid nie jest to przesada.
Adrián pisze:Więc nie demonizujmy, że się nie da.
Teraz ty nie doczytujesz albo nie łapiesz tego co czytasz (to też normalne). Nikt tu nie demonizuje. Przesada nie dotyczyła faktu lotu na 4km@25mW 5.8GHz tylko rzucania jednym tchem że to taki bezproblemowy wyczyn. I nie, magiczne słówko cię nie ratuje bo to JEST problemowe mimo wiedzy i taka próba nie powinna być podejmowana bez stosownej polisy ubezpieczeniowej w postaci AP a już na pewno nie powinna być wspominana w przypadku nowicjusza napalonego jak szczerbaty na suchary na zestaw Boscama bo gotów wyciągnąć pochopne wnioski w stylu: "skoro zaawansowany leci 4km@25mW to nowicjusz z 200mW też da radę - wszak to 8x więcej mocy". Na ciekawostki jeszcze przyjdzie czas.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Czy uda się coś poskładać z elektroniki którą posiadam.

Post autor: Adrián »

Nie, na ciekawostki jest Zawsze czas.
AP to koszt 150 zł z gps.
To nie jakaś duża kwota.
Niech kolega za wczasu wie z czym to się je.
Takie szufladkowanie, że się nie da, jest to niemal niewykonalne zmniejsza szanse, że ktoś nie zrobi tego lepiej.
Później skazi żyje w przeświadczeniu, że jak wszyscy tak robią, to widocznie nie da się lepiej, dalej, inaczej.
Często się da. Nikt nie mówi, że na początku wszystko jest proste i oczywiste.

Gdyby tak było, to latałbyś w najlepszym razie na szczotkach, awaryjnych, ale nie ma nic innego, to widocznie się nie da.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Czy uda się coś poskładać z elektroniki którą posiadam.

Post autor: Verid »

Adrián pisze:Gdyby tak było, to latałbyś w najlepszym razie na szczotkach, awaryjnych, ale nie ma nic innego, to widocznie się nie da.
Aha, i kto tu demonizuje :mrgreen:
Adrián pisze:Takie szufladkowanie, że się nie da
...ty naprawdę nie czytasz odpowiedzi albo masz koszmarny problem ze stopniowaniem... :roll:
Dla ciebie "coś jest możliwe" = "phi, łatwizna" a jak ktoś napisze "trudne" albo choć "to nie takie wprost" = "co za debil zacofany, twierdzi że to niemożliwe".
Ogarnij się trochę bo ciągle odpowiadasz na stwierdzenia które tu nie padły...
Ten wredny...
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Czy uda się coś poskładać z elektroniki którą posiadam.

Post autor: skazi »

Adrián pisze:Skazi, oczywiście, że się da i Verid nie jest to przesada.
Było Magiczne słowo, jak masz wiedzę, oczywiście tego już nie doczytaliście, normalne :mrgreen:
Zobacz rekordy ludzi latających płatowcami na 5.8ghz
Serio? Równie dobrze można napisać że przebiec 100m poniżej 10 sekund też można bez problemu, zobacz sobie rekordy :-)
Jakoś nie widzę tutaj na forum wysypu konstrukcji z 25mw nadajnikami w płatowcach. Widocznie większość ludzi na forum żyje w przeświadczeniu że nie można inaczej, lepiej.
W swojej maszynie rozumiem że masz 25mw? :-)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Czy uda się coś poskładać z elektroniki którą posiadam.

Post autor: Adrián »

Słabe porównanie, to nie wymaga lat treningu :-)

Dlaczego tak mało kto to robi? Bo łatwiej jest zamontować mocniejszy nadajnik i lepsze anteny i z głowy.

Tak, latalem na 25mw, 100 mw oraz 200mw
Do 25 znowu wrócę, bo mam zamiar pobić swoje "rekordy", które były tylko z helikal em na goglach.

Obecnie mam 200mw, bo taki miałem w szufladzie, ale niepotrzebnie, na nowy sezon zmiana.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Czy uda się coś poskładać z elektroniki którą posiadam.

Post autor: Verid »

Adrián pisze:Słabe porównanie, to nie wymaga lat treningu :-)
Bardzo dobre porównanie jeżeli popatrzysz na cyferki pod swoim avatarem...:mrgreen: to są te twoje lata treningu i zapewne nie jedyne.
Adrián pisze:Bo łatwiej
Łatwiej? Przecież chwilę temu pisałeś że 4km@25mW to taki nie problem przy odp. wiedzy a osób z twoim stażem na forum jest trochę. Nowicjusze to jeszcze rozumiem ale po co osoby z doświadczeniem miałyby iść na "łatwiznę" z większymi (i droższymi, cięższymi i bardziej żernymi) nadajnikami skoro zrobienie odległościówki na 25mW 5.8GHz to takie łatwe? Coś tu się kupy nie trzyma szanowny kolego... :mrgreen:
Ten wredny...
ODPOWIEDZ