Kamera do mini quada

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

czars
Posty: 23
Rejestracja: piątek 20 paź 2017, 06:37
Lokalizacja: Wrocław

Kamera do mini quada

Post autor: czars »

Cześć, jak w temacie czy moglibyście polecić kamerkę do mini quada pod 1s zalezy mi na jakosci obrazu nie na wadze, z góry dzieki za komentarze i opinie.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Kamer do mini quada

Post autor: Verid »

Co do opinii - proponuje ogarnąć się troszkę bo nawet nie dysponując specjalistyczną wiedzą w temacie a posługując się zwykłą logiką można dojść do wniosku że zestawianie w jednym zdaniu "kamera do mini quada", "spodziewana wysoka jakość obrazu" i "waga nieistotna" można skwitować tylko stwierdzeniem "takie rzeczy tylko w Erze". W przypadku czegokolwiek do mini quadów waga ma śmiertelnie istotne znaczenie, chyba ze quad ma robić za przycisk do papieru. Cokolwiek gabarytowo odpowiednie do mini quada będzie miało przetwornik i obiektyw wielkości mysiego zadka więc o czymś takim jak "jakość obrazu" możesz na dzień dobry zapomnieć bo nic wyżej przeciętnego obrazka z tostera nie dostaniesz. I w końcu - nawet jakbyś jakimś cudem upchnął tam kamerę dającą na wyjściu HD, obraz i tak musi przelecieć przez link wideo wiec na ekranie dostaniesz zwykły PAL z typowymi zakłóceniami. Nie, mini quady nie podniosą lightbridge.

Reasumując - co byś nie wybrał obraz będzie podobny. Patrz raczej czy uda ci się to bezproblemowo zamontować bez dokładania dodatkowej masy.
Ten wredny...
czars
Posty: 23
Rejestracja: piątek 20 paź 2017, 06:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kamera do mini quada

Post autor: czars »

Czy ja gdzieś napisałem że spodziewam się wysokiej jakości obrazu? Kamera 600 a 1000 jest różnica i bez większego kłopotu pójdzie w mini więc nie deprecjonuj innej osoby, różnica jest też między tx01 a tx05. Jeśli nie masz zamiaru wnieść nic konstruktywnego to się nie udzielaj. Piszę bo może ktoś już coś w tej kwestii kombinował i może coś doradzi. Waga zszedłem 20g na bat qx 105 więc mogę wykorzystać sobie to na baterię lub kamerę
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Kamera do mini quada

Post autor: Baqsthc »

Napisałeś że zależy Ci na jakości.. Gościu śpisz jeszcze? Jakie 600 jakie 1000 o co chodzi? Tvl? Czy 600g? Rozwiń że te swoje skróty myślowe bo Verid odpisał Ci tak jak i inni by mogli.. Waga nie ma znaczenia? Spoko, to kup Blackmagic.. To może jednak ma? I nie bulwersuj się tak bo krawat zaraz dostaniesz..
czars
Posty: 23
Rejestracja: piątek 20 paź 2017, 06:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kamera do mini quada

Post autor: czars »

Ty też jak dupek się czepiasz to logiczne ze TVL a co innego szerloku, a na jakości to wiadomo ze tyle ile sie na na mini quadzie da wiec po co te wycieczki o blackmagic
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Kamera do mini quada

Post autor: maxiiii »

Baqsthc pisze:I nie bulwersuj się tak bo krawat zaraz dostaniesz..
To jest bardzo miłe :-]


czars,
Kup taką a będziesz mile zaskoczony.
działa od 3,3v do 5V.
Jak za 6$ to rewelacja.
https://www.aliexpress.com/item/600TVL- ... 62168.html
czars
Posty: 23
Rejestracja: piątek 20 paź 2017, 06:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kamera do mini quada

Post autor: czars »

O dzieki wygląda na fajną opcję
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Kamera do mini quada

Post autor: Verid »

czars pisze:Czy ja gdzieś napisałem że spodziewam się wysokiej jakości obrazu?
Nie, w ogóle.
czars pisze:zalezy mi na jakosci obrazu
czars pisze:Kamera 600 a 1000 jest różnica
Gwarantuję ci że nie odróżnisz obrazu jednej od drugiej po przejściu przez link wideo.
czars pisze:Ty też jak dupek
Tak jak Baqsthc napisał - zaaplikuj sobie melisę albo stąd wyjedziesz.
maxiiii pisze:To jest bardzo miłe :-]
..i nieprawdziwe. W przypadku rozwydrzonych roszczeniowców leci od razu przynajmniej 24h wakacji.
czars pisze:O dzieki wygląda na fajną opcję
I pakują ten sensor do większości sprzedawanych obecnie zestawów do mikrusów więc tak jak napisałem - co byś nie kupił, będzie dawało podobny obraz więc jeżeli nie jesteś w stanie dostrzec konstruktywności inaczej jak podsunięty pod nosek link do konkretnego produktu to przynajmniej zachowaj swoje fochy dla siebie.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Kamera do mini quada

Post autor: Baqsthc »

Verid strasznie długo musiałem czekać na twoją odpowiedź xD
czars
Posty: 23
Rejestracja: piątek 20 paź 2017, 06:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kamera do mini quada

Post autor: czars »

No zaraz zaraz, wyciągacie z kontekstu jakieś niesłuszne wnioski imputujecie mi ze pisze o wysokiej jakości gdzie nigdzie tak nie napisałem napisałem o jakości to po pierwsze i nie o wysokiej tylko po prostu jakości w rozumieniu ze obraz jest w jednej kamerze jaśniejszy w drugiej ciemniejszy inne są kontrasty niewielkie niuanse bo obraz i tak będzie gówniany ale może ktoś ma doświadczenie w tym i będzie np nie bardzo gówniany tylko trochę gówniany. Pisze w pierwszym poście u góry ze pod baterie 1s wiec chyba logiczne ze kamera 3.3-5v to szału żadnego nie będzie i nigdzie nie pisałem że go oczekuje a obydwoje wsiedliście z pozycji patrona. Nie rozumiem jaką postawę roszczeniową przyjąłem, ze co roszczę sobie i do czego kolejny przytyk wyssany z palca z cytatem ze podziękowałem w dyskusji za to ze kolega poddał opcje, rozwiązanie w kwestii poruszonej w temacie bo może akurat korzystał z takiej cam i na podstawie doświadczeń wie ze jest ok ale jest mi to przypisywane jako roszczeniowe szukanie gotowych rozwiązań. Z mojej pozycji to wygląda jakbyście grali wszech mądrych bo jeden napisał 10k postów a drugi 0,8k i puszycie się zaraz banowaniem z forum bo przyszedł ktoś nowy. Nad interpretujecie to co napisałem o jakości i o wadze w tym co napisałem uznałem że są pewne oczywistości zwłaszcza dla ludzi którzy już w temacie siedzą dłużej. Jeżeli kogoś uraziłem lub odebrał to co napisałem negatywnie to z góry przepraszam nie mam zamiaru się kłócić bo jest to chyba forum dla wszystkich których łączy jakieś zainteresowanie i nie powinniśmy się różnić niepotrzebnie takimi sprawami.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Kamera do mini quada

Post autor: Verid »

czars pisze:Pisze w pierwszym poście u góry ze pod baterie 1s wiec chyba logiczne ze kamera 3.3-5v to szału żadnego nie będzie
Piszesz również o mini quadzie zaznaczając za chwilę że masa nie gra roli co również logicznie sugeruje że możesz nie wiedzieć o czym mówisz. Wróżka na forum ma wolne więc nikt nie jest w stanie określić twojego zaawansowania w temacie. Stąd sugestia ze strony Baqsthc żebyś wyrażał się precyzyjnie bo to powyższe, w połączeniu z niejasnym określeniem wymagań co do jakości obrazu powoduje że nie wiadomo co i na jakim poziomie ci doradzać, co wiesz a co wydaje ci się że wiesz. Zamiast po prostu przyjąć sugestię podszedłeś do tematu emocjonalnie niepotrzebnie idąc w agresywne tony a takie zachowanie nie jest tu mile widziane o czym zostałeś poinformowany. Tyle i tylko tyle. "Pozycja patrona" to błędny wniosek po twojej stronie - mało kto ma tu takie "potrzeby". Ogólna odpowiedź na pozbawione szczegółów lub wręcz skonfliktowane wewnętrznie pytanie i sugestia byś precyzyjnie formułował myśli nie oznacza że jesteś traktowany z góry. Wręcz przeciwnie - doprecyzowanie czego tak naprawdę oczekujesz pozwoli uniknąć zbędnych kosztów po twojej stronie. Przykład z kamerami 600 i 1000TVL - po co ci teoretycznie droższa kamera (1000TVL) skoro na wyjściu z odbiornika masz PAL (umowne 625 linii) czyli faktyczna różnica jest o 25 linii, nie o 400 jakby mogło wynikać z bezpośredniego porównania kamer. Też sporo osób ma nierealnie wygórowane oczekiwania wobec jakości tego co można uzyskać z kamery płytkowej i przesłać na ziemię spodziewając się ekwiwalentu podglądu z Ph3 stąd informacja że to tak nie działa.
Ten wredny...
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Kamera do mini quada

Post autor: df2 »

A ja zapytam - w jakim wieku jest autor tematu?

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
czars
Posty: 23
Rejestracja: piątek 20 paź 2017, 06:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kamera do mini quada

Post autor: czars »

Verid masz racje niepotrzebną spinę miałem
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Kamera do mini quada

Post autor: Baqsthc »

Brawo! Jesteś jednym z nielicznych którzy się ogarneli :)
czars
Posty: 23
Rejestracja: piątek 20 paź 2017, 06:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kamera do mini quada

Post autor: czars »

Mea Culpa. Po zrobieniu riserczu zdecydowałem na przełączalna kamerkę tx03 wraz z nadajnikiem podobno ma w miarę spoko obraz przy słabym oświetleniu i przełaczalna od 25mW do 200mW także te 300m myślę że lajtowo polatam i
ODPOWIEDZ