Wydłużenie lotu Bebop

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Rejzik
Posty: 5
Rejestracja: piątek 20 paź 2017, 17:25
Lokalizacja: Tujsk

Wydłużenie lotu Bebop

Post autor: Rejzik »

Witam

Kupiłem Bebopa z uszkodzona baterią,
szybko z tym problemem se poradziłem, wymieniłem ogniwa na nowe z innego aku 3s 1600mah 10/20c.
Lot trwał około 5 minut, przy podłączeniu aku do ładowarki Robbe z balanserem okazało się ze aku nie zostało do końca rozładowane, aku przyjęło około 600mah,
wiec tu moja druga próba, wstawiłem aku 2200mah 25/50C haha i to samo aku rozradowane góra 30% lot trwał około 5 minut.
Szybko więc postanowiłem sprawdzić przy jakim napięciu dron się wyłącza ,do Bebopa do płyty głównej podłączyłem multimetr a samego drona przytwierdziłem do stołu.
Co się okazało dron wyłącza się przy spadku napięcia 10,8v czyli 3,6v na cele no to się uśmiałem, bezpieczne napięcie to od 3,2v do 3v nie będę tego komentować.
Co można z tym zrobić?
1 zmienić w oprogramowaniu drona napięcie wyłączenia.
2 założyć przetwornice napięcia za aku która by trzymała 12v, minus tego rozwiązania dodatkowa masa no i aku musiał by być 4s
Myślę, że dałem wam do myślenia czekam na wasze pomysły i pytania.
A jeszcze jedno niech ktoś sprawdzi czy wasze drony się podobnie zachowują?
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Wydłużenie lotu Bebop

Post autor: lotpawel »

jeszcze znajdź przetwornicę która da więcej niż 4-5A, pomijając straty. - przetwornica to zły pomysł.
jakim prądem rozładowywałeś? test był z throttle na full czy 50%?
Wiesz że przy większym obciążeniu napięcie może spaść do 3V a po paru sekundach wrócić do 3,6V?
ps. 3V to krytyczne napięcie, którego nie wolno przekroczyć a nie bezpieczne;)
Rejzik
Posty: 5
Rejestracja: piątek 20 paź 2017, 17:25
Lokalizacja: Tujsk

Re: Wydłużenie lotu Bebop

Post autor: Rejzik »

Tu masz przetwornice
https://translate.googleusercontent.com ... gbNLs88zMQ
wiem ze przetwornica to zły pomysł napisałem o nim, zęby ominąć ten temat.
Znam sie na akumulatorach jestem modelarzem mam śmigłowiec mini tytan e 325 se również mam samoloty, wiem co to chwilowy spadek napiecia.
Nie wiem czy się jasno wyraziłem, napięcie drona spadało równo aż do wartości 10,8v nie zeszło niżej, a do wartosci 9,6v gdzie jest jeszcze bezpiecznie nawet sie nie otarło. Po wyłączeniu drona napięcie się podniosło 11,3v ale to normalne. Parrot zabezpieczył się przed reklamacjami akumulatorów ale trochę przesadził.
A ja chciałbym wyciągnąć z niego kilka minut więcej.
arrecky
Posty: 68
Rejestracja: czwartek 10 gru 2015, 09:31
Lokalizacja: Chorzów

Re: Wydłużenie lotu Bebop

Post autor: arrecky »

Bebop powinien latać ok 11min (mimo ograniczenia 3.6V / ogniwo)...Może awaria poprzedniej baterii wynikała z awarii modelu - pobiera większy prąd. Proponowałbym sprawdzić zapotrzebowanie na ampery w teście bezlotnym...W tym wypadku nawet nowe ogniwa siadałyby bardzo szybko. Inna sprawa, że ograniczenie do 3.6V jest jak najbardziej sensowne - ten model nie jest przeznaczony do wyścigów - o ile w racerach przy dużym chwilowym obciążeniu spadek poniżej 3.6V jest normalny to przy wolnossących modelach jest to już wartość jak najbardziej pozwalająca zabezpieczyć baterię. Tak w ogóle to nie wyobrażam sobie lotów racerem gdzie przy zawisie i bujaniu się lekkim mam "bezpieczne" wskazanie 3.2V/celę...to się prosi o utratę modelu a na pewno skopanie sobie baterii.
Rejzik
Posty: 5
Rejestracja: piątek 20 paź 2017, 17:25
Lokalizacja: Tujsk

Re: Wydłużenie lotu Bebop

Post autor: Rejzik »

No właśnie zamiast 11 minut dał by radę wyciągnąć nawet 16 minut a może i więcej. W heli mam brzeczek który mnie informuje jak spadnie napięcie po niżej 3.2v na cele wtedy ląduje i to wszystko, bebop niema aż tak dużego zapotrzebowania na energię to czemu ma nie latać dłużej.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Rejzik
Posty: 5
Rejestracja: piątek 20 paź 2017, 17:25
Lokalizacja: Tujsk

Re: Wydłużenie lotu Bebop

Post autor: Rejzik »

Rejzik pisze:No właśnie zamiast 11 minut dał by radę wyciągnąć nawet 16 minut a może i więcej. W heli mam brzeczek który mnie informuje jak spadnie napięcie po niżej 3.2v na cele wtedy ląduje i to wszystko, bebop niema aż tak dużego zapotrzebowania na energię to czemu ma nie latać dłużej.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Wiem po co taki zapas energii bo jak nie do leci, to chociaż przez dłuższy czas będzie nadawać i można będzie go zlokalizować Obrazek. A z drugiej strony to by może do leciał jak by mógł pociągnąć więcej energii z akuObrazek.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Rejzik
Posty: 5
Rejestracja: piątek 20 paź 2017, 17:25
Lokalizacja: Tujsk

Re: Wydłużenie lotu Bebop

Post autor: Rejzik »

Rejzik pisze:
Rejzik pisze:No właśnie zamiast 11 minut dał by radę wyciągnąć nawet 16 minut a może i więcej. W heli mam brzeczek który mnie informuje jak spadnie napięcie po niżej 3.2v na cele wtedy ląduje i to wszystko, bebop niema aż tak dużego zapotrzebowania na energię to czemu ma nie latać dłużej.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Wiem po co taki zapas energii bo jak nie do leci, to chociaż przez dłuższy czas będzie nadawać i można będzie go zlokalizować Obrazek. A z drugiej strony to by może do leciał jak by mógł pociągnąć więcej energii z akuObrazek.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Dziś rozładowałem drona na sucho bez pomocy silników do 0% napięcie na cele 3.8v co ciekawe przetrzymałem drona z 10 minut a on nadal pokazywał 0%, brakło mi cierpliwości aby sprawdzić po jakim czasie sam się wyłączy.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ